50 Cm Derinlikte Cikan Isaret | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

50 Cm Derinlikte Cikan Isaret

demirkıran

Kullanıcı
ustam uste sade toprak vardi bu yerde cubuklarlan cekim aldim az bir inceledikten sonra saten giris bu yerden oldunu supemi cekti cubuklar birde acsan gurduklerime inanamadim saten yer,,grek yasam ,,yerine yakin bir mezarlik alani .
Boşluk Çubugmu Çekım Verdı Buraya Ustam :)

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Burdaki motifler işaret değildir yani yön vermez.Mezar stelinde veya mezar duvarında ki betimlemelerde o dönemin inanışlar ina uygun figürlere ve bezemelerine yer verilirdi. Grek yaşam alanı olması Apollonu kutsayan simgeleride mezarlık ve tapinaklarda kullandıkları anlamına gelir. Mezar acilibilirse 4×2 civarı kare planlı tek veya iki kişilik sedirli bir planla karşılaşılabilir. Sunu niş oymaları icerdedir. Dışardada tek niş olabilir.
Bu mezarın daha statülüsü etrafta muhakkak vardır.

Yanlızefe

Çırak
Kullanıcı
Burdaki motifler işaret değildir yani yön vermez.Mezar stelinde veya mezar duvarında ki betimlemelerde o dönemin inanışlar ina uygun figürlere ve bezemelerine yer verilirdi. Grek yaşam alanı olması Apollonu kutsayan simgeleride mezarlık ve tapinaklarda kullandıkları anlamına gelir. Mezar acilibilirse 4×2 civarı kare planlı tek veya iki kişilik sedirli bir planla karşılaşılabilir. Sunu niş oymaları icerdedir. Dışardada tek niş olabilir.
güzel bilgiler ustam.Bu bilgileri nasıl ediniyorsunuz.tecrübe mi teorik mi

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
güzel bilgiler ustam.Bu bilgileri nasıl ediniyorsunuz.tecrübe mi teorik mi
Merak ve Araştırma diyelim. Tarih ve arkeoloji her zaman benim için merak konusu olmuştur. Birde bu işlerle ilgileniyorsan geçmiş medeniyetlerin ve antik çağlarda yaşamış kültürleri biraz bilmek lazım. Anadolu gibi bir çok uygarlığın kavşak noktası olan bir cografyada yaşıyorsak bu konulara ilgisiz kalmak zor dur. Ben Tokat ta yaşıyorum nickim olan Komana Pontica, Sebastapolis (Sulusaray) ve Zela ( zile) ücgeninde o kadar kültür ,inanç ve tarihi zenginlik varki ,sırf buraları arastırmak bütün önasya ve anadolu tarihi hakkında fikir sahibi olmaya yeter. Bilinçli toplum olmanın yolunun araştırma cı bireylerin çoğalmasından geçtigine inanıyorum.
Selametle

ersan

Admin
abi ta cok yerlerde cekimler aldim buralarda etraflarda cok mezar odalari var bos