Abdest bozacağınız zaman, ne önünüzü... | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Abdest bozacağınız zaman, ne önünüzü...

cesur58

Kullanıcı
@cesur58 kardeşim, Allah ilmini arttrısın, doğru olanlar ile birlikte haşr etsin seni inş.
şu hususu belirtmeden gecemeyecegım,
takip ettiğin web sitesinde hadisleri inkar ederken yine hadis inkarını hadis ile yapıyorlar.
bozkurt ustam ben dinin kaynağının sadece kuran olması gerektiğini savunuyorum .hadis külliyatının içinde kurana uygun söz yokmudur dersen tabikide var amma velakin bu külliyatı dinin ikinci bir kaynağı olabilirmi dersen kesinlikle hayır derim çünkü bu parçalanmanın ana kaynağı bu külliyattır sen sahih hadis dediklerini alırsın diğer adam işine geleni alır ve her alanda kullanır .5 yıl önce yaşlı bir adam bir ortamda peygamberimiz hakkında ağıza alınmayacak şekilde hakarete varacak sözler konuşuyordu dayanamadım adama kızdım öylebir zoruma gittiki nerdeyse dövecek kadar sinirlendim ordakiler beni dışarı çıkardılar birdahada o adamı görmedim bu olaydan biryıl sonra ben kurana yöneldim aynı zamanda hadıs kitaplarınıda okuyordum. hadis külliyatının içinde öyle sözlere denk geldimki aklım başımdan gitti peygamberimizi sapık olarak anlatanmı dersin vicdansız olarak anlatanmı dersin bunun gibi saçma sapan sözlere denk gelince o yaşlı adam aklıma geldi demekki bu adam bu kaynaktan okumuş ve millete anlatıyor .sen nekadar onlar uydurma dersen de odam karşılık olarak kardeşim senin hadis külliyatlarında yazıyo bencede bunlar sahih deseki öyle inanmasa zaten konuşmaz. işin özü bu külliyatlara islamiyetin ikinci kaynağı muamelesi yapılırsa o yaşlı adam gibi kişilere sermaye vermiş ve islama çamur attırmış olursun.ama sadece kurandır benim rehberim dersen o Allah kelamında o fitneci kimseye sermaye çıkmaz çünkü kuranda çelişki yok .saygılar

Moderatör tarafında düzenlendi:

Kafkaslı

Vip Üye

hadis külliyatının içinde öyle sözlere denk geldimki aklım başımdan gitti peygamberimizi sapık olarak anlatanmı dersin vicdansız olarak anlatanmı dersin bunun gibi saçma sapan sözlere denk gelince o yaşlı adam aklıma geldi demekki bu adam bu kaynaktan okumuş ve millete anlatıyor

vallaha iyi sallamışsın birde hikaye uydurmuşsun ihtiyar amca hikayesi demek
sapık olarak anlatan yazıları gördün islam alimleri diyanet görmedide sen gördün öylemi sen bu define sitesinde kendini boşa helak ediyorsun
sen uydurma omayan bir külliat yaz emi senin bu dediklerine çoçuklarda inanmaz

ey ümmeti muhammet site sakinleri
islam düşmanları siyonist zihniyet şöyle bir ugulamaya girdi,
Her akl-ı selimin kabul ettiği gibi Kur’an Ayetleri, Hadis-i Şerifler olmadan kolayca farklı yorumlanmaya müsaitti. Bundan dolayı siyonist zihniyet Hadis-i Şeriflerin devre dışı bırakılmasına karar verdiler ve böylece Kur’an’ı kendi ideolojilerine uydurabilmeyi hedeflediler. Dolayısıyla birtakım sözde Islam alimleri harekete geçti veya büyük olasılıkla harekete geçirildi.

benzernick

Kullanıcı
hattap kardeş kendine işmi arıyon ,bende yeni mesaj zannettim boş ver bulaşma şu arkadaşa.yeterince başımız ağrıdı,selametle kal.

Son düzenleme:

Kafkaslı

Vip Üye
esselamünaleykum
ikizceli kardeşim de olayın vakıfında böyle düşünme o arkadaşımız insanların kalplerini kırmak istemiyor tabiki tartışmalara bir şekilde engel olmak zorunda o iş onun görevi

bu sefer o bana musallat olmadı bu sefer ben ona musallat oldum ALLAHA emanet olun inşalhah
istikamet ehli sünnet vel cemaat hiç kimse aklınca din uydurmasın miletin itikadiyle oynanasın
kendi ideolojilerini insanların beynine sokmaya çalışmasın insanlar cahilmi hak belli batıl belli bizede uygulamak düşer ALLAHA EMANET OL İNŞALLAH

Kafkaslı

Vip Üye
bakara 115.Ve doğu-batı [her yön] yalnızca Allah’ındır. Öyleyse her nereye yönelirseniz, artık orası Allah’ın yüzüdür. Şüphesiz Allah, bilgisi ve rahmeti geniş ve sınırsız olandır, en iyi bilendir.yukardaki hadis ile bu ayet çelişmiş oldu biri Allahın hadisi(sözü)diğeri rivayet hangisi ?

Kur’an’da kıble sözcüğünün geçtiği ayetler dikkatle incelendiğinde, bu sözcüğün fiziksel konuma göre “ön yön” anlamında değil de; görüş, inanç, ilke olarak üzerinde bulunulan, ve gidilen yön, yani sosyal hedef; strateji anlamında kullanıldığı görülmektedir. Buna göre “kıble” sözcüğü kısaca, “hedef. ilke. veya strateji” anlamındadır

ADAMIN KIBLESİ BİLE YOK bir başka gün kabeyide ikar ederse şaşırma
islam edep üzerine yaşanır edebi olmayanın dinide olmaz hadsize bak sen kıbleye karşı dönüp işeyenlerdensin ozaman
kafasınca ayeti tefsir etmiş
bakara 115 Ve doğu da Allah’ındır batı da. Artık hangi tarafa dönerseniz dönün, Allah’ın Vechi (Zat’ı) işte oradadır. Muhakkak ki Allah Vâsi’dir (rahmeti ve lutfu geniştir, herşeyi ilmi ile kuşatandır).
nasıl bağladın ALLAHIN mekandan münehzeh ayetiyle kabeye karşı dönüp küçük abdes bozmayı aman yarabbi hadsiz

cesur58

Kullanıcı
hattap sen benle uğraşmak istiyosun galiba benim için sorun yok ben gerçekleri ortaya çıkarmak için hiç bıkmadan uğraşırım ama konuyu açıklamaya fırsat kalmadan ya konu kitlenir yada beni bir şekilde bamlattırıp uzaklaştırırsınız .siteden uzaklaştırılmamda çok önemli değil tek sorun konu yarım kalır .bu arada sen ezbercisin sorgulamaya korkan kendi aklını kullanmaktan ziyade birilerinin aklını kullanmayı tercih eden birisin .edebi senden öğrenecek değilim hadsiz olanda sizsiniz

cesur58

Kullanıcı

vallaha iyi sallamışsın birde hikaye uydurmuşsun ihtiyar amca hikayesi demek
sapık olarak anlatan yazıları gördün islam alimleri diyanet görmedide sen gördün öylemi sen bu define sitesinde kendini boşa helak ediyorsun
sen uydurma omayan bir külliat yaz emi senin bu dediklerine çoçuklarda inanmaz

ey ümmeti muhammet site sakinleri
islam düşmanları siyonist zihniyet şöyle bir ugulamaya girdi,
Her akl-ı selimin kabul ettiği gibi Kur’an Ayetleri, Hadis-i Şerifler olmadan kolayca farklı yorumlanmaya müsaitti. Bundan dolayı siyonist zihniyet Hadis-i Şeriflerin devre dışı bırakılmasına karar verdiler ve böylece Kur’an’ı kendi ideolojilerine uydurabilmeyi hedeflediler. Dolayısıyla birtakım sözde Islam alimleri harekete geçti veya büyük olasılıkla harekete geçirildi.
hattap kardeşim seni uyanmaya davet ediyorum o islam düşmanları siyonist zihniyeti peygamberimizin vefatından hemen sonra peygamberimizin sözleri emirleri diyerek hadis uydurmaya başladılar halada ellerini üzerimizden çekmediler din adamı kılıgında uydurmaya devam ediliyor .nasılbi akıl tutulmasıyla karşı karşıyayız farkındamısınız .adamlar siz kuranı anlayamazsınız diyerekten en baştan aklımızı düşünme yetimizi sorgulamamızı elimizden almışlar ve kendi çıkalarına yönelik ayetlerin bazılarına istedikleri anlamı verip onuda uydurdukları hadislerle destekleyerek müslüman toplumunu köleleştirmiş sömürge altına almışlar .şuandada gördüğünüz gibi müslümanları parçalayarak birbirine kırdırıyorlar .o islam düşmanları eger müslümanlar kurandaki gerçekleri görürlerse bütün çabalarının boşa gideceğini çok iyi biliyorlar .çünkü kurana uyan bi müslüman toplumu her yönden zirvede olacak gerek ahlak yönünden gerk ilim yönünden gerek zenginlik yönünden gücü elde tutmada her yönden önde olacagını bildikleri için bizleri uyuttular ve uyutmak içinde elinden gelen bütün gayreti sarfediyorlar .hattap kardeşim arapçayı bildiğini söylüyo kendisine tavsiyem kuranı öbjektif bir şekilde hadislerden etkilenmeden okumasını ve düşünmesini tavsiye ediyorum allaha emanet olun

A21MEDLi

Admin
kusura bakma ama sendeki bu zihniyet,mustafa islamoğlu zihniyetidir. (babası bile ondan razı değil) ve benzeri kişiler,peygamber efendimiz s.av.hadislerine uyduruk hurafe deyip,devre dışı bırakıp,kendisi kameraların önünde peygamber efendimiz s.a.v.den kuranı-ı kerimi daha iyi yorumluyor öylemi?? bunu kabullenmemizimi istiyorsun.
kuran-ı kerimi anlamak için sunnetti seniyeyede bakmak lazım.

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
istediğiniz yere bakıp istediğiniz şekilde yorum yapmanız doğaldır.
saygı makamını aşmadıgınız sürece dinimizi anlatıp yayın arkadaşlar. dini anlatanı değil saygıyı kaçıranı siteden banlarız.

adam kuran okuyor da hadis okumuyor diye az kaldı kafir diyeceksiniz... sonra da bu yükün altında hem fani dünyada hemde ahirette kalacaksınız...
ben kuran okuyorum ve anlıyorum bana kuran yeter diyen adamı islamdan uzak göremeyiz ustalar. ben okumayın etmeyin demiyorum. fakat kuran tek başına bir şey ifade etmez hadis olmadan kuran tek başına anlam kazanmaz dıyenler vallahi Allaha isyan eder.
kuran oku, hadisde oku, okuyalım okuyorumda. ama ben kendımde bu cesaretı bulamıyorum, sen hadis okumuyorsun sadece kuran okuyarak kendıne yazık edıyorsun dıyecek cesaret bende yok. dileyen kuran okur dileyn kuran ve hadis, ikizceli usta bir yorum yazdı. cahil ve islamdan uzak genclerımız var, onları uyandırmak asıl mesele.
selametle inş.

cesur58

Kullanıcı
kusura bakma ama sendeki bu zihniyet,mustafa islamoğlu zihniyetidir. (babası bile ondan razı değil) ve benzeri kişiler,peygamber efendimiz s.av.hadislerine uyduruk hurafe deyip,devre dışı bırakıp,kendisi kameraların önünde peygamber efendimiz s.a.v.den kuranı-ı kerimi daha iyi yorumluyor öylemi?? bunu kabullenmemizimi istiyorsun.
kuran-ı kerimi anlamak için sunnetti seniyeyede bakmak lazım.
slm medli ustam allah aşkına benim yazılarımdan peygamberimizi devre dışı bırakma gibi bir sonucu nasıl çıkartabiliyosunuz inanınki aklım almıyor .peygamberlere iman etmeyen kişi nasıl olurda kurana veya diger kitaplara inananabilir .sizin kastetdiğiniz şey hadisleri rivayetleri kabul etmeyen kişi peygamberide kabul etmez şeklinde düşünüyosunuz .size birşey soracagım peygamberimiz kuran dışında başkabir kitap yazdırmışmıdır ?eğer yazdırmış diyorsanız neden kuran gibi bugünümüze kadar bize ulaşmadı .veya kuranın hangi ayetinde kuranın yanında peygamberiniz ayrıca sizin anlayamadıgınız ayetleri açıklayan bir kitap daha oluşturdu onada iman edin şeklinde bir ayet var.bana gösterebilirmisiniz lütfen .ayrıca peygamberimiz bu hadisleri neden 23 yıl boyunca not aldırmadı.