Acaba Nedir?

walkman

Kullanıcı
Arkadaşlar resim çekim açısı bakımından biraz kısıtlı ama yer ve yön konusunda hatırladıklarımı yazmaya çalışacağım. İşaret tam olarak batıya bakmakta ve bir yamaçta ve denize 15 metre mesafededir. İşaretin Bulunduğu bölgede (yaklaşık olarak 5 dönümlük bir alandan bahsediyorum.) benim tespit ettiğim net 9 farklı işaret ve bağımsız olarak birkaç tane daha simge daha var. Ancak konunun dağılmaması adına şimdilik bu işaretle başlıyorum. Diğerlerini de sırası ile paylaşacağım. Değerli yorumlarınızı bekliyorum

karanar

Kullanıcı
sevgili walkman ustam, muhtemelen paylaştığınız bu fotolar doğal.zira; benzetilen işaretler, en kabadayı erken bizans dönemi olurdu ki frig dönemine kadar uzar. e bu da 2500 - 3000 sene eder. yani demek istediğim, o dönemlerde deniz 15 metreden daha yukarıdaydı. yani varsayılan işaretler denizin altında olurdu. daha yukarıda olan işaretleriniz varsa onları da etüt etmek lazım. saygılarımla.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
çizdiğim sağ kısıma dikkat et.benzeri hafif yüksek bir yerin solunda doğala çok benzeyen,gözle anlaşılması zor olan bir yığma olacak. ama zeminden yüksek değil. onun için anlaşılamaz bir yapıda. uzağınada gitmez. ikinci olarakta doğal araziye girişli bir mahzen türüde olur. boşluk tespiti yapabilirsen çözersin. sol kısma veriyor görünümünde. ama araziyi geniş açılı göremiyoruz. bulacağını ümit ediyorum.
karanar usta, arazi yapısı bizim k. denizin bazı sahilleri gibi dik olduğu için deniz buralara çıkmamıştır. sağlıcakla kalınız.

onur600

Kullanıcı
Tuhaf bir bölge.İncelemek lazım.Son fotoda ki yuvarlak şişkinlik ve aynı taşın sağ taraf yapısı sanki mudahale olmuş gibi

walkman

Kullanıcı
karanar ustam denize yakın ancak burda 1930 larda deprem olmadan önce deniz yaklaşık olarak 100-150 metre daha ileri imiş. Depremden dolayı karada çökmeler oluşmuş ve deniz biraz daha karaya yaklaşmış. karanar ustam doğal olmadığı kanaatindeyim.
Konuyu açarken de söylediğim gibi bu bölgede 85 dönümlük arazi içinde) 9 adet net işaret var. Bu işaret içlerinden bana göre en sade olanı.

ikizceli ustam söylediğiniz gibi hemen sağ tarafında hafif bir tümseklik alan var. Boşluk ve metal tespiti yapıp sonucu burada bildireceğim.

onur600 ustam bölge gerçekten de tuhaf.

İşte değişik bir açıdan işaretin fotografı.

karanar

Kullanıcı
karanar ustam denize yakın ancak burda 1930 larda deprem olmadan önce deniz yaklaşık olarak 100-150 metre daha ileri imiş. Depremden dolayı karada çökmeler oluşmuş ve deniz biraz daha karaya yaklaşmış. karanar ustam doğal olmadığı kanaatindeyim.
Konuyu açarken de söylediğim gibi bu bölgede 85 dönümlük arazi içinde) 9 adet net işaret var. Bu işaret içlerinden bana göre en sade olanı.

ikizceli ustam söylediğiniz gibi hemen sağ tarafında hafif bir tümseklik alan var. Boşluk ve metal tespiti yapıp sonucu burada bildireceğim.

onur600 ustam bölge gerçekten de tuhaf.

İşte değişik bir açıdan işaretin fotografı.

hah tamam şimdi cuk oturdu.