Açılmış Kaya Mezarı | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Açılmış Kaya Mezarı

MAVRAN

Super Moderatör
Mezarları açan zatlar mezardaki ölülerin ziynet eşyaları veya yanlarına konulan emanetler için açıyorlar fakat umdukları gibi çıkmıyor :D bazen kepek yada bakır demir çanak çömlek değersiz.Tabi önmli bir mefta varsa mezarda güzel emanetler çıkar.
y4PdNj.jpg

kvjrbq.jpg

bbl8GZ.jpg

J2pLQ5.jpg

Ben olsam bunları da alırım, maden kadar da olmasa değerlidirler. Tarih kokuyorlar.

BABACONDA

DiScOvErY
Kullanıcı
yeni resimer eklenince hersey daha cok anlasiliyor ikizceli ve mavran ustalarin belirttikleri yerleri kontrol et ust taraftaki kayada olma ihtimali yuksek ilk acilan yeri cevresini emaresini neye istinaden acildigini bul ve cevresinde acilmamis yerler mevcutdur burada baya bi kaya mezari var daha baska seylerde mevcut oncelikle bu mezari cozun daha sonraki yerleride soyleyecem

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

Arkada kalanlar bazan daha kıymetli olurlar. ;)
nisan ayı biraz bereketli geldi galiba.bilgili üyelerimizi görmek mutlu ediyor.
ben ilgilen demiştim siz detaylandırmışsınız ustam. konu sahibi arkadaş belki net ve detaylı resimlerle konuyu zenginleştirir diye düşünmüştüm.
değerli kardeşim katkılarınızın devamlı olması temennimizdir.

hades40

Kullanıcı
Dönem soygunu yemiş bir yerde ikinci bir mezar bulmak neredeyse imkansızdır...Şimdi bana kızar ve neden imkansız der iseniz ? Cevap...Dönem soygunu olduysa dönemin yaşayanları bölge mezar (kült) ünü iyi bildikleri için birini açıp diğeri bırakmazlar yani şöyle anlatayım bizler mezarlık alanı cevrelediğimiz gibi onlarda (nekropol) mezar alanlarını çevreliyorlar nerede değerli mezar var ise o bölgenin gömü şeklini biliyorlar ve inançlarına ters düşen karşı görüşlü değerli mezarları (şu anda bizim yaptığımız gibi) soyuyorlardı...

esrarengiz2828

Kullanıcı
Dönem soygunu yemiş bir yerde ikinci bir mezar bulmak neredeyse imkansızdır...Şimdi bana kızar ve neden imkansız der iseniz ? Cevap...Dönem soygunu olduysa dönemin yaşayanları bölge mezar (kült) ünü iyi bildikleri için birini açıp diğeri bırakmazlar yani şöyle anlatayım bizler mezarlık alanı cevrelediğimiz gibi onlarda (nekropol) mezar alanlarını çevreliyorlar nerede değerli mezar var ise o bölgenin gömü şeklini biliyorlar ve inançlarına ters düşen karşı görüşlü değerli mezarları (şu anda bizim yaptığımız gibi) soyuyorlardı...
Donem soygunu yemis veya yememis bence bunu anlamak icin sevgili kardesim yerinde incelenmeli arti bu tip mezarlari tek olarak olmaz yaninda benim gorduklerimin ya acigi vardir yada acilacagi saygilarimla

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MAVRAN

Super Moderatör
Dönem soygunu yemiş bu doğru ancak yanında açılan bir başka yer kardeşimiz paylaşmayayınca bu demek oluyor ki yanında başkaları var ise esrarengiz ustaninda yazdıgı gibi yanlız olmayacağı için, halen orada birilerinin onları keşif etmesini bekliyorlar.