Ağaçlar ve Çivileri | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Ağaçlar ve Çivileri

nik

USTA
Super Moderatör
Nik sayın ustam
Yazınızdan küçük 1 Alıntı yaptım

Mezar Ağaçları ve Çivileri

'Mezar ağaçlarında çivi bulmak mümkündür, bu çivi çarmıhın çivisidir, H.Z. İsa as çarmıha gerildiğinde elleri
ne çakılan çivileri temsil eder'

Hz.Isa A.s Çarmıha asla gerilmemiş olup onun 1 benzeridir .

Kuranı Kerimdeki Ayeterlede Ispat ederim

Paylasmış olduğunuz PAGAN inan cı ile ilgilidir .
Kinstaninin Annesi Kudüs Mescid i Akaya gidip Kendilerince Kutsal Emenet ler olan CARMIH ve ÇIVİ lerin parcaları nı Konstantin ISTANBUL a gerirdıği rivayer edilir.

Teşekkür ederim
Hayır lı Geceler diliyorum
Kesinlikle doğrudur hz.isa as hiç çarmıha gerilmedi İsa as ma benzeyen havarilerinde çarmıha ya gerildi tüm müsülmanlar bu bilir ve inanır.
Herkes bu şekilde bildiğinde bu şekil yazıl ustam.
Şimdi gelelim çarmixa orjinalı bu şekilde yazılır.
Çarmixa anlamı 4 çivi.
Hz.isa as çaemixa gerilmek üzereyken Yüce Allah cibril as gönderip hz İsa as gözleri perdeleyıp göğe kaldırdı cinril as hz İsa as şu duayı öğretir.(vella havle Vella kuvvete illa billahil aliyle azim alahume ini es eluke ya kadim ya dayimu ya ferdi ya vitiru ya ehadu ya Samed ya hayu ya kayimu ya zel cellali vel ikram fé in tevelev fé kul hsbyellahu laillahe illa hve aleyh tevekeltu ve hüve rabul arşın azim sadaka Allahul azim. Allah doğru söyledi demek.
Sadak allahul azim Peygamber doğru söyledi demek ve okuduğunu bitirir.

Kimin alimler dua bu şekilde derler,
Bismillahirrahmanirrahîm.
“Allahümme inni es’elüke bismikel ehadil e’azz.Ve ed’ükellahümme bismikel azıymil vitr.Ve ed’ükellahümme bismikel kebiril müte’alillezi mele’el erkâne küllehâ en tekşife anni mâ sabahtü ve mâ emseytü fih.”

Saygılar ve sevgiler hayatta en değerli hazine sevgidir.

Son düzenleme:

pelteks

Kullanıcı
S.a.fotoyu doğru yere mi attım bilmiyorum...tek foto olduğundan da konu açmadım...
L şeklindeki kuru taş duvarın kısa ucunun üzerinde;
120 cm gövde/kök yapısına sahip bir meşe ağacının üçlenmiş hali ve sol taraftaki gövdeye ayrıca yön verilmiş gibi...
Bi anlamı var mıdır

Ekli dosyalar

• Screenshot_20230311_121631_Gallery.jpg
    Screenshot_20230311_121631_Gallery.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 8

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
S.a.fotoyu doğru yere mi attım bilmiyorum...tek foto olduğundan da konu açmadım...
L şeklindeki kuru taş duvarın kısa ucunun üzerinde;
120 cm gövde/kök yapısına sahip bir meşe ağacının üçlenmiş hali ve sol taraftaki gövdeye ayrıca yön verilmiş gibi...
Bi anlamı var mıdır
Selamün aleyküm
Arkadasim konu icinde konu acmayalim yeni konu acin ve ordan devam etsin ustalarımız. Konu icindeki konular karışıyor sonra yorumda yapilmaya bilir
Bilgilerinize teşekkür ediyorum