Alan Tarama Cihazı Değerli Sinyali Yardım | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

Alan Tarama Cihazı Değerli Sinyali Yardım

gıral

Vip Üye
Kader25 ustam
Dedektörlerden de altındiyeni görmedik
Değerli diye geçer bizim 1tl de değerli:D birde paramızın kıymeti yokderler:D
Buradan marka vermek doğru olmaz sanırım
Sonunda 5000 7000 yazan bimakina var
İyiymiş diyorlar ;)

Sinann

Kullanıcı
Piyasada yalin cubuk-rulmanli cubuk-frekansli cubuk kisaca ne kadar cubuk cesidi varsa parayla alinacak seviyede degildir. Bunlara para vermek asla uygun degildir. Cubuk kullanmak isteyen kendi cubugunu kendi yapmalidir. 10 lira maliyeti olan cubugu 100-200 liraya satan, daha yuksek fiyatlara satan cok fazla edepsiz, ahlaksiz saticilar mevcuttur. Uzak durmak gerekir.
Kardasim,
Ben 20 senedir kullaniciyim, isi cozemedim hala. %100 tespit yapmanin imkani yok. Bosuna cubukculara para kaptirmayin, ozellille cubuk ile elektronik bir kutu yanyana beraberce kullaniliyorsa, seytandan kacar gibi kacin. Sudan başka birseye tepki vermez.
Çok kestirmeden ve dümdüz konuşmuşsun. Tebrikler 🙈👍

Sinann

Kullanıcı
Kader ustamın yazdığından ben şunu çıkardım. Elektronik devreyle sizde var olan çubuk kullanma yeteneğini artıramaz ve belki azaltabilirsiniz. Alan tarama cihazlarına benim de güvenim yok açıkçası. Eğer boşluğu tespit ettiyseniz teknolojiye başvurun. Yani dedektör, kamera gibi.
Yeraltında sinyal yayan çok fazla sayıda maden ve mineral var. İçinden metali ayırt etmek gerçekten zor iş. Kaldıki toprakta çivi benzeri paslı metaller de var o pas değerli sinyali salgılıyor. O yuzden bu işte başarı çok zor.

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Yeraltında sinyal yayan çok fazla sayıda maden ve mineral var. İçinden metali ayırt etmek gerçekten zor iş. Kaldı ki toprakta çivi benzeri paslı metaller de var o pas değerli sinyali salgılıyor. O yuzden bu işte başarı çok zor
Haklısınız. Düşünsenize binlerce liraya satılan cihazlardaki devreler bile kesin ayrım için yeterli olmuyor. İşin içine insan yapısı girince (yani çubuk vs) çok net bir şey söylemek zor. Bir saat arayla bile vücudunuza bağlı olarak sinyallerde farklılık oluşuyor. Kendi yaptığınız çubukla bolca test yapıp onları kullanmak bence en güzel yöntem. Mineral elemek içinde ustaların kendi yöntemleri var. Kimi bentonit kullanıyor, kimi eline bir madde alıyor. Birinde işe yarayan birinde çalışmayabiliyor. Kendi bedenini ve çubuklarının tepkisini en iyi gözleyen de usta oluyor :) (Buna sevgili ustalarımız alınmasın sakın, övgü amacıyla yazdım. :) :) )

Kader25

Admin
Kader25 ustam
Dedektörlerden de altındiyeni görmedik
Değerli diye geçer bizim 1tl de değerli:D birde paramızın kıymeti yokderler:D
Buradan marka vermek doğru olmaz sanırım
Sonunda 5000 7000 yazan bimakina var
İyiymiş diyorlar ;)
Bende duydum.
Bir arkadasim 7000 den aldi.
Nedir ne degildir bu sezon anlar.
Kendisi kidemli kullanicidir.
Referansi benim icin yeterlidir.
Gunu gelince yazarim insallah.

Kader25

Admin
Haklısınız. Düşünsenize binlerce liraya satılan cihazlardaki devreler bile kesin ayrım için yeterli olmuyor. İşin içine insan yapısı girince (yani çubuk vs) çok net bir şey söylemek zor. Bir saat arayla bile vücudunuza bağlı olarak sinyallerde farklılık oluşuyor. Kendi yaptığınız çubukla bolca test yapıp onları kullanmak bence en güzel yöntem. Mineral elemek içinde ustaların kendi yöntemleri var. Kimi bentonit kullanıyor, kimi eline bir madde alıyor. Birinde işe yarayan birinde çalışmayabiliyor. Kendi bedenini ve çubuklarının tepkisini en iyi gözleyen de usta oluyor :) (Buna sevgili ustalarımız alınmasın sakın, övgü amacıyla yazdım. :) :) )

Evet hakikaten zor isler.
Cok basarili ustalar gordum ve yalan soylemediguni bildigim arkadaslarimdan duydum.
Basari deyince her tespitinde %100 basarili olmalarindan bahsetmiyorum.
Bence 4 yer acip birisinde basarili olani ben basarili kabul ediyorum.
Yani %25 benim icin tespitte %100 basaridir. Baskalari buna katilmayabilir, ben boyle dusunuyorum.

Sinann

Kullanıcı
40 yıllık ustaların dahi yapabileceği çok şey yok bu konuda. Düşünsenize yerin altında dünyanın mineralli var bunların yaydığı sinyallere giden çubuğa usta bile olsanız bişey yapmanız mümkün değil gibi. Önce boşluk tespiti deniliyor ya, zaten maden ve mineral in de boşluğu var. Bu boşluğu şekilli olup olmadığını çizerek yada çubukla tespit etmek mümkün değil.

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
40 yıllık ustaların dahi yapabileceği çok şey yok bu konuda. Düşünsenize yerin altında dünyanın mineralli var bunların yaydığı sinyallere giden çubuğa usta bile olsanız bişey yapmanız mümkün değil gibi. Önce boşluk tespiti deniliyor ya, zaten maden ve mineral in de boşluğu var. Bu boşluğu şekilli olup olmadığını çizerek yada çubukla tespit etmek mümkün değil.
Forumda önceki yıllarda yarışmavari bir etkinlik konusu vardı. Orada da tecrübelerini aktarmışlardı. Mineral eleme konusunda başarılı ustalarımızın olduğu muhakkak. Kader ustamın dediği gibi her seferinde değil ama bir kaç denemeden birinde bile doğru sonuç verse bence başarılı olmuştur. Bu istastistiksel olarak düşük bir değer olabilir ama yapılan işe bakıldığında başarıdır. Burada çubuk için verilen emeğe orantılı olarak başarı oranı artırılabilir. Çoğu ustanın asıl işleri, ekmek için verilen uğraşları vs. gibi çokça neden çubuklar konusunda çalışma zamanını kısıtlıyor.

Sinann

Kullanıcı
Forumda önceki yıllarda yarışmavari bir etkinlik konusu vardı. Orada da tecrübelerini aktarmışlardı. Mineral eleme konusunda başarılı ustalarımızın olduğu muhakkak. Kader ustamın dediği gibi her seferinde değil ama bir kaç denemeden birinde bile doğru sonuç verse bence başarılı olmuştur. Bu istastistiksel olarak düşük bir değer olabilir ama yapılan işe bakıldığında başarıdır. Burada çubuk için verilen emeğe orantılı olarak başarı oranı artırılabilir. Çoğu ustanın asıl işleri, ekmek için verilen uğraşları vs. gibi çokça neden çubuklar konusunda çalışma zamanını kısıtlıyor.
Ama bişey nasip se, çubukta makinada sebeptir sadece.define öyle bahsedildiği gibi çok olan bişey değil. Çok nadir ve yok denecek kadar az olan definenin büyük kader ve nasip işi olduğunu unutmamak lazım. Asıl define insanın helal yoldan kazandığı alın teridir. Gerisi ise takdiri ilahidir

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Ama bişey nasip se, çubukta makinada sebeptir sadece.define öyle bahsedildiği gibi çok olan bişey değil. Çok nadir ve yok denecek kadar az olan definenin büyük kader ve nasip işi olduğunu unutmamak lazım. Asıl define insanın helal yoldan kazandığı alın teridir. Gerisi ise takdiri ilahidir
Sözün özü bu ustam. Rabbim herkesin gönlündekine (iyiyse) kavuşmasını nasip etsin.