Ali beye ayit olan yerler Iran sinirlari içerisinde | Sayfa 4 | Define işaretleri ve anlamları

Ali beye ayit olan yerler Iran sinirlari içerisinde

balkaya34

Kullanıcı
Direk cihaz alıp bununla başarıya uğraşmayı beklemek için bu cihazların çalışma şeklini bilmiyor olmak gerekiyor. Bahsettiğin cihazlar işe yarar ama tek başlarına yeterli olmazlar. Bazan belgesellerde denk geliyor, drone, lidar, manyetometre gibi teknolojilerin hepsini kullanıyolar. Maalesef cihaz satın alırken tek ölçüt kaç metre derini görüyor olunca hüsranda kaçınılmaz oluyor.
Usdadım , Evet haklısınız, Işte bende benim çalışıp resimledigim görüntüleri yaralamadan , üstünü sağını solunu kurcalamadan, kırıp zedelemeden tek vuruşla işi tamamlamak isdiyorum,,,
Birde ( Multimax ) 'ın çalışmasını takip edelim , Bakalım bu nasıl bir cihaz ,,, Bekleyelim,,

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Buda eşkiya işi olmasın Ustalar
1 konu başkasına ait
2 bir başkasının konusu altında kendisine ait görsel üzerinden soru sorulmaz. Bu konu dağılmasına sebep olacağından uygun değil.
Mümkünse kendinize ait konu açarak görsellerinizi kural gereği ekleyerek soru sorun. Selametle

Reedmann

Kullanıcı
1 konu başkasına ait
2 bir başkasının konusu altında kendisine ait görsel üzerinden soru sorulmaz. Bu konu dağılmasına sebep olacağından uygun değil.
Mümkünse kendinize ait konu açarak görsellerinizi kural gereği ekleyerek soru sorun. Selametle
Peki ustam kusura bakma

IRAN sınırlari

Kullanıcı
Dunyanin gozu iranda, hem tarihde hem şimdi. Roni kardeş sen nasil oyle 3000 yili sahte sandin nasil oyle şeyler soyledin Eger ki iranda sana kotuluk ettilerse o başka bir mesele. Her yerde olabilir dolandiricilik. Ama benim bu forum da bu konuya başlamam hem bize hem size faydali olur. Eger ki musayid olursaniz defineden ote gerçege dogru bilgilere ve hemde ben bu tarafdan bizim sinirlarda olan ali beyle ilgili bilgiler ve mekan bilgilerine ulaşmaya čalişacagiz.bunda ne var?

IRAN sınırlari

Kullanıcı
Bizim tarafda ali begle ilgili denilen hikaye ve ya gerček. Denilen deyilde bir ermeni kitabi ve belgesinde soyledigi bilgiyi yaziyorum.
Ali beyin torunu ya netice ya ondanda otesi, şimdi turkiyede yaşiyor.

Ali bey topal birisiymiş ama çok zekali. Kendisi demiş benim mallarimi nah alirsiniz. . Bide demişki ben bijim, benim mallarimi alabilen, bendende bijdir.

Bize ulaşan bilgiye dair Ali bey ya annesi ya babasi bir uč harflidir ve babasi ya annesi insandir. Yani Ali bey bir insan ve uč harfli eşlerin çocugudur.
O kendisi insan kismi dogmuş. Ama burada karadag bölgesinde ona bir magara yapilmış ve tum savaşlarda o magara vasitasiyla ortadan kaybolurmuş. Maģaranin ičinde başka boyutlara geče bilmekteymiş.
Bir zaman onun cok sevdiyi aşki yanindaymiş ve tum askerler onlari magaraya yakin bir yerde muhasire etmişler. Eşi orada yaralaninca ali bey onu kuçakta taşiyib magaraya göturmek istemiş. Ama tam magaranin onunde eşi hayatini kaybetmiş. Kendisi magaradan kačmiş. Eşi tam magara önunde defn edilmiş ve bir hayli mal dolu mezar yapilmiş.Ali bey aşkini kaybettiginden sonra čok üzülmüş ve artik burayi terk etmiş.

Moderatör tarafında düzenlendi:

KaranLik

Kullanıcı
Bizim tarafda ali begle ilgili denilen hikaye ve ya gerček. Denilen deyilde bir ermeni kitabi ve belgesinde soyledigi bilgiyi yaziyorum.
Ali beyin torunu ya netice ya ondanda otesi, şimdi turkiyede yaşiyor.

Ali bey topal birisiymiş ama çok zekali. Kendisi demiş benim mallarimi nah alirsiniz. . Bide demişki ben bijim, benim mallarimi alabilen, bendende bijdir.

Bize ulaşan bilgiye dair Ali bey ya annesi ya babasi bir uč harflidir ve babasi ya annesi insandir. Yani Ali bey bir insan ve uč harfli eşlerin çocugudur.
O kendisi insan kismi dogmuş. Ama burada karadag bölgesinde ona bir magara yapilmış ve tum savaşlarda o magara vasitasiyla ortadan kaybolurmuş. Maģaranin ičinde başka boyutlara geče bilmekteymiş.
Bir zaman onun cok sevdiyi aşki yanindaymiş ve tum askerler onlari magaraya yakin bir yerde muhasire etmişler. Eşi orada yaralaninca ali bey onu kuçakta taşiyib magaraya göturmek istemiş. Ama tam magaranin onunde eşi hayatini kaybetmiş. Kendisi magaradan kačmiş. Eşi tam magara önunde defn edilmiş ve bir hayli mal dolu mezar yapilmiş.Ali bey aşkini kaybettiginden sonra čok üzülmüş ve artik burayi terk etmiş.
Bu dediğin hikayenin geçtiği yerde Kervan yolunu gören bir mağara varmı zirveye yakın? Mağarayı bulursan bütün iş mağarada bitiyordur.

Moderatör tarafında düzenlendi: