Altına Benzeyen Şekilsiz Kaya | Define işaretleri ve anlamları

Altına Benzeyen Şekilsiz Kaya

sempatik_06

Kullanıcı
Ustalarım bu ne olabilir buralarda pek bulunmayan hatta ilk defa rasgeldiğim bir parça.

sempatik_06

Kullanıcı
gandalf dediğiniz gibi farklı bir şey elinize aldığınız kedi kumu bile işlemiyor bakır işlemiyor bronz işlemiyor aynı parçasından kırıp denedim ozaman çubuklar kendine geldi. birde altını elinize aldığınızda çubuklar sakinliyor anlamadım gitti. ama metal bi yönü yok.

Lucre

Kullanıcı
Kalsedon Türü Bir Taş Bu .. Arkadaşın dediği gibi metal dedektörlerinde ötmesi içeriğindeki mineraldan dolayıdır . Bu taş cinsleri ile Helenistik Yunan döneminde rastlanan yüzük kolye türü hediyelik eşya türevlerinde işçilik uygulanarak yapıldığının örnekleri çoktur.

denizliden20

Kullanıcı
gandalf dediğiniz gibi farklı bir şey elinize aldığınız kedi kumu bile işlemiyor bakır işlemiyor bronz işlemiyor aynı parçasından kırıp denedim ozaman çubuklar kendine geldi. birde altını elinize aldığınızda çubuklar sakinliyor anlamadım gitti. ama metal bi yönü yok.
ustam altın alınca sakinliyor derken değerlimi veriyor değersizmi veriyor.birde eline hem kedi kumu hem altını ikisini birden alda bak nolucak.

Üst Alt