Altına Benzeyen Şekilsiz Kaya | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Altına Benzeyen Şekilsiz Kaya

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
ustam pirinç ve bakır çubuk.
paşam,ben bir kaz kez belirtmiştim.kedi kumu ,gümüşlerde istenilen net fikri verir. diğerleri yanıltır. saf bakırda etkisi hiç olmayacağı gibi,pirinçte ,kalayından tut,bakırına alimünyumuna kadar bi r çok maden birleşimi olduğu için, bunlarla bu tarz bakmak,doğru netice vermez. eğer gümüşlerle bakma imkanın varsa,bir bakıver,neticeyi de paylaş.bizlerde çekim verip vermediğini görelim.

xenon

Kullanıcı
Ustalarım bu ne olabilir buralarda pek bulunmayan hatta ilk defa rasgeldiğim bir parça.

bizim buralarda Ankara yöresinde yani çakmak taşı diye geçer sert bir taştır rengi de birebir aynıdır

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
LY2g3Z.jpg

Ben bakınca gözüm detaylara kayıyor,Mesela burdaki oturup elini çenesine koymuş sağ elini yere koyarak destek almış,Ayağı ve ayakkabısı çizimimde kötü olmasına rağmen görünmekte,Ayakla kolun arasında Ördek görünmekte kırmızı daire,Kolun üzerinde + var,Şunu belirtmekte fayda var,İşaret'te olabilir!Olmayabilirde

AYAN

Kullanıcı
Kil karışımlı horasan atığı olabilir, bir yeri horasanla kapadıktan sora artık kalanıdır onu da şifre olarak, iz veya nişane gibi bırakmış olabilir o bölgede benzerleri yoksa.
Horasan testi uygula.

sempatik_06

Kullanıcı
paşam,ben bir kaz kez belirtmiştim.kedi kumu ,gümüşlerde istenilen net fikri verir. diğerleri yanıltır. saf bakırda etkisi hiç olmayacağı gibi,pirinçte ,kalayından tut,bakırına alimünyumuna kadar bi r çok maden birleşimi olduğu için, bunlarla bu tarz bakmak,doğru netice vermez. eğer gümüşlerle bakma imkanın varsa,bir bakıver,neticeyi de paylaş.bizlerde çekim verip vermediğini görelim.
Usta gümüş çubuk bulamadım. İnş. Daha sonra

Meltun

Kullanıcı

Sn;sempatik_06

Pirit
Taş ismini Yunanca`dan almıştır ve anlamı "Çakmaktaşı "dır. Tıpkı çakmaktaşı gibi, bir yere vurunca, kıvılcımlar saçtığı için, taş devrinde pirit ateş yakmak için kullanılmıştır. Bu özelliği ile bir çok efsaneye konu olmuştur.
Bir çok kültürde taşın kendi içinde ateş barındırdığına dayanılarak, "büyülü taş" olduğuna inanılmış ve hayranlık duyulmuştur.
Antik Çağ`dan beri insanlar bu taşın sırrım çözmeye çalışmışlardır.
Orta Çağ`daki simyacılar da, bu taşı kullanarak altın elde etmeyi denemişlerdir.
Peru ve Meksika`daki İnkalar tarafından, çok sayıda ve çeşitte takı elde edilmek için kullanıldığından taşa "înka Taşı " adı da verilmiştir.

Renk : Metalik altın ve gümüşi, parlak.
Sertlik : 6 - 6.5Formül : FeS2+Co, Ni, Sb
Demir ve kükürt bileşimi olup, genelde çok güzel kübik kristaller oluşturur. Ancak, kömür ve balçıkta sediment olarak oluşmuş, yumru şekilleri de bulunabilir. Kristal grupları maden damarlarında ve magmatik kayaçlarda bulunur.
Metal elde etmek için iyi bir kaynak hammaddedir. Çoğunlukla, kobald, bakır, nikel ve başka madenler de içerir.
İlk defa karşılaşanların piriti renginden dolayı altın ile karıştırdıkları için "Yalancı Altın " veya "Enayi Altını" adını almıştır. Ancak altından daha serttir.
Türkiye`de de dahil olmak üzere neredeyse bütün dünyada bulunabilir. Ancak en büyük yataklar: İsveç, Meksika, Avustralya ve ABD`dedir.

Üst Alt