Ankara toplantısı

Warning

Kullanıcı
@ikizceli @ASİAVCI @Meltun @METİN @ersan @cantar @aliveli44 @BoZKurT @komana @komana2 @karanar @FENERLİ @mc_307 @kervan07 @zebun @xenon @ertug @gurbetci @menzilli1 @RARDUS-66 @walkman @BaTTaLGaZi44 @madhunter @DeLiCebey @its78 @saidzeyd @EKE @AYAN @köprü @aylin @divan @KARE(KUKIR) @erzurumludefineci @ibrahim181 @HONDAVTEC @gazeteci yazar @wtrk @fawori_43 @sondurak @Warning @demirkıran @Eskap @eskil @sakaryalı @Lacivert24 @Tevfik @ankara @Nesibe @sempatik_06 @GOLD SAFİR @osi @babuba @Alper Soner IŞIKCI @yörük @aliömer @murat uncu @AYAN @daywalker @İRON @yağmurcu @maceracı37 @vahit37 @kemal174 @ECE07 @kocamanmars @babuba @defineci** @Yanlızefe @kingoctapus

ve adını aklımıza getiremediğimiz çubuk ve alan tarama ile define ve obje arama avına gönül vermiş tüm dostlarımıza çağrımdır. buyurun bilenler bilmeyenlere yardım etsin. bilmeyenler iyi bilenlerden öğrensin. hep beraber bilgimizi görgümüzü çalışma mantığımızı neyi nasıl yaptığımızı dostluğumuzu kardeşliğimizi paylaşalım.

amacımız ne çubuk satışı, ne pazarlaması, ne bilgiçlik, ne de çıkar menfaat üretmek,

dostça ve kardeşçe birbirimizin bilgisinden istifade edebilmek, bilgimizi öğretmek ve paylaşmak, bilmediğimizi öğrenmek, ötesini düşünecek zihniyetlerin zaten mekanda barınması zor. yapılmasına da fırsat verilmeyeceğine eminim.
bir dahaki çubuk yarışmasında dostluğumuzu ve öğrenme öğretme azimimizi yarıştıracağımız bir ortama katılmak kendinize ve insanlığa faydalı olabilmek, camiamızı yakından tanımak istemez misiniz?

bu teklifimiz tüm definemekanı ailesine, üye ve kullanıcılarımıza (beğendim)
elinizde bir çift çubuk olmasa bile katılım gününde kendinize ve hobinize çok çok katkılar sağlamış olarak döneceksiniz. ben de dahil her üstadımızın çok çok faydasına olacak bir gün geçireceğimizi umut ediyorum.

İnşaallah @HARBİCİ ustam hayırlısıyla bir araya geliriz Allah c.c. sağlık sıhhat durum vakit nasip kısmet ederse bilgi paylaşımı ve yardımcı olmak sohbet muhabbet etmek en güzeli olur Mevlam birliğimizi dirliğimizi muhabbetimizi eksik eylemesin, şerlerden kazalardan belalardan bizleri hıfzı muhafaza eylesin inşaallah muhabbetimi ve selamlarımı sunuyorum Allah c.c. emanet olun

ersan

Admin
ara sıra izliyorum vede öncü ekibimizde takdir vede tebrik ediyorum.
hakatende çok buyuk bir hak var gelen yada gelmek isteyen arkadaşlarımızn uzerinde.
güzel bir konu açarak baya bir hayırlı bir açıklama yapmışsınız.
umarız bir dahaki sefere dahada güzel daha verimli olur.
zaten aranılan buydu.ama önemli olan organizasyonu sağlamak.bunuda başarmış görünüyorsunuz.
yetermi yetmez dahada geliştirmek dahada ileri gitmek geerek...
yani baya bi mesafe kat etmemiz gerek.yıllardan beridir bir türlü çözemediğim bir yığma var.
onu çözmek en buyuk hayalim.çümkü tamamıyla bana ait bir nokta tek başımayım.
ve orda gizemli birşeylerin varolduğunu biliyorum.çünkü bir çok işaretini gördüm ve sakladım toprağa gömdüm...
inş bir gün nasip olurda yolunuz buraya düşerse bir piknikte ora yaparız. hayırlısıyla diyelim.
saygı değer buyuklarim şimdiden güzel örnek verici davranışlarınızın devamını diler,hayırlısıyla başka konularada imzanızı
atmanızı görürürz inş.
hayırlara vesile ola....selamette kalınız inş....
kolay gelsin..
IRON usta yorumlarini okudun bu yigmadin en zor yeri girisi bulmak baska ne zor yeri varki ustam hic mi cubuk kulanmani bilmiyorsun bu yeri az bir asdan toparlak bir gez bakalim bosluk koridoru nerde tutacan .
eyer koridor yasa tunel dolduysa cubuklar onlara bilem ayri tepki veriyorlar .
deyelimki yer dolgu koridor pirinc cubuklar ,,x,,oluyor ve saniyede ta acilik kapaniyorlar cok yavas gitimi dolgunun hareketleri bilem beli oluyor cubuklarda.

ersan

Admin
@ikizceli usta çok güzel bir konu devamı olacak eğer isterseniz tabi gidebiliriz açtığım tüm konulara bakılsın ve hangisine gitmek gerekir hangisi etkileyici olur.
yanlız bu yerler kendi arazimiz içinde olmayan yerler gerçi çogu boş araziler.
seçilen yer eğer sorunlu bir yer değilse elimden geldiğince katkıda bulunmak isterim.
sonra orası delik deşik olmasından korkmuyorda dilim.
usta saba saba gulduruyorsun ya beni allah da seni dayma guldursun sen sindik senin is nasredin hocanin bahce kazdirma olayina benzetin.:D:D:D

maceracı37

Kullanıcı
Üstadım yüzeysel olarak konuları takip edebiliyorum geçen haftadan beri halam rahatsızdı hastanede koşturuyorduk dün akşam saatlerinde Hakk'ın rahmetine kavuştu bu gün öğle namazına müteakip cenazesini kaldıracağız hafta içinde aranızda olurum Allah'ın izniyle
xenon ustamıza baş sağlığı ve dua mesajlarınız için konu açılmıştır
Bu konu içerisinde lütfen vefat mesajı
yayınlamayalım aliveli44
Vefat ile ilgili link: http://www.definemekani.com/forum/konular/xenon-ustamızın-muhterem-halaları-hakkın-rahmetine-kavuşmuştur.15954/
degerli kardeşim başınız sag olsun ALLAH mekanını cennet eylesin
@maceracı37
Arkadaşlar lütfen konunun dağılmaması için
Baş sağlığı mesajlarınızı verdiğim
Linkte yapınız
aliveli44
http://www.definemekani.com/forum/k...-halaları-hakkın-rahmetine-kavuşmuştur.15954/

Moderatör tarafında düzenlendi:

MAMİ

Kullanıcı
S.A...Bu tür etkinliklerin tekrarında faydalı olacağını düşünüyorum,hem forumun gelişimi hemde forum içi etkileşimin sağlığı devamlılığı açısından bulunmaz fırsat...Şahıslara aşırı mali yük getirmeden eşit dağıtılarak tekrarı çok iyi olur...
Ben de şöyle bir öneri ile katkıda bulunmak isterim:Forumda açılmış HENÜZ ÇÖZÜMLENMEMİŞ RESİMLİ KONULAR dan dileyen HERKES bir tanesini seçsin daha sonra en çok oyu alan yere çoğunluk için uygun bir tarihte gidilip MANGAL ve SEMAVER EŞLİĞİNDE rutin çalışma yapılıp İNŞAALLAH sonuca ulaşılsın,bu yer öyle bir yer olsun ki tüm boşluk ve metal çubuk sistemleri ni demneme imkanı olsun mümkün olan en fazla sayıda oyma yada kabartma işareti barındırarak işaret çözümü konusun da da kendimizi deneme fırsatı yakalayabilelim (ve hatta mümkün olursa yer sahibi arkadaşımız ın öncülüğünde foruma verilecek çok çok çok cüz i hisse ile resmi kazı bile yapılabilir...Böylesine bir reklam böylesine bir KAPAK parayla bile yapılamaz...)...AYRICA konulardan seçimini yapan dostumuz bir de orada kesinlikle olmasını istediği üyemizi dostumuzu ustamızı da belirtsin ki şahsen bildiğimiz cevherler bir köşede SABUNLUKLAR gibi kös kös oturmasınlar...
MESELA;(hemen ilk etapta bulabildiğim link)
Seçtiğim konu: http://www.definemekani.com/forum/konular/Çoklu-oyma.15950/
Gelmesini dilediğim usta :METİN

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
Katılmaktan bende onur duyarım. Hatta katkıda da bulunmak isterim. Sözümüz sağlığa Allah'tan bir mani olmazsa;
1- Gözle görülen mineralli kayaların olduğu alanlarda deneme yapma yeri sağlanması
Bölge : Aksaray Hasandağı etekleri
Yerler : Forumda paylastığım konulardaki yerler hepsi 200 - 300 metrekarelik alan içerisinde
2- Etkinliğin yapılacağı alanda alternatif kamera çekimi ve sonrasında yayınlanması
muhterem kardeşim,amacımızı en iyi şekilde icra edebileceğimiz, en uygun yer benim için asl olandır.
bu konuda ,ulaşım,katılımcıların zaruri ihtiyaçları gibi detayları da düşünmemiz gerekir. arkadaşlarımın hiç biri ile görüşmedim ama bizler katılırız, alt yapısı hazırlanmış bir yere ,üstünü örtecek erzaklarla da gelir ,arkadaşlarımıza katkı sağlarız. 20-30 kilo malzeme ,50-60 kişiye yeter. yanına 2-3 çuval ekmek oldumu yeter gider. gerekli malzemeleri oradaki arkadaşımız ayarlayabilmeli.
yerin alanı hiç önemli değil .yeterki bulgular olsun.bizlere işaretli yerler lazım.
önerine teşekkür ediyorum. başkalarıda çıkacaktır. burası değil de orası niye oluyor düşüncesi olmadan, içlerinden en uygun koşulda olanı belirlemek ,doğru yaklaşım olacaktır.
nasip olursa ,harbici ustamızın işaret ettiği gibi,başta ustalarımız ve üyelerimizden, zamanı ve katılma imkanı olan her arkadaşımın katılımını arzu ediyorum.

erdem ustam,rahatsızlığına çok üzüldüm. benimki gönül sevdiğine kırılır misali bir şeydi. acil şifalar diliyorum.
ben yazarken MAMİ kardeşimizde yazmış. gönlümden geçenleri kaleme almış gibi. bir olan akıl yolunda hep birlikte inşaallah.

Son düzenleme:

wtrk

Kullanıcı
Yasaklı
muhterem kardeşim,amacımızı en iyi şekilde icra edebileceğimiz, en uygun yer benim için asl olandır.
bu konuda ,ulaşım,katılımcıların zaruri ihtiyaçları gibi detayları da düşünmemiz gerekir. arkadaşlarımın hiç biri ile görüşmedim ama bizler katılırız, alt yapısı hazırlanmış bir yere ,üstünü örtecek erzaklarla da gelir ,arkadaşlarımıza katkı sağlarız. 20-30 kilo malzeme ,50-60 kişiye yeter. yanına 2-3 çuval ekmek oldumu yeter gider. gerekli malzemeleri oradaki arkadaşımız ayarlayabilmeli.
yerin alanı hiç önemli değil .yeterki bulgular olsun.bizlere işaretli yerler lazım.
önerine teşekkür ediyorum. başkalarıda çıkacaktır. burası değil de orası niye oluyor düşüncesi olmadan, içlerinden en uygun koşulda olanı belirlemek ,doğru yaklaşım olacaktır.
nasip olursa ,harbici ustamızın işaret ettiği gibi,başta ustalarımız ve üyelerimizden, zamanı ve katılma imkanı olan her arkadaşımın katılımını arzu ediyorum.

erdem ustam,rahatsızlığına çok üzüldüm. benimki gönül sevdiğine kırılır misali bir şeydi. acil şifalar diliyorum.
ben yazarken MAMİ kardeşimizde yazmış. gönlümden geçenleri kaleme almış gibi. bir olan akıl yolunda hep birlikte inşaallah.

Ustam yalnız buradan şöyle bir durum daha ortaya çıkıyor ;
Bir yer belirlenecek ve gidilecek, gidilen yeri şikayet eden birileri olduğu zaman, ellerimizde çubukla xxx yerde atıyorum jandarmalar yakaladı, ne gibi bir açıklama yapabiliriz, benim kanaatimce buda açık konu gibi duruyor,

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
Ustam yalnız buradan şöyle bir durum daha ortaya çıkıyor ;
Bir yer belirlenecek ve gidilecek, gidilen yeri şikayet eden birileri olduğu zaman, ellerimizde çubukla xxx yerde atıyorum jandarmalar yakaladı, ne gibi bir açıklama yapabiliriz, benim kanaatimce buda açık konu gibi duruyor,
hatırlarsanız bizler geçenlerdeki etkinliğimizi, sıra blokların ,önünde yüzlerce dairenin izlediği bir alanda yaptık. hiç bir sorun olmadı.
herkes çevresindeki insanların yapısını iyi bilirse sorun olmaz.türkiyenin b,ir çok yerinden bölgesine teşrif etmiş misafirleri ve ,oradaki komşusunu madara edecek zihniyetin olduğu bölgeyede davet edilmek istemeyiz değilmi. kişi önce kendinden ve çevresinden emin olmalı. aksi durumda yaşanacak mahcubiyetle kalırız. engellenmiş olmaktan başka hiç bir yaptırım olmaz. su tespitine geldik,ne yapabilirler. böyle bir durumu ne yaşayan nede yaşatan olmayalım. güzelim ortama ve beklentilere bir helal gelecek durum yaşamayı istemeyiz.

wtrk

Kullanıcı
Yasaklı
hatırlarsanız bizler geçenlerdeki etkinliğimizi, sıra blokların ,önünde yüzlerce dairenin izlediği bir alanda yaptık. hiç bir sorun olmadı.
herkes çevresindeki insanların yapısını iyi bilirse sorun olmaz.türkiyenin b,ir çok yerinden bölgesine teşrif etmiş misafirleri ve ,oradaki komşusunu madara edecek zihniyetin olduğu bölgeyede davet edilmek istemeyiz değilmi. kişi önce kendinden ve çevresinden emin olmalı. aksi durumda yaşanacak mahcubiyetle kalırız. engellenmiş olmaktan başka hiç bir yaptırım olmaz. su tespitine geldik,ne yapabilirler. böyle bir durumu ne yaşayan nede yaşatan olmayalım. güzelim ortama ve beklentilere bir helal gelecek durum yaşamayı istemeyiz.

Ustam bunu hatirlatmamdaki neden sehir icinde benim bahcemede gelseniz 50 kisi sizi misafir ederim , kimsede burada ne ariyor bu adamlar diyemez, ozel mulk neticede.
Ancak araziye devletin hazine arazisine cikinca isler malum degisir, farkli muameleye maruz kalinabilir.Arazide 4-5 kisiyi coban bile gorse hemen sikayet edebiliyor, cep telefonu var nasilsa.
Benim dusuncem bu fikirler eyleme gececegi zaman siz ustalarin onceden gorerek, bir nevi onizlemeyle mekana olabilir onayi vermesidir.
Tamamen tedbir amacli