Antik Çeşme Resimleri Ile Yorumlarmısınız

aragaz

Kullanıcı
Yazıtın üstünde ne yazdığı hangi döneme ait olduğu ve hediyesi varmıdır bilgi alabalirmiyim not:çeşmenin arkasında bir bina var tam deponun üstünde kalıyor çubuklar ile bir noktada elimizde altın varken çapraz oldu bişey varmıdır

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Kardeşim sitemize hoş geldiniz umarım hayırlara vesile olur gördüğüm kadarıyla çeşmemiz osmanlı çeşmesi güzel bir sanat eseri aslında sahip çıkılması lazım para olurmu orsını ustalarımız söylerler iyi forumlar...

aragaz

Kullanıcı
aslında tarihi ve yazıtı beni meraklandırıyo tarihe heyecan duyuyorum çeşmenin kime ait olduğu falan

aragaz

Kullanıcı
bu yazıtı okuya bilecek yorumlaya bilecek kimse yokmu

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Yazıyı okuyan mutlaka çıkar @aragaz ustam
Benim diyeceğim
Antik dönemden ziyade Osmanlı
Resim büyütüldüğünde hiç bir şey anlaşılmıyor
Sanki Roma çeşmesine o beyaz yazılı taş
Sonradan konulmuş
Hayrınıza oraları bir temizleyin
Atamıza yakışır bir alan olsun
Rabbim emeklerinizi boşa vermesin

wolf_52

Kullanıcı
bende ustalarımla aynı kanıdayım... bu çeşme çok çok evelden tadillat görmüş sanrım, taş osmanlı dönemi, duvarları ise roma dönemine benziyor,emin olmamadım dah geneiş açı fotoraflamnız gerek...bu çeşme sanki sur duvarrında...yada külleye duvarındamış gibi duryor....

aragaz

Kullanıcı
ustalarım yorumlar için teşekürler enkısa zamanda detay fotolarıda atıcam ama yazıtın mealini çok merak ediyorum bilgilerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum bu çeşme şuanda kullanılmıyor deponun üstünde bina var sadece ön kısmı gözüküyor bina fırın tuğlasından tarihimizi öğrenmek istiyoruz saygılar
;):)

Üst Alt