Antik Paralar | Define işaretleri ve anlamları

Antik Paralar

YAĞMUR ADAM

Kullanıcı
YUNAN ROM BİZANS PERS VE BİLDİĞİM DİĞER PARALAR HAKKINDA DARP YERİ KİME AİT OLDUĞU AVRUPA SATIŞ FİYATINI BİLGİ AMAÇLI YAZARIM SİZLERE GÖRSEL ATARSANIZ BEN YARDIMCI OLACAĞIM BU KONUDA

gıral

Vip Üye
Teşekkürler ustam bulursak görürsek İnşallah

esrarengiz2828

Kullanıcı
aslında konunun asıl sıkıntısı burdaki müzeler ve define tarihi eser yasaları ustam dışardaki müzayede fiyatları genelimizi ilgilendirmiyor bu konu devletçe konuşulacak ve sonuca ulaşılması hakkında yasalar çıkarılacak bi konu sürmene manastırının kapısını bile yurt dışında sergilendiği gibi sikkelerinde yurt dışında sergilenmesi bizim devletimizin yasalarının bu konuda bişeyler yapması açısından olağan bişey olmalı şimdi eğer tarihi açıdan eser bulma sikke bulma ve iade etme yasaları değişirse bu konuda ne yurt dışından kaçak alıcı satıcı ve yasaklı işler daha yasayla engellenmiş ve türkiyeden kaçırılmamış olabilir yurt dışı fiyatları bizim için geçerli olamaybilir

YAĞMUR ADAM

Kullanıcı
artık müzelere buluntu vermede hiç bir sorun yok sorgu sualde yok rahatlıkla verilebiliyor yürt dışı fiyatlarını günçel vemezizin sebebide ülkemizde değerinin bilinmeyişindendir

gıral

Vip Üye
artık müzelere buluntu vermede hiç bir sorun yok sorgu sualde yok rahatlıkla verilebiliyor yürt dışı fiyatlarını günçel vemezizin sebebide ülkemizde değerinin bilinmeyişindendir
Usta bunu birazdaha detaylandırırmısın yani hertürlü buluntuyu verebiliyormuyuz ücreti nedir prosedürü falan

YAĞMUR ADAM

Kullanıcı
atıyorum 10 adet bizanz cukuru buldunuz tek tek yaparken bunu en yakın muzeye göturup bunları arazi veya tarlada buldum kayıt ettirmek istiyorum diyorsunuz tutanakla teslim yapıyorsunuz ve bir hesap numarası veriyorsunuz komisyona giriyor bu buluntular ve cıkan bedel hesabınıza yatırılıyor mebla fazla deyilse en geç 3 ay içinde sonuçlanıyor

esrarengiz2828

Kullanıcı
atıyorum 10 adet bizanz cukuru buldunuz tek tek yaparken bunu en yakın muzeye göturup bunları arazi veya tarlada buldum kayıt ettirmek istiyorum diyorsunuz tutanakla teslim yapıyorsunuz ve bir hesap numarası veriyorsunuz komisyona giriyor bu buluntular ve cıkan bedel hesabınıza yatırılıyor mebla fazla deyilse en geç 3 ay içinde sonuçlanıyor
ustam yanlış anladınız benim demek istediğim zaten müzede sıkıntı fazlaca yok sıkıntı tek tek yapmada izinler detaylı gözden geçirilmeli şimdi adam tam garanti bile olmadan bi yere izin alıyor baya bide para harcıyor bide çıkmıyor onun için geçerli belge arama yada tek tek için ne derseniz deyin işte

YAĞMUR ADAM

Kullanıcı
TEK TEK YAPMAK KESİNLİKLE YASAK dedektörle arazide araştırma yapmak kolluk guçlerinden alınacak izinle ama genelde sıkıntılı yasalar mevcut şuan