araziden fotolar | Define işaretleri ve anlamları

araziden fotolar

volki817

Kullanıcı
İyi akşamlar ustalarım bugun yine duramadık araziye,tepeye çıktım deniz ayağının altında eski yerleşim yeri oldugu bariz belli ve çıkılması gerçekten çok zor o insanlar nasıl yaşamış ilginçtir ve o kadar çok mezar var ki her yer kesilmiş kaya parçaları yaklaşık 30 dönüm alanda.. Tek tek yaptım bir kaç küp kırığı,çivi ve değerli verdiği ağır metal çıktı topraktan..Patlamış mezarlarda var. 20240106_154107.jpg20240106_154212.jpg20240106_154123.jpg20240106_154226.jpg20240110_221615.jpg

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Selamün aleyküm
Arkadaşım sunakli olan yer mezar bölgesi orda bulunan iris (süsen) degilmi bu çiçek Zambakgiller familyasına ait güzel kokulu bir çiçek bu çiçek eski yunanda mezarliklara dikilir araştırmanızı birde bu yönde bakin cubuk ile boşluk ve degerli bakin teşekkür ederim

volki817

Kullanıcı
Selamün aleyküm
Arkadaşım sunakli olan yer mezar bölgesi orda bulunan iris (süsen) degilmi bu çiçek Zambakgiller familyasına ait güzel kokulu bir çiçek bu çiçek eski yunanda mezarliklara dikilir araştırmanızı birde bu yönde bakin cubuk ile boşluk ve degerli bakin teşekkür ederim
Hocam çok büyük bir yer çıkması çok zor ama tekrardan gideceğim bugün fazla kalamadım işlerimden dolayı.

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Hocam çok büyük bir yer çıkması çok zor ama tekrardan gideceğim bugün fazla kalamadım işlerimden dolayı.
Orda bulunan sunak bana biraz üçgen gibi geldi buda oda mezari der Zambak ta lahiti çağrıştırır konuya birde @Roni ustama soralım
da ustam bu ara musait değil

volki817

Kullanıcı
Orda bulunan sunak bana biraz üçgen gibi geldi buda oda mezari der Zambak ta lahiti çağrıştırır konuya birde @Roni ustama soralım
da ustam bu ara musait değil
hocam o alan komple mezarlık bölgesi o kadar çok kesilmiş taşlar var ki sayamazsın.. karşı denize bakıyor pusula ile baktım güney,doğu ve batı bölgesi içinde bulunuyor.burası batı akdeniz lidya,roma,bizans ve rumların yoğunlukla yaşadığı bölgeler.

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
hocam o alan komple mezarlık bölgesi o kadar çok kesilmiş taşlar var ki sayamazsın.. karşı denize bakıyor pusula ile baktım güney,doğu ve batı bölgesi içinde bulunuyor.burası batı akdeniz lidya,roma,bizans ve rumların yoğunlukla yaşadığı bölgeler.
Degerliler tepeye ve kayalik olmali oralarda zaten iris her yerde yetismez yeri bolgesi bellildir Akdeniz ve egede olur bulundugunuz bölge eskidende Zengin bolge idi vede halende geçerlidir

MAVRAN

Super Moderatör
Güzel yerlerde gezinmişsin kardeşim, bölgeye hâkim yüksek ve bir o kadar da gezintiye engel olan yere çıkmayı dene, çıkamazsan uzaktan resimle.

Muhtemelen dönem soygunu yemiştir ancak belki yüksek yerlerde bir yerde bir mezar kalmış olabilir ( çok zor ihtimal ) yine de bakmak da fayda var.

Yanlız dikkatli olmanız daha da önemli.
Şansınız bol olsun kardeş.
Çiçekleri takıp etmeni tavsiye ederim.