Arkadaş | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Arkadaş

tuşba

Kullanıcı
dost ile geçirilen muhabbet dolu dakikaların kıymeti anlatılmaz hani bi söz vardır : gün olur ömre bedel diye çok anlamlı... teşekkürler ustam emeğine sağlık.....

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
bu devirde samimi arkadaş bulmak gerçekten çok zor
bir tek sigaraya bile adam satanlar var bu devirde eline sağlık ustam
arkadaş dersin arkandan lafını eder.
Kıymetli dostum hepimiz bundan şikayetçiyiz farkındamısın dolayısıyla arkadaş seçerken hangi çevreden hangi aileden seçmemiz gerektiğine dikkat etmeliyiz mümin müslüman gecesini gündüzünü hatta ömrünü hakkın yoluna vakfetmiş insanlardan seçebilirsek bu dünyamız ve ahiretimiz hayırlı olur eğer her yola yatkın insanlardan seçersekki bu daha nefse cazip geliyor ve sonuçta bizi üzüyorlar dünyamızıda ahiretimizide yıkıyorlar kalbinde Allah korkusu bulunan insan çok az hata yapar vede çok az kusurlu olur müminin imtihanı çok daha çetindir cennet ucuz değildir arkadaş ve dostlarımızı kusurlarıyla birlikte kabul edeceğiz ve kusurlarını ifşa etmeyeceğiz inşAllah Mevlam siler gibi kıymetli kardeşlerimizi güzel insanlarla karşılaştırsın dostluk ve arkadaşlıklarını cennettede devam ettirsin...amin.

MAVRAN

Vip Üye
Yazılacak olanların belki de en güzelini yazmışsın hey DOST! Bilirmisin bağrındaki yaraya basmışsın, insan bir ömür yaşarda bir hakiki dost edilemez, öğrencilik yıllarında bir amcadan bu sözü almıştım, bir insanın ömürde bir dostu ya olur ya olmaz. Dikkat edin bir dost, oysa ben çok şanslıyım en azından kendimi öyle görüyorum, çok sevdiğim dostlarım var onlarında beni benden daha çok sevdiklerini biliyorum, nerden biliyorsun derseniz, eğer kalbiniz onlarla muhabbetteyse bilinki onlar sizinledir. Ben son zamanlarda hic yanlız kalamıyorum, uyku derseniz ben ona küs o bana, anlayanlar anlamışdır kalbimin sızısını. Hep yakınırız hakiki arkadaşı bulamadık diye önce biz hakiki olmayı deneyelim biz gerçek dost olmayı deneyelim, karşınızdaki kardeşimizin kusurlarını aramaktansa olduğu gibi kabullenir hayatımızla onlara örnek olalımki varsa bir yanlışları kendiliğinden birgün Allah'ın izni ile değişir. Sizleri Allah için çok seviyorum. Elime, gönlüne yüreğine sağlık güzel yazmışsın teşekkürler saklı Dost.

TEVFiK

Vip Üye
Yahu tevfik ustam etme kurbanım bu taş bizede dokundu sanki...oy belim!? kusursuz dost arkadaş aradın demi bulamazsın...:(

:eek: S.a. Sayın Ustam ben bu zamana kadar dedim.yani ben burada sizler ile tanışana kadar ben sizin gibi Siz'ler gibi bir dost ve arkadaş bulamadım.(ağla) ama burada sizler gibi değerli kardeş'lerim, Dost'larım, Arkadaşlarım, Sizlersi'niz.ben burada mutlu oluyor seviniyorum.bu aradada karikatürde çok güzel..muz yiye yiye içimden muz ağacı çıkacak.:D fazla vermeyin Gari.:D Teşekkür eder. Saygılarımı sunarım.

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Mevlam dünyanıda ahiretinide kalbin kadar güzel eylesin sevgili dostum imtihanımız gereği karşımıza her an zor sualler çıkacaktır herşeyi haktan bileceğiz sınavdan yüzümüzün akıyla çıkacağız belki gönlümüz biraz mahzun iç çekişlerimiz olacak lakin vuslata giden başka yol yok o seni kendine çağırıyor o seninle hemhal olmak istiyor o seni himaye ediyor bilesin nefs i emmareyle palazlanmış bir gönül bizi mevlamızdan uzak tutar şeytanın oyuncağı yapar mahzun gönüllere lutfedilen rahmet olarak bilip onunla meşgul olmamız ne büyük saadettir Mevlam gönlümüzden hüznümüzü almasın rahmet ve mağfiret yağmurlarıyla ak u pak edip nurlandırsın inşAllah...

Üst Alt