Arkadaşlar Bu Resimlerle Ilgili Yorumlarınızı Alabilirmiyim | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Arkadaşlar Bu Resimlerle Ilgili Yorumlarınızı Alabilirmiyim

matanjor

Kullanıcı
Yasaklı
Ustalarima ilaveten.
Burada dere kenarinin diger tarafinda ufakta olsa duz biryer varsa biraz meyillide olabilir. Bir mezarda orada var.
Ayrica butasida iyice yoklamanizda fayda var. Mezari ya icindedir yada oyugun istikametinde mezara elverisli yerdedir fazla uzaktdada olmaz. Bu tasin karsi tarafinin yani oyugun baktigi yonun resmide varsa paylasabilirmisiniz. Selametle
img-20161115-wa0003-8b9c9.jpg
mirkut ustam çevresi ile alakalı resim yok acemilikten olsa gerek sadece taşların ve işaretlerin resmini çektim etrafı ormanlık olduğu için ve rampa biryer olduğundan resim çekmemiştim buraya patika ve yokuş olan bir yerden gidiyorsun patika yolun ucu ırmak ırmağın yirmi metre kadar sağında bu işaretler şu an müsait değilim ama ilk fırsatta daha detaylı resim hatta video çekerim yorumun içinde çok teşekkür ederim ustaların yorumları benim için çok değerli sağlıcakla kalın

Mirkut

Vip Üye
mirkut ustam çevresi ile alakalı resim yok acemilikten olsa gerek sadece taşların ve işaretlerin resmini çektim etrafı ormanlık olduğu için ve rampa biryer olduğundan resim çekmemiştim buraya patika ve yokuş olan bir yerden gidiyorsun patika yolun ucu ırmak ırmağın yirmi metre kadar sağında bu işaretler şu an müsait değilim ama ilk fırsatta daha detaylı resim hatta video çekerim yorumun içinde çok teşekkür ederim ustaların yorumları benim için çok değerli sağlıcakla kalın

Ben tesekkur ederim ustam yeterki aradiginizi nasipse bulun burada emegi gecenlerede bir hayir duasi edin yeter.
Ustadim sizi zahmete verecem fakat tekrar bu bolgeye giderseniz oatikanin irmakla birlestigi yeri iyice inceleyip resimlerseniz merakimda giderilmis olur. Selametle saglicakla kalin.

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
S Memo.jpg
Bu cizili yerin kendisi zaten başlı başına mezarı veriyor.
Bu tip mezarlarda genelde ufak tefek bronz malzeme gözyaşı şişesi filan çıkar, yani uğraşmaya değer bi yer değil.
Selametle

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

matanjor

Kullanıcı
Yasaklı
Ekli dosyayı görüntüle 1126
Bu cizili yerin kendisi zaten başlı başına mezarı veriyor.
Bu tip mezarlarda genelde ufak tefek bronz malzeme gözyaşı şişesi filan çıkar, yani uğraşmaya değer bi yer değil.
Selametle

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
komana ustam işaretin mezarı verdiğini söylüyorsunuz neresinde olduğunu söylememişsiniz bende siz ustalardan bilgi almak maksadıyla konu yu açtım ama buradan birşey çıkmaz uğraşmayın derseniz sizinde fikirlerinize saygı duyarım

matanjor

Kullanıcı
Yasaklı
Ben tesekkur ederim ustam yeterki aradiginizi nasipse bulun burada emegi gecenlerede bir hayir duasi edin yeter.
Ustadim sizi zahmete verecem fakat tekrar bu bolgeye giderseniz oatikanin irmakla birlestigi yeri iyice inceleyip resimlerseniz merakimda giderilmis olur. Selametle saglicakla kalin.
img-20161222-wa0016.jpg

img-20161222-wa0012.jpg

mirkut usta burası ırmakla patikanın birleştiği yer

Mirkut

Vip Üye
bunlarda bazı resimler

img-20161222-wa0017.jpg

Ilgi ve alakaniz icin tesekkur ederim.
Ustteki resimdeki oymalar tas kesim izine benziyor, daha once paylastiginiz reimlede benzirlik tasiyor. Kayaya vurulan carpi isareti noktanin burada olma ihtimalini guclendirsede, reimde son tarafta yosunlu kayadaki suret karsiyi gosteriyor. Eger, suretin baktigi yonde kayde deger birsey yoksa patika yolu gosteriyor olabilir, ve carpi isaretinin oldugu alan noktayi verebilir.

img-20161222-wa0008.jpg

Bu kayaninda toprakla birlestigi yerle birlikte az acigindanda incelenip bosluk kontrolu yapilmali, ayrica tasin kendisinide incelemekte fayda var.
img-20161222-wa0016.jpg

img-20161222-wa0012.jpg

mirkut usta burası ırmakla patikanın birleştiği yer
Kardesim. Burada kaya mezar olma ihtimali yuksek gorunuyor. Buranin zemini kayalik alanmidir eger oyleyse buranin patikanin gectigi yerin temizlenip yada boluk kontroluyle mezarinin tesbit edilmesi lazim.
Herseyden onemlisi bura icin bildiginiz bir cubuk ustasindan yada guvenilirbir cihazla sonuca gitmesi gerek.
Cevreyle alakali baska resimlerinizde varsa tumunu paylasirmisiniz.
Selametle sglicakla kal.

Üst Alt