Armut Ağacının Anlamı & Www.definemekani.com | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Armut Ağacının Anlamı & Www.definemekani.com

Kader25

Bildiğim kadar. Herşeyi bilmek imkansız.
Admin
Bu bilgiler arşivlik bilgiler.
Arşiv yapanlar klasöre atsınlar.

Bunu konuyu okuyunca,
Arazide gördüğüm armutları düşündüm.
Hele birisi vardı selalenin yanında.
Bu bilgilerin çıktısını alıp o armut ağacının altına otursaydim çözmek kolay olurdu.

Dalında kalan 1 adet armudu 3 kişi yemiştik. Ayaz yemiş, o sulu armut kadar ömrümce güzel bir armut yemedim. Bilseydim ekibe ikram bile etmezdim. 😀😃🙂🙃😊😇(Şaka)

dardanos

Vip Üye
Aslında bu bilgiler ile sevgili ustamız sağ olsun bizlerin bazı şeylere daha iyi odaklanmamızı belirtmiş.. ustamız kıssadan hisse nerede ne bakacağımızı kısa kısa izah etmiş. Burada armut bahane çevreye saçılmış meyvelerini yemek şahane demiş sevgili ustamız:):).Çok sağ olsun ustamızın emeğine sağlık. Evet bazen pas geçiliyor böyle önemli şeyler lakin dikkat etmekde çok fayda var.Yinede en azından. @Kader25 ustamız çeyrek armut ta olsa yararlanmış bazen 99 kilo sarıya bedeldir o armut😁😁 afiyet olsun ustam ona da şükür diyelim.

balkaya34

Kullanıcı
83.dogu tarafa gıden yolu
Demiş @KANAS_USTA

Sazlı gölü şöyle anlatır hikaye,,
Sazli gölün etrafında toprak deve tüyü renginde ,Ve orda sadece AHLAT AGACLARI vardır, Ve DOGUYA DOGRU 9 adım uzunlukda bir kanal yaptık, Der,
Burda dogu tarafa giden yolu hem ahlatlar ve hemde kanal gösteriyor, Kanalın baska hıc bir amaci yok, Bunlari Gördüm Arkadaşlar,
84, Kuyuyu gosderir demiş ,Evet isde o.kuyuda ASGER in içinde oldugu mahzendir,
Yani AHLAT ( armut ) Deyip geçme, Incele,

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Ahlat’ı es geçmek hatadır. Ahlat aslında anahtardır. Ahlat özellikle dibinde bir veya bir kaç beyaz kaya bulunduruyorsa sadece çil sarı ve ziğnettir. Çok çok nadirdir şaşması sebebide emanetin alınmasından kaynaklıdır. Kırmızı veya kahverengi kaya var ise bu hem mezar hemde maldır asla malsız olmaz.
Ahlatın dal uçları göğe bakıyor ise nokta son nokta değildir en fazla 9-11 adım boyun büktüğü yöndedir. Şayet dal uçları toprağa meğil etmişse orası artık son noktadır. Ahlatın çevresinde sığır otu var ise mezarlıktır mezarın en değerliside tepenin tam ucundadır.
Ahlat ile delice yani aşılanmamış zeytin ağacı bir alandaysa bütün herşeyi bırakın o noktadan başka bir yerle ilgilenmeyin.

Ve son olarak siz siz olun işlem veya keşif yaptığınız yerde gerek objesel gerek yapısal sonuca vardığınız an o noktadaki bitkileri ağaca kadar muhakkak ama muhakkak bir kâğıda en azından not edin. İkinci bir yerde size dilsiz muallimde olsa çok şey anlatacaktır.

Bunlara uyarsanız @Kader25 ustamdan önce 99’u bulursunuz 😂😂😂😂
Bulursanız da ses etmeyin yoksa elinden kurtulamazsınız 99’unda %99’u onun payıdır zaten 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Gazzeli

Kullanıcı
@KANAS_USTA Emeğinize yüreğinize sağlik ustam. Anlaşilan o ki daha çok firin ekmek yiyecez bu işler için. Forumda armut agaci ile bilgi edinirmiyim diye bakinca yazinizi gördüm.Ama bu kadar detayi beklemiyordum😁 Bu benim gibi acemi için samanlikta iğne aramak gibi bir şey😀 Müsaden olursa birşeyler paylaşmak istiyorum ,eğer gerek varsa yeni bir konu açip ordanda devam edebilirim ama bunun için gerekli bir işaretim olmayinca ve yazini okuyup konuya hakimiyetinizi görunce burdan yaziyim istedim.Olay şöyle ki: Yurt disinda yasayan gurbetçi emekli bir amcamiz lise yillarindan beri dostum olan arkadasima ve babasina gordugu ruyasini anlatiyor."Bunlar anlatilmaz ama size anlatacam deyip besmele çekip anlatiyor." Rüyasinda 3 yer gösteriliyor,ve bu defalarca oluyor.Zikir ehli,ibadetlerini aksatmayan,kendini ve ailesini bu çizgide yetiştirmis bir insan bu amcamiz,yaklaşik bir yil öncede vefat ediyor .Söylediği yerlerden biri kendi köyün den uzakta zirve bir noktada bir taş.Gel gör ki çok yakin zamanda burasi sit alani oldu,ve koruma altinda,"Yasak Kelime" çalismalari yapiliyor. Diger iki yer kendi dolayisiyle arkadasimin köyünde.Bugun burayi arkadadim ve babasiyla gezdik,diger yeri yağmur dolayisiyle gezemedik.Gezemedigimiz yer için armut agacinin dibinde mezar ve mezarin bas ucunda bir testi var demiş.Aslinda burasi daha dar bir alan ama köyün de hemen dibi diye aksama dogru gezelim defik nasip olmadi. Diger alan ise bir boğaz da ve miktari daha fazla oldugunu belirtmiş. Bu boğazin bir yamacinda eski bir su kuyusu mevcut.Foto ve video almistim eger degerlendirmek istersen buraya yuklerim. Hikaye böyle ustadim, biz ya nasip dedik gittik.Belki hayallerimiz bir rüyada gizlidir ne diyelim,umut fakirin ekmeğiymiş😁
Saygilar sevgiler..
Degerli ustalarim ben özellikle @KANAS_USTA mi zikrederek bir soru sormuştum,video veya fotolar yüklesem bi açiklama yapar mi diye .Kimsenin vaktini gereksiz yere almiyalim,kimseyi yormayalim diye.. Sonuçta elde olan sadece bir ruya.Ancak sizlerinde devaminda degerli yorumlariniz olunca mahcup oldum hakikaten.Sadece birinizi zikretmek digerlerinize saygisizlik olmuş gibi oldu.Burada ki ustalarimizin hepsi bir cevher benim için. Para ile alinamiyacak bilgilerinizi bizlerden esirgemiyorsunuz bu apayri bir şey...Sözü gene uzattim ,can çikmadan huy çikmazmiş😀
Madem bu ağaç bu kadar mübarek,madem bir mübareğin rüyasi var,madem bu kadar mübarek buraya toplanmiş bi cesaret videoyu yükleyeyim😀
Bu alan için ne dersiniz??

Gazzeli

Kullanıcı
Sirali 3 tane armut agaci ,mavi ile noktaladigim daha yaşli ,dallari yere dogru sarkmiş vaziyette.Kirmizi nokta ile belittiğim yerden (Meşe ve kuş burnunun dibinden) nadiren su fokurdamasi oldugunu biliyoruz tepeden gelen bir su yolu muhtemelen.Kirmizi okla cizdigim tepede eskiden kalma bir su kuyusu mevcutmuṣ. Sık ağaçlar ise meşe ve dağ eriği ve dipleri irili ufakli taşli.Ahlatlarin yakinlarinda köstebek yuvalari mevcut.Sari ile belittiğim yer asfalt yol.Durum bu ustalarim kafanizi şişiriyoruz hakkinizi helal edin

Ekli dosyalar

• 20240828_023756.jpg
    20240828_023756.jpg
    984.1 KB · Görüntüleme: 4
  • 20240826_175818.jpg
    20240826_175818.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 3
  • 20240826_175653.jpg
    20240826_175653.jpg
    973.8 KB · Görüntüleme: 3
  • 20240826_175757.jpg
    20240826_175757.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 3
  • 20240826_175657.jpg
    20240826_175657.jpg
    829.2 KB · Görüntüleme: 4
  • 20240826_180211.jpg
    20240826_180211.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 4

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Degerli ustalarim ben özellikle @KANAS_USTA mi zikrederek bir soru sormuştum,video veya fotolar yüklesem bi açiklama yapar mi diye .Kimsenin vaktini gereksiz yere almiyalim,kimseyi yormayalim diye.. Sonuçta elde olan sadece bir ruya.Ancak sizlerinde devaminda degerli yorumlariniz olunca mahcup oldum hakikaten.Sadece birinizi zikretmek digerlerinize saygisizlik olmuş gibi oldu.Burada ki ustalarimizin hepsi bir cevher benim için. Para ile alinamiyacak bilgilerinizi bizlerden esirgemiyorsunuz bu apayri bir şey...Sözü gene uzattim ,can çikmadan huy çikmazmiş😀
Madem bu ağaç bu kadar mübarek,madem bir mübareğin rüyasi var,madem bu kadar mübarek buraya toplanmiş bi cesaret videoyu yükleyeyim😀
Bu alan için ne dersiniz??

Gönlünüzü ferah tutun. İnce düşüncenizden dolayıda sağolasınız. Burada herkes birdir. Bütün ustalar bir usta olmaması halinde onun konusuna sahip çıkar ve destek verirler. Herkes bir nebzede olsa tuzum bulunsun ister. @dardanos ustanında dediği gibi kimse burada maaşlı kadrolu değil herkes herşeyi ALLAH rızası için yapıyor. @KANAS_USTA bir mühlettir uğrayamıyor. Kendince sebepleri vardır. O yokken konularına sahip çıkmakta bizim hem görevimiz hem borcumuzdur. Bu ortamı ve dünyayı terk eden tüm ustalarımız içinde geçerlidir. 🙂👍

Gazzeli

Kullanıcı
Gönlünüzü ferah tutun. İnce düşüncenizden dolayıda sağolasınız. Burada herkes birdir. Bütün ustalar bir usta olmaması halinde onun konusuna sahip çıkar ve destek verirler. Herkes bir nebzede olsa tuzum bulunsun ister. @dardanos ustanında dediği gibi kimse burada maaşlı kadrolu değil herkes herşeyi ALLAH rızası için yapıyor. @KANAS_USTA bir mühlettir uğrayamıyor. Kendince sebepleri vardır. O yokken konularına sahip çıkmakta bizim hem görevimiz hem borcumuzdur. Bu ortamı ve dünyayı terk eden tüm ustalarımız içinde geçerlidir. 🙂👍
Teşekkürler ustam.Allah razi olsun

Son düzenleme:
Üst Alt