ASGERLER , ( kazan derenin girisinde ) | Sayfa 8 | Define işaretleri ve anlamları

dardanos

Vip Üye
Bu belgelerin ana kaynağının neresi olduğu konusunda az çok çoğunuzun bilginisi vardır.. Bu belgeler yabancı seyyahların anadoluyu baştan aşağı gezip tüm önemli yerleri belgelemeleri ile başlar. Asya minör kitabı bu belgelerin asıl kaynağıdır. Dikkat ederseniz her sır 7 de gizlidir. 7 bölgenin her birinde 7 adet iş vardır. Her şey 7 ile başlar 7 ile biter. Başlangıç yerinin ilk noktası İznik olup tüm bölgelere yayılmıştır. Şöyle düşünün bir dere isminden her yerde var evet zaten planlamada bu benzer isimler üzerine kurulmuştur. Bölgeler değişir lakin sistem değişmez. Ne yazıkki bu yerlerin bir çoğu ensesi kalın amcalar tarafından boşaltılmıştır. Bizim gibi kişilerde yıllarca bunların peşinde bir ömür harcarız. Düşünsenize 100 kişinin sakladığı şeyi tek çıkarmak yada 3. 4 kişi😁😉😉 komik değilmi. Amma gücü yetenler oranın hallacını çıkarırlar. Tozunu attırırlar. Vede yaptılarda zaten. Neyse konuya devam eder isek bu asya minör kitabı tam bir kaynak olmuştur ve bu kitaptan yola çıkarak bu belgeler hazırlanmıştır. Bu durumu gören vatikan o dönem bu sizin volkan dediğiniz zumreyi kullanıp hem osmanlıyı soydurmuş hemde yerleri aşikar olan değerli şeylerin yerlerini değiştirmiştir. Bu yüzdendir uzun yıllardır bu uğurda koşturanlar hep boşa yorulmuştur. Geçenlerde eski bir Türk filmi seyrediyorum filmde karşıdaki kayalarda muntazam mezarlar bakir bir şekilde duruyor. Şimdiki hali ise açılmış kral mezar odaları. Demek istediğim bu hayal çok eski bir hayel ve bitmeyen bir hayel. Bence bu hayalden uyanmak lazım. Bu ülkede yıllarca Dağlarda çobanlarla yaşayıp her yeri öğrenip kayıt altına alarak turist kılığında ülkeye gelerek çok şey götüren vatikan elçileri doluydu. Sistemin sahibi kiliselerdir tüm bilgi vatikanda toplanır .Her şeyin kaydı onlarda mevcuttur. Ve % 90nının yeri değiştirilmiş yada alınmıştır. Aksini söyleyebilirsiniz saygı duyarım. Geriye kalanlar ya çok göz önünde yada çok derinde olanlardır. Teşekkür ederim

Reedmann

Vip Üye
Bu belgelerin ana kaynağının neresi olduğu konusunda az çok çoğunuzun bilginisi vardır.. Bu belgeler yabancı seyyahların anadoluyu baştan aşağı gezip tüm önemli yerleri belgelemeleri ile başlar. Asya minör kitabı bu belgelerin asıl kaynağıdır. Dikkat ederseniz her sır 7 de gizlidir. 7 bölgenin her birinde 7 adet iş vardır. Her şey 7 ile başlar 7 ile biter. Başlangıç yerinin ilk noktası İznik olup tüm bölgelere yayılmıştır. Şöyle düşünün bir dere isminden her yerde var evet zaten planlamada bu benzer isimler üzerine kurulmuştur. Bölgeler değişir lakin sistem değişmez. Ne yazıkki bu yerlerin bir çoğu ensesi kalın amcalar tarafından boşaltılmıştır. Bizim gibi kişilerde yıllarca bunların peşinde bir ömür harcarız. Düşünsenize 100 kişinin sakladığı şeyi tek çıkarmak yada 3. 4 kişi😁😉😉 komik değilmi. Amma gücü yetenler oranın hallacını çıkarırlar. Tozunu attırırlar. Vede yaptılarda zaten. Neyse konuya devam eder isek bu asya minör kitabı tam bir kaynak olmuştur ve bu kitaptan yola çıkarak bu belgeler hazırlanmıştır. Bu durumu gören vatikan o dönem bu sizin volkan dediğiniz zumreyi kullanıp hem osmanlıyı soydurmuş hemde yerleri aşikar olan değerli şeylerin yerlerini değiştirmiştir. Bu yüzdendir uzun yıllardır bu uğurda koşturanlar hep boşa yorulmuştur. Geçenlerde eski bir Türk filmi seyrediyorum filmde karşıdaki kayalarda muntazam mezarlar bakir bir şekilde duruyor. Şimdiki hali ise açılmış kral mezar odaları. Demek istediğim bu hayal çok eski bir hayel ve bitmeyen bir hayel. Bence bu hayalden uyanmak lazım. Bu ülkede yıllarca Dağlarda çobanlarla yaşayıp her yeri öğrenip kayıt altına alarak turist kılığında ülkeye gelerek çok şey götüren vatikan elçileri doluydu. Sistemin sahibi kiliselerdir tüm bilgi vatikanda toplanır .Her şeyin kaydı onlarda mevcuttur. Ve % 90nının yeri değiştirilmiş yada alınmıştır. Aksini söyleyebilirsiniz saygı duyarım. Geriye kalanlar ya çok göz önünde yada çok derinde olanlardır. Teşekkür ederim
Yaşım 14 15 ti siyah giyili bir adam geldi bizim köye sakallı birde eşşeği vardı yazıda yatar kalkardı kıyafeti yunan dönemindeki gibi hep derdim bu adam necidir günlerdir gitmiyor Bir gün ekmek istemiş biz yoktuk ne ayaktı çözemedim gitti

dardanos

Vip Üye
Yaşım 14 15 ti siyah giyili bir adam geldi bizim köye sakallı birde eşşeği vardı yazıda yatar kalkardı kıyafeti yunan dönemindeki gibi hep derdim bu adam necidir günlerdir gitmiyor Bir gün ekmek istemiş biz yoktuk ne ayaktı çözemedim gitti

Sizce ne olduğu belli değilmi?? Bu gibi örnekler her yerde olmuştur. Adamlar bundan çok uzun yıllar önceleri önemli mevkilere çadır kurup işlerine devam ediyorlardı. Milletimizde tabi her şeyden habersiz onlara turist deyip geçiyordu birde her türlü yardımda bulunuyorduk. Bizler misafir perveriz ya işte bu can alıcı noktamız idi. Bizi oradan vuruyorlardı . Bu belgelerde aranan yerleri çok iyi biliyorlardı.. Şimdi dikkatimi çeken bir husus da şudur. Bu seyyah kılığında yurdumuzu gezen. Kişiler. bundan yüz elli ikiyüz üç yüz dörtyüz yıl evvel gezmişler. Bunların yanında tabiki iyide paraları olur çünki destek kuvvetli yerden. İyide arkadaş bu kadar volçanlar bunları hiç Dağlarda gezer iken soymamışlarmı. Tabiki hayır .Peki neden acaba.??? Eh burasını siz düşünün artık.

balkaya34

Kullanıcı
Balkaya ustam varmı bir gelişme Yoksa sen seni heba etme zaman kıymetlidir
@Reedmann merhaba ,,
Siteye resim koymuşum görüntüde kırılma, Yıkılma, Bozulma gibi her hangi bir tahribat görünuyormu, Yani öyle birilerinin yer değişmiş ,gömmüş geri çıkarılmış, 100 kısiyle gömülmüş kimse cikaramazmış gibi yorumlara deger vermem, O zaman 100 kişinin 10 gunde gömdüğünü Şimdi iş makinası 2 saat sürdürmeden söker, Bu belgeler nerden gelmis filan ,Nerden gelirse gelsin, Esas olan ,Bizler defineciyiz Merakdir bizdeki ,bizler bu merakimizi yaptığımız keşiflerle, Aldigimiz bilgilerle merakimizdan dolayi yapariz ,Eger her arayan bulsa cok iyi olur tabiiki , Benim resimledigim yerlerin hepsi orjinal ve duruyor, Şu bir gerçekki Bir elin nesivar ,2 elin sesi var , ben sadece resimledim gerisi olursa olur olmazsa varsin olmasın, 3 günlük dünya, Kefenin cebi yok, Selamlar ,

dardanos

Vip Üye
Sevgili @balkaya34 abim . Sana saygımız sonsuz. Sizin bu uğurda harcadığınız emekleri yıllardır takip ederim. Hatta katır boğan dediğiniz yerdeki bayanın çiziminide önceki yıllarda çizmiş idim elinde karaca olan. Evet haklısınız sizin resimlerde bozulma falan yok. Eyvallah işte yazımdada bahsettim demekki zor yerler bunlar. Evet iş makinası bu işleri görür. Amma Sizce herkez o iş makinalarını o yerlere sokabilirmi tabiki hayır. Adam gidiyor taş ocağı açıyor rüzgar gülü koyuyor dağ başına tavuk çiftliği yağıyor vsvs . Bizim gücümüz bunları yapmaya yetmez. Ya arkanda çok sağlam birileri olacak ya kendin finansal yönden güçlü olacaksın. Ha nasipten ötesi olmaz imiş. Ben belgelerin çıkış kaynağını belirttim sadece. Bunların yerlerininde doğru olduğunuda belirttim zaten. Lakin bu belgeler buralara düşmeden önce bu ülkedeki üst düzey kişilerin elinde idi sadece. Baktılar sonuç alamıyorlar o vakit bunları ortama dağıttılar. Ve bu yerleri bilenlerden her türlü ortamda bilgi topladılar. Size gelince çok yeri gezdiğinizi ve çok şey gördüğünüzü yazılarınızdan biliyorum ve size bu konuda saygı duyuyorum bu sizin kişisel tercihinizdir. Gönül ister idiki bu çabalarınızın karşılık bulması inşallah. Kısacası ustam benim yorumum size karşı değildir genellemedir. Siz bizim büyüğümüzsünüz sizin sözünüzün üstüne söz söylemek bana yakışmaz. Anladığım kadarı ile bana gönül koydunuz. Ustam ben kimsenin gönlünün kırılmasını istemem hatam var ise hakkını helal et. Sülalede en büyük ben kaldım. O yüzden büyüklerimizin başımızın üstünde yeri vardır. Sizinde sevgili Ustam.Yüce ALLAHA emanet olunuz.

balkaya34

Kullanıcı
-- Kilisenin papazının karısı AYAN a aşık olup kaçıyor.Papazda bu kızgınlıkla kasabayı terk edip eşkiyarın yanına gidiyor ve bende sizinleyim diyor.
Eşkiya başı kasabaya tüccar kılığında gelerek önce yaya sonra da kaymakamın paytonuyla birlikte geziyorlar.Kaymakama paytoncuyu beğenmediğini söylüyor.Ona çok iyi bir
paytoncu göndermeyi teklif ediyor.Kaymakam da kabul ediyor.Bir kaç gün sonra eşkiya başı kendi adamlarından birini gönderiyor.
Günler sonra da bölgeye yakın köylerde kavga çıktığı haberini kaymakama ulaştırıyor.Kaymakamda sabah paytonu ve karısı ile o köylere doğru yola çıkıyorlar ama paytoncu
gittikleri yoldan ayrılıp KARAHASAN köprüsüne varıyor.Eşkiyalar kaymakamı öldürüp karısını papazın yanına ulaştırıyorlar.Papaz dönüp bakmıyor.Kadını ağaca bağlayıp ateşe
veriyorlar.Papaz yine dönüp bakmıyor.Papaz artık bunların sadık elemanı olmuştur.
Bu arada eşkiyanın adamları poytonu parçalara ayırıp KARGA kayadaki mağaraya sırtlarında çıkarıp tekrar monte ediyorlar.Anlayacağınız mağarayı bulup açan payton buraya nasıl çıkmış diyecek.Bu payton altın ve değerli taşlardan işlemelidir.
--- Belki Bu hikaye ile ilgili bilgisi olan kardeslerimiz olur, Birlikde inceleriz, İNSAALLAH

Üst Alt