Aslan kafası | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Aslan kafası

DefineHaritasi

Kullanıcı
Makinam var M1 kasa isini dediklerinizi uyguluyacagim ustam kasayi makine gorur diyorsunuz horosan kapaklari kalin olmiyor mu bir tahta tokmak ise yarar mi ki
Birde kaya mezar odalarin kapisindan nasil emin oluruz var mi yontemi
Kanallari az cok bilirim tahmin ederim ama emin olamiyorum kapi veya horasan oldugundan ondan soruyorum birde makinami her zaman belime takmiyorum

Kader25

Bildiğim kadar. Herşeyi bilmek imkansız.
Admin
Aleykum Selam.
O sadece kafa degil. Sirtini kaya vermis ayakta duran komplesi olan bir figur.
Ne oldugunu anlamak icin bwlli acilardan bakip butunu gorup fotograflama yapmak lazim.
Neticede alan pagan donemi.

Evet bu fugurlerin ilk bakilacak yeri boyun altidir. Genelde tek parca bir malzeme olur.

Sirtini verdigi bolumde oda/odalar vardir. Baktigi istikamette de zemin alti sanduka seklinde mezarlar. Bu mezarlar zengin sayilir iş gorur. Sana tecrubeli bir cubukcu lazim.

Fotograflaman ve sunum eksik kalmiş.
O figurde yada yaninda mihraba benzer oyuk olacak. Onu da fotografla. Kayalarda kasa ihtimalini unutma kontrol et insallah. Iyi bir sunum yaparsan biiznillah sana noktalari isaretlemek mumkun olabilir.

Yer ilgiyi hakeden bir yer.
Buraya emek ver.
Figurun baktigi duzlugu de iyi fotografla. Duruyorsa 20-30 kilo sari bile olabilir. 🙃😌😁

DefineHaritasi

Kullanıcı
Oklit ustam ben anlamadim yaw siz buraya simdi ne diyorsunuz neyin kafasi bu onu mu bi netlestirek oylamaya sunuyorum ben aslan demiyorum yoldan gecen birine gosterdim ne goruyosun aslan kaplan gibi bisey dedi :).
Kopek kafasi diyende oldu bazen hic bilmeyene de gosterecen ki tespit gibi tespit yapalim :).

DefineHaritasi

Kullanıcı
Haydaa kader ustam neler diyosun oyle agizindan sari sari bal damliyor
30 kiloyu tasiyamam eleman bulmam lazim
O zaman top bende buranin guzel sunumunu eksizsiz hazirlim sonra tasimaya gelirsiniz insallah

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Oklit ustam ben anlamadim yaw siz buraya simdi ne diyorsunuz neyin kafasi bu onu mu bi netlestirek oylamaya sunuyorum ben aslan demiyorum yoldan gecen birine gosterdim ne goruyosun aslan kaplan gibi bisey dedi :).
Kopek kafasi diyende oldu bazen hic bilmeyene de gosterecen ki tespit gibi tespit yapalim :).
Ustalarim ısrarla size yaziyorlar diyelimki on kişiye bunu gosterdiniz biri aslan degil bogaya benziyor derse o aslan değildir arkadasim bu benzetme tam olmali yelesi varmi yok

DefineHaritasi

Kullanıcı
Abi ben buna aslan diye tartismiyorum ki isterse balik kafasi olsun birseyin kafasi bu paganlar lanet olasilar bir kayayi iki hayvan seklinde bile yapiyolar size bundan iyilerini sunacagim bu daha ne ki arsivim dolu.
Bana dersen ki aslansa aslan gibi muamele lazim veyahut ayi ise ayi gibi muamele lazim ona amenna ama olay yine de ayni yere cikar genelde mahsen odayi verir ustalarim yanlis miyim yanlissam lutfen soyleyin ogrenelim bir seyler

DefineHaritasi

Kullanıcı
Pagan islerini o yuzden sevmem uzaktan benzer yakina gelsem hic bir seye benzemez o sekil yapmislar. Bir de bu acidan bakilirsa belli olur tek yerden belli eder kendini bende bir tane daha var boyle bir yer onu da paylasacam siz karar verin ben konu basligina ne yazmam gerektigini de o yuzden bazen kestiremiyorum siz ustalar her zaman duzeltebilirsiniz.

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Abi ben buna aslan diye tartismiyorum ki isterse balik kafasi olsun birseyin kafasi bu paganlar lanet olasilar bir kayayi iki hayvan seklinde bile yapiyolar size bundan iyilerini sunacagim bu daha ne ki arsivim dolu.
Bana dersen ki aslansa aslan gibi muamele lazim veyahut ayi ise ayi gibi muamele lazim ona amenna ama olay yine de ayni yere cikar genelde mahsen odayi verir ustalarim yanlis miyim yanlissam lutfen soyleyin ogrenelim bir seyler
Arkadaşım yazıyorum ama aynı yere geri dönüyoruz nasıl oluyorsa hakkınızi helal edin evet hayvan isaretleri malzeme verir cogunlukla sizi yanilmak istemeyiz hak geçer şurada şu var dememizi mi istiyorsunuz kusura bakmayin ben onu diyemem hakkınızi helal edin teşekkür ediyorum

Kader25

Bildiğim kadar. Herşeyi bilmek imkansız.
Admin
Haydaa kader ustam neler diyosun oyle agizindan sari sari bal damliyor
30 kiloyu tasiyamam eleman bulmam lazim
O zaman top bende buranin guzel sunumunu eksizsiz hazirlim sonra tasimaya gelirsiniz insallah
Burada semaver kaynatilir.
Burada mangalda tavuk iyi gider.
Buraya vakit ayirmak gerekir.

Alana yaklasirken fotograflamaya basla.
FIGURUN oldugu yeri baz al ve 100 metreye kadar yuksek bir yerden alani bize goster. Acele etmeden guzelce fotografla, yakin uzak manzara 4 cepheden. 100 metreyi gecmesen olur. Ne varsa hepsi bu mesafede. Bu mesafe disinda da baska seyler olabilir amma onlar baska bir sistemin parcasidir. Sen bu alanla ilgilen. Genelde mezar ile mal ayri ayri yerde olur lakin yakindir. Bazan mezarin tam altindaki cekmecededir asıl mali.
Tekrar yaziyorum; figurde yada yakininda mihraba benzer ohmayi illa bulmalisin ve sirtini bu mihraba verip fotograflama yapmalisin. Asil isin bu alanda olacak. Bu vesile ile biizde alani daraltmis olacagiz. Hedefe ualsmak daha kolay olacak. Duzlukdeki sanduka mezarlar cok derinde olmaz. Kapaklari niraz kalin olur 20-30 cm kadardir.

Üst Alt