Ayak Işaretine Benziyor Ama Yakından Merdiven Gibi | Define işaretleri ve anlamları

Ayak Işaretine Benziyor Ama Yakından Merdiven Gibi

saidzeyd

Kullanıcı
ustalarım hepinizin kurban bayramı mübarek olsun
abilerim bu işaretin olduğu yerin 1 mt üstüne çubuklarla çekim aldım sonra kayayı temizleyince bu işaretler ortaya çıktı merdiven gibi üst tarafında üçgen yada V
Abilerim ne yapmamı önerirsiniz?

ayak işareti gibi ama topuk kısmı 3 cm kadar derin

saidzeyd

Kullanıcı
ustalarım birde dere yatağına 20-25 mt gibi üstünde hafif yamaçta kalıyor.

saidzeyd

Kullanıcı
Ustalarım kusura bakmayın biraz parça parça oldu ama bu 3 oyma diğer kayanın 10 mt alt tarafında kalıyor.Hakkınızı helal edin

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
güzel kardeşim seninde bayramın mübarek olsun.
konuna net yorum yazmak istiyorum ama ,günün yorgunluğumudur nedir ikilemde kalıyorum.
öncelikle aldığın boşluğun çapı ne kadardır.sadece o noktadanmı aldın.

ok istikameti tarafını kontrol ettinmi. tespitte kendini yeterli görüyormusun. beni çelişkiye düşüren bunlar.
karşılığımız en azından ok yönünden başlayacak bir görüntü. ilkte kaya düz sonrakilerde hafif aşağıya meyilli görünüyor.bunu da tam anlayamadım. tabiki buda yerin yönünü değiştirebilir.
ikinci olarak kanal çok zayıf iki kısa çatın birleşimin verir gibi.sol ucda pek belli olmuyor ama başladığı noktada bir oyma var gibi. eğer doğruysa ,zayıfta olsa bir yağmur sularını taşıyan bir öz veya kuru dere gibi bir yer olsa bilebilirmisin.
son olarak gözlerin tam meyiline ve biraz açığını incelemelisin. sağlıcakla.

karanar

Kullanıcı
maşallah ustalarımız, her detayı vermiş. ellerine sağlık. ben sadece 1. fotodaki kayayı eklemek istiyorum. giriş üstü taşlara benziyor. tuzak yada işaret olabilir. sen de işaretlemişsin zaten. boşluk tespiti durumları nasıl?

BaTTaLGaZi44

Kullanıcı
Sa. ilk resimde mahsen vede oda tarzı bir girişiniz var.. giriş topraktan olur.. zaten ustalarımız da yorum yapmış diğer resimler için.. hayırlı bayramlar dilerim , Allah kolaylık versin.

saidzeyd

Kullanıcı
güzel kardeşim seninde bayramın mübarek olsun.
konuna net yorum yazmak istiyorum ama ,günün yorgunluğumudur nedir ikilemde kalıyorum.
öncelikle aldığın boşluğun çapı ne kadardır.sadece o noktadanmı aldın.

ok istikameti tarafını kontrol ettinmi. tespitte kendini yeterli görüyormusun. beni çelişkiye düşüren bunlar.
karşılığımız en azından ok yönünden başlayacak bir görüntü. ilkte kaya düz sonrakilerde hafif aşağıya meyilli görünüyor.bunu da tam anlayamadım. tabiki buda yerin yönünü değiştirebilir.
ikinci olarak kanal çok zayıf iki kısa çatın birleşimin verir gibi.sol ucda pek belli olmuyor ama başladığı noktada bir oyma var gibi. eğer doğruysa ,zayıfta olsa bir yağmur sularını taşıyan bir öz veya kuru dere gibi bir yer olsa bilebilirmisin.
son olarak gözlerin tam meyiline ve biraz açığını incelemelisin. sağlıcakla.
İkizce'li Abim kaya 45 derecelik bir yamaçta araziye oturtulmuş yani düz duruyor.
sol ucun aşağıdan bakınca bitiminde açık V yada üçgen gibi 4 cm boyutlarında bir oyma var Abim sen çizmişsin zaten kısa olanın bittiği yer.

saidzeyd

Kullanıcı
Sa. ilk resimde mahsen vede oda tarzı bir girişiniz var.. giriş topraktan olur.. zaten ustalarımız da yorum yapmış diğer resimler için.. hayırlı bayramlar dilerim , Allah kolaylık versin.
battalgazi ustam ilk resimden 8. resme kadar olanlar 1. resme ait buna göre birde yorum yapabilirmisin? Birde Ustam topraktan giriş olayını biraz açarmısın?Hakkını helal et biraz acemilik var

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
sevgili kardeşim,orada bir oyma şeklinde işçilik varsa üst kısımlara düşen,dediğim şekildeki çukurluk yeri bul. tam üstü küçük zor belli olan bir kısa çataldır. sol kısmının bitiminde bir olayı olacak.kontrol et.
battal ustamzın tarifi benim dediğimle örtüşüyor. giriş benim ok istikametinden yani kayanın altından olup senin tespit ettiğin kısma uzanır. boşluk tespitini çok dikkatli yaparsan inşaallah başarısın. sağlıcakla.

Üst Alt