Ayak Izi Ve Oyuklar. Yardım Lütfennn.... | Define işaretleri ve anlamları

Ayak Izi Ve Oyuklar. Yardım Lütfennn....

aleda

Kullanıcı
arkadaşlar bugün gittiğim yerde kayalık bir alan vardı.dikkatimi çekti ve yakından gidip baktım.ilk kaya çok büyüktü ve üzerinde 3 tane büyük oyuk vardı.3 oyuğun 2 sinin tabanı kapalıydı.biri topraktı.oyukların tepesinde de bir tane ayak izi vardı 5 parmağı olan.ayağın baktığı yönde 5 6 metre ilerisinde de kayanın üzerinde bir büyük oyuk vardı.o oyuğunda başında 2 tane küçük oyukvardı.aşağısında da sol ayak izi vardı.ayağın solunda büyük oyuk var ztn.fikri olanlar bilgi verebilir mi lütfen.

aleda

Kullanıcı

Son düzenleme:

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Değerli üyemiz formumuza hoşgeldiniz.
Ayak işareti, tarihte yerleşim bölgesi olarak kullanılan bir yerde bulunuyorsa anlamı farklıdır. Afedersiniz genelev yada umumi tuvalet olduğunu gösterir. (Ayakyolu ifadesi burdan gelir)
Ancak yaşantı bölgesi olmayan yerlerde ise gömü işaretidir.
Çözümü öyle kolay değildir.
Ayak boyutu parmak sayısı eksik parmak varsa onun bulunması fazla parmak için ayrı hesaplama duruş açısı gibi bir çok faktör degerlendirilmelidir.
Bu konuyla ilgili olarak formumuzda kapasitesi yüksek ustalarımız mevcut. Güzel yorumlar alacağınızdan emin olabilirsiniz.
Selametle

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

aleda

Kullanıcı
teşekkür ederim yorumunuz için.tamamen dağlık bir yer ve dağın ortasında 3 4 metre kadar çukurlukta bu taşlar.eskiden yunanlıların yaşadığı yerleşim yeri bu yere 10 15 km kadar uzaklıkta kalıyor.ayrıca belirtmeyi unutmuşum bu oyukların başında uzaktan dikkat çeken en az eni 1 boyuda 1 metre kadar kare bir taş vardı.ayaktaki parmak sayısıda 3 büyük oyuğun olduğu yerdekinde 5 taneydi resimde çok net çıkmamış.

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
ayak izi stikametinde 200 ile 270 adım arasındaki araziyi iyi incele çocuk ayak izide olacak

aleda

Kullanıcı
inceledim abi ilk ayak izinin istikametinde ikinci bulduğum ayak izi diğerinden baya bi küçük ztn çocuk ayağı. 14 cm kadar büyüklüğü ve sağ ayak.onun karşısında kare ve eni boyu 1 er metre büyüklüğünde taş var. yanında da 3 üncü resimde ki oyuk var :)

Son düzenleme:

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
iyi diyelim ozaman bu adam sek sek yaparak giderse araları birer adım gibi açık sıralı taşlar varmı varsa birinde mutlaka işaret özellikle oyma yada haç olacak varsa hayrını gör

aleda

Kullanıcı
taşlara dikkat etmedim hiç ustam ama gittiğimde olan taşların üzerlerini incelerim işaret var mı diye.bu arada sağolasın bilgilendirdiğin için

Üst Alt