Ayak izi | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Ayak izi

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Alttaki konuda çarık işaretinin çözümü yapılmış. Yardımı olabilir.

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Alttaki konuda çarık işaretinin çözümü yapılmış. Yardımı olabilir.
Ustam konuyu merak ederek inceledim acaba aynısınıdır diyerekten fakat konu çok değişik bir anlatımla yapılmış. Ya çözen çözdüğümü anlatmış bize bir işareti atlayarak anlatmış yada tamamen varsayım. Çünkü P ayak işaretinde asla bin adım çekmez. P her uygarlıkta P’ye bakarak sağ sırt vererek sol bir adımdır. Bunu bin adım derken başka bir fikirle demiş olmalı. Çarık evet mesafe ister ama P olduğu noktadadır zaten. P asla noktasından uzağa gitmez. Ve tüm P’ler 70cm ile 250 cm arası derinliğe sahiptir.

buradaki ayak işaretinde ise ustaların bizim ayak ile karıştırdığımızı sanmasıdır. Aslında birşey karıştırıldığımız yok ayak yine ayaktır ama çarıklı ama kayıklı sonuç itibariyle parmaksız bir ayak ve ayak tamamen sol ayak. Önemli olan solun sağındaki işaret. Ve bu işareti fark etmemeleri fark etsede ne demek istediğini kesiştirmemeleri. Konu sahibi arkadaş ama kendisi ama bir başkası artık kime nasib olur en doğrusunu ALLAH bilir, bu konuda dediğim noktaya geri gelecektir. İlk noktayı sonlandırmadan son noktaya gitmek zora koşmaktır. Aksi halde patika yolda aratır, tepecikte aratır, kayada aratır. Benim görüşüm bu konuda ustam.

Ustam konuyu merak ederek inceledim acaba aynısınıdır diyerekten fakat konu çok değişik bir anlatımla yapılmış. Ya çözen çözdüğümü anlatmış bize bir işareti atlayarak anlatmış yada tamamen varsayım. Çünkü P ayak işaretinde asla bin adım çekmez. P her uygarlıkta P’ye bakarak sağ sırt vererek sol bir adımdır. Bunu bin adım derken başka bir fikirle demiş olmalı. Çarık evet mesafe ister ama P olduğu noktadadır zaten. P asla noktasından uzağa gitmez. Ve tüm P’ler 70cm ile 250 cm arası derinliğe sahiptir.

buradaki ayak işaretinde ise ustaların bizim ayak ile karıştırdığımızı sanmasıdır. Aslında birşey karıştırıldığımız yok ayak yine ayaktır ama çarıklı ama kayıklı sonuç itibariyle parmaksız bir ayak ve ayak tamamen sol ayak. Önemli olan solun sağındaki işaret. Ve bu işareti fark etmemeleri fark etsede ne demek istediğini kesiştirmemeleri. Konu sahibi arkadaş ama kendisi ama bir başkası artık kime nasib olur en doğrusunu ALLAH bilir, bu konuda dediğim noktaya geri gelecektir. İlk noktayı sonlandırmadan son noktaya gitmek zora koşmaktır. Aksi halde patika yolda aratır, tepecikte aratır, kayada aratır. Benim görüşüm bu konuda ustam.
Ustam sol ayağın sağındaki işaret neyi ifade ediyor bizzat konum yer bana ait

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin

Ustam belki katkısı olur diye alıntıladım. Konu sahibi arkadaş iki çözüme de baksın belki nasibi vardır. Konu çözülmüş diye verilmişti, demek ki sonuç almışlar. Bu işaretle karşılaşan başka bir arkadaşa katkısı olabilir.

Ayak izi tek başına bir emare değil ek emareniz sola dayalı istikamette uzak mesafede kilise yönüne, koltuk kısa mesafe 150 metre dik göz seviyesi karşı istikamete sol kol tarafına, ayakta koltukta sola yön almakta. Koltuk taşını ana sonuca varmadan kırmayın. Bir oda büyüklüğünde kaya var, bulun ve o kayada ki emareyi bulun. Oda mezarın biride o kayadır. Çevreyi detaylı gözlemlemede yarar var.
Arkasında merdiven var mahzene girişi gibi
Bu taşın ön tarafı uzundu yani üst tarafı şapka gibiydi hani yağmur dolu yağar gider sığınırsın öyle bir taşmış sonradan üst tarafı kırılmış. Koltuk taşının 2 saat yönünde arka tarafı değil ön tarafa bakarak 2 saat yönü butaş

Ekli dosyalar

• IMG_20220607_134912.jpg
    IMG_20220607_134912.jpg
    303.6 KB · Görüntüleme: 11
  • IMG-20220604-WA0000.jpg
    IMG-20220604-WA0000.jpg
    202.1 KB · Görüntüleme: 11

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Ustam sol ayağın sağındaki işaret neyi ifade ediyor bizzat konum yer bana ait
yanındaki işaret ayağın baktığı istikamette tepecik,birikinti yani ufak bir yığma,çukur, veya ariz büyük kaya olduğunu işaret ediyor. Lakin çevre görselleri kısıtlı. İşaretleri çekerken aldandığınız nokta sadece işareti çekiyor olmanızdan kaynaklanıyor. İşaretten ziyade işin heyecanına kapılmadan birazda çevreyi görselleseniz çözüm ve sonuç çok daha farklı boyutlara gelir. Parmaksız ayak işareti tek başına mümkün değildir zaten diğer ayağı bulmak da önemli. sadece ayağa bakarak 3-5-7 adım diyende olur 40-70-111 adım diyende olur 1,000-5,000 adım diyen de olur. yani illaki birşeyler diyen olur. siz ayağın sağındaki oyma içerisini temizleyin ve ortadaki taşın elle koyulup koyulmadığından emin olarak bana bir bilgi aktarın. Aynı şekilde ayağınızı içerisine koyun muhtemelen daha çok sol ayağınızla eşleşecektir ki işaretleme ayağın sol olduğunu gösteriyor. şayet öyle ise ayağın topuk ve uç istikameti derinlik ve uzunluk bilgilerini verin. Çünkü ayağun U kısmı olan topuğu bize istikametimizde tatlı rampa olduğunu ve buna yönlenmemiz gerektiğini söyler.
Ustam belki katkısı olur diye alıntıladım. Konu sahibi arkadaş iki çözüme de baksın belki nasibi vardır. Konu çözülmüş diye verilmişti, demek ki sonuç almışlar. Bu işaretle karşılaşan başka bir arkadaşa katkısı olabilir.
Anladım kıymetli ustam. Ben sadece fikrimi söyledim. :)

Arkasında merdiven var mahzene girişi gibi
Bu taşın ön tarafı uzundu yani üst tarafı şapka gibiydi hani yağmur dolu yağar gider sığınırsın öyle bir taşmış sonradan üst tarafı kırılmış. Koltuk taşının 2 saat yönünde arka tarafı değil ön tarafa bakarak 2 saat yönü butaş
Ustam buraya bir fikriniz varmı

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Ustam buraya bir fikriniz varmı
ben merdiven konusunda şüpheliyim hala emin olamadım açıkcası. merdiven şayet gerçekse merdiven bitimi sağ tarafta ve sol tarafta girişi vardır. genelde bakar istikamette sol tuzaklıdır sağ giriş yönüdür. şimdi dicem ki kalk bir iki kazma vur bak bakalım duvar dizilimi gelecekmi o zaman da roni usta bize boş yere kazdırdı denicek. Ki zaten demem de o sebeplede emin olmadığım birşeyde insanların enerjisini boşa harcanmasına vede emeğinin boşa gitmesine asla sebebiyet vermek istemem.