Ayakmı Çarıkmı? | Define işaretleri ve anlamları

Ayakmı Çarıkmı?

leono

Kullanıcı
fotoraf çekemedim telefonum uyuzluk yaptığı için,

somun sırtı sabit bir anakayada, kaya yüksekliği takliben 1.40 cm, rampanın sirvesine yakın konumda kaya üzerinde
istikamet dere yatağı sağmı solmu ona dikkat etmedim daha doğrusu o an önemsemedim kafama güneş geçtiği için,

tıpa tıp ayakkabı keçesi gibiydi simetrik 3 yada 4 mm derinlikte oyarak yapılmış, parmaksız ve topuksuz,
aynı tepede domuz figürü de varmış birileri kimse bulamasın diye kırıp yüz üstü kapamış kayayı
ve yine aynı tepede bel kürek figürü de varmış onuda bulamadım,

şimdi diğer iki figürü bulana dek erteleyelim,
bu ayak izini ayak izi olarakmı yorumlayalım çarık izi olarakmı? bildiğiniz ayakkabı keçesinin bire bir aynısı yapılmış,

leono

Kullanıcı
not: daha önceki açtığım konulardaki yere ait bahsettiğim yer, bu bayram gittigimde buldum ayak izini.
ve aldığım bilgiye göre ne kadar doğrudur bilemem ama
girişi 24 kişi ile kapadık aşağıya 99 basmakla inilirdi rivayeti mevcut,

bakıp geçmeyelim beyler :( çarık figürlerinede baktım webden ama benim bulduğum çarığa da benzemiyor çıplak ayak ta değil

ASİAVCI

Kullanıcı
dere sı yoksa siz etrafta taş cevrili yer varmı bakın birde ayağın cevresinde kaya diplarıne konulmuş mezar olmalı resim olmadığı için bu kadar ança

leono

Kullanıcı
aşağıda biraz ileride kaynak su çıkar çay deriz, etrafı çevrili bir ibare yok, ayak izinin yönü batı yönünde ve çayın yukarısına biraz aşağı rampa aşağı bakıyor

leono

Kullanıcı
yarın biraz daha detaya girecem, bir iki foto atayım bari, burada benim mıntıkamdan arkadaş da var büyük ihtimalle, biraz ondan çekiniyorum işin aslı,
detay olmadan yardım ve yorum beklemek abes bir durum biliyorum, kaderine artık, ama dediğim gibi ayak izin resmi yok,
salı günü tekrar gidersem net bilgi ve resim veririm,

leono

Kullanıcı
herkese teşekkür ederim beyler, eski foto albümlerimden kayayı buldum, geniş açılı foto serisi var, ancak burada daha fazla irdelemeye gerek duymuyorum çünkü sakıncalı bir durum oluşabilir, google indexliyor, herhangi bir köylümün gözüne takılabilir,
kısacası topuk istikametinde hem yığma hem çukur var ikisi bir arada, gerisi bana kalmış, ya nasip ya kısmet.

Yabancı

Kullanıcı
Hac var hacin üç köşesinde tavuk aya na benzer çizik ler var yardım

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Hac var hacin üç köşesinde tavuk aya na benzer çizik ler var yardım
Yeni konu açınız
Mümkün ise fotoğraf yükleyiniz