Aynı Bölgede bulunan yüzlerce işaretten bir kısmı! | Define işaretleri ve anlamları

Aynı Bölgede bulunan yüzlerce işaretten bir kısmı!

yalniz111

Kullanıcı
Selamlar arkadaşlar.

Sisteme girmediğim zamanlar içerisinde, epey uzun ve yorucu ama bir o kadar baş döndüren yerlere gittim. Bu bölgelerde yaptığımız çalışmaları ve resimleri teknik sıkıntı yaşamazsam hepsini sizlerle paylaşacağım.

Ancak, benim direkt görmediğim, arkadaşlarımın bursa civarında çektikleri resimleri paylaşıyorum. Ben bildiğim ve araştırdığım kadarıyla bir yorum çıkardım ama, tecrübeli ustalarımızın yorumları ile bağdaştığını görmek istedim.

yalniz111 ustam konunuzda düzeltme yaptım
Bahsettiğiniz diğer işaretleri bu konu dışında açarsanız
Ustalarım kanuni bir şekilde devam edeceğiniz
Yerler hakkında fazlasıyla size yardımcı olacaklardır
Rabbim emeklerini boşa vermesin
:rolleyes:aliveli44
kaya olduğu gibi yerinde. tam altı xxxx. xxxx yer resmi aşağıda.

bu işaretin tam altı 3 mt kadar xxxx ama ........

koyuna benzettim ben. ama anlam veremedim.

koyun başka bir açıdan resimlenmiş.

işte bu resim asıl odağımız. yanında haç var, ilerisinde oklar var. 4 parmak. sanki 5nci parmak yani baş parmak içe katlanmış gibi.

ustalarımdan yardım istiyorum. ne kendimi nede başkalarını yanlış yönlendirmekten imtina ediyorum.

neo naziler diyeceğim ama, bursa'da ne geziyor bunlar??? :D

birde bu işaret önemli. ne anlam çıkarabiliriz? her fikir önemli aslında. ama fikirden daha çok, kaynak gösterilebilecek emsaller ve yorumları tercih ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

METİN

Kullanıcı
Cevap: Aynı Bölgede bulunan yüzlerce işaretten bir kısmı!

resimler yok

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye

yalniz111 ustam
Konu paylaşımınız için teşekkürler
Konunuz da bahsettiğiniz kazı
Resmi kazı mı?
Resmi kazı değil ise
Lütfen konunuzu siliniz
Veya diğer konuları inceleyerek
Uygun hale getiriniz
Resmi kazı yapıyorsanız
Geniş açılı fotoğraflar ekleyiniz
O kuyudaki hayvan cağızıda kurtarmanızı rica ediyorum
Rabbim emeğinizi boşa vermesin
http://www.definemekani.com/groups/kacak-kaziya-karsi.html
kaçak kazıya hayır

TEVFiK

Vip Üye

yalniz111 ustam
Konu paylaşımınız için teşekkürler
Konunuz da bahsettiğiniz kazı
Resmi kazı mı?
Resmi kazı değil ise
Lütfen konunuzu siliniz
Veya diğer konuları inceleyerek
Uygun hale getiriniz
Resmi kazı yapıyorsanız
Geniş açılı fotoğraflar ekleyiniz
O kuyudaki hayvan cağızıda kurtarmanızı rica ediyorum
Rabbim emeğinizi boşa vermesin
http://www.definemekani.com/groups/kacak-kaziya-karsi.html
kaçak kazıya hayır

xxx...

Moderatör tarafında düzenlendi:

star21

Kullanıcı

yılan zaten su yılanı heralde bence kacak kazı konuyu kaldırın derim ve resmi kazı olsa idi adamın burda ne işi vardı kepçeyi dayar bitirirdi işi derim kendi içimden..ama sakın kaçak kazı yapmayın benim gibi perişan olursunuz iflah olmazsınız söyleyim...boş yere geleceğiniz biter...her yıl gözetim altında dolaşır durursunuz

yalniz111

Kullanıcı

aliveli44 ustam,

benim kazı yaptığım yok aslında. bu resimler bursa'dan bana iletildi. Ben adıyaman'da tespit ettiğim bölgelerden birisi için ruhsat almaya uğraşıyorum ama düne kadar olmayan yer, bugün tamamen sit alanı olarak açıklanmış.!!! Biz itiraz ediyoruz ama sonuca varana kadar Bursa'daki arkadaşlara da yardımcı olmaya çalışıyorum.

Bu resimlerin resmi kazı yapılan bir yerde çeklidiğini hiç sanmıyorum. Eğer konuyu silmem gerekiyorsa, kuralları ihlal edip sizleri de zor durumda bırakmaktan imtina ederim. O yüzden Bursa'daki arkadaşlara danışacağım. Bakkal yoğurdum ekşi demez, biliyorsunuz. Bu insanları da yalan söylemeye mecbur bırakmamak lazım. Eğer kafalarına koymuşlarsa, izinde alamıyorlarsa, kaçak köçek kazacaklar bu bölgeyi. Bunu herkes biliyor. Sizde tahmin ediyorsunuzdur.

İşaretlerin bilinçsiz yok edilmesini de önlemek lazım bu arada. İnsanlar resmi kazı için müracaat etmeden önce bölgede ön çalışma yapıyorlar, biliyorsunuz.

Ben dürüstlükten ne pahasına olursa olsun vazgeçmedim. Dürüstçe söylüyorum, ben Adıyaman'da daha önce sit alanı olmayıpta, benim müracaatımla bir günde komple bölge 1nci derece sit alanı olarak açıklanıyorsa, bürokraside ve kanunlarımızda da birşeyler yanlış demektir. Bu konulara da değinip, el birliği yapmamız lazım. Ben dürüstçe söyleyim, ruhsatımı vermezlerse orayı kazacağım. Ama benim çalışacağım yerde bir tane göstermelik bile işaret yok. İz yok. Belge üzerine araştırdım, cihaz tuttum, tespit ettim.

Bunca emek, stres, masraf boşa yapılmadı Hocam, anlıyorsunuzdur. O yüzden, forumdan ayrılmam gerekiyorsa, helalleşiriz, dualarımla ayrılırız. Aksi taktirde yardımlaşmaya, dayanışmaya odaklanalım. Naçizane önerimdir.
Saygılar.

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye

Ustam konunuz da gerekli
Düzeltmeyi yaptım;)

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

bu resimlerini eklediğiniz yerde sanırım sizden önce nokta atışı yapan birileri gezmiş ve bazılarının işini bitirmiş. resmilerdeki kasalar patlamış. devamında çok daha fazla gömü olan yer olması muhtemel, dediğin gibi tamamen sistemli bir bir gömü tekniği. özelllikle o elin şekli ve boyutunun küçüklüğü kim tarafından yapılmış olacağına bir açıklama gibi olmuş.

lütfen kazı yapılmış yerlerin resimlerini siteden kaldırınız. ayrıca "Yasak Kelime" açtık kırdık şeklinde kelimeler bizden daha çok size ve cevrenize de zarar vericektir. resmi kurumlar sanal ortamdan da tespit yapmaktadır. saygılar hürmetler hayırılısı hakkınızda üstad.

yalniz111

Kullanıcı

ustam teşekkürler. ben silmeyi beceremedim. aslında resmi kurumlar en çok bu platformlardan tespit ve takipler yapıyorlar. bu işe gönül vermiş emekçilerin önlerini açsalar, dinen suç olmayan bir mevzuat, kanunen suç deniliyor ama, en büyük suçu içlerinde kendileri işliyorlar. bu konularda bazı sesler getirmeden önümüz açılmaz, bizlerde paylaşımlarımızın silineceğini bile bile biçare yazıp, sonrada bunun stresini yaşayacağız. Ben kaçak kazı destekçisi değilim. ama tespit ettiğim yerin sit alanı olmadığı halde bu gerekçeyle ruhsatına engel olunuyorsa bunda kasıt ararım. nasibimide tabii.... bu noktadan sonra nasip hesap vermekse, verecez artık. ama benimle beraber, bizleri buna iten şahıs ve kurumlar da aynı hesabı verecekler buna emin olun.

Buradan yazdıklarımı suç duyurusu olarak kabul etsinler o zaman, gidip bursanın tüm tümseklerinde kaçak kazıcı avı başlatsınlar. Ben hergün sitelere onlarca resimler yükleyip yüzlerce noktadan bahsedeyim. oralara da gitsinler. bakalım kaybeden kim olur? dışarıda gerçek suçlu olupta müdahale edilmesi gereken binlerce zanlı var arkadaşlar. bu kurumların başka işimi kalmadı bizim peşimizden iki satırı çözümlemeye yorumlamaya harcayacaklar enerjilerini?

Sözüm odur ki; ben yasaklı olmadığını belgelediğim bir yere şeytani sebeplerden dolayı ruhsat alamıyorsam, orayı kazarım arkadaş. Ancak, bu konu bir istisnadır. Kaçak kazı yapmanın suç olduğunu, kimsenin yapmaması gerektiğini şiddetle uyarıyorum. Mağdur bırakıldığımız noktalar için yardımcı olacak arkadaşlar varsa detayları paylaşayım. (Fikir olarak, tecrübe olarak demek istiyorum).
Saygılar.

gakkos

Kullanıcı
sahsıma resmı kazı ile hıc ugrasmam zaman kaybı ıslemler vs devletın yapacagı ıyılestırme böylece sıt alanları mezarlıklar bunların dısında ızın verılmeli böylece kacak kazı zaten ortadan kalkacagı ıcın kısıde cıkanları devlete verebilir yanı kanunlar katı dag basındakı supelendigim isareti olmayan yere bile resmı kazı izni neden alayımkı binlerce ınsanı mahkum ettıklerı bu kanunlar binlerce kısıyı takıp edemeyecegi gibi cezada veremez yapılması gereken ıyılestirme bırak adamı kazsın sana getırsın ulkede kazansın ınanınkı bircok yer tarıh definecilerin kacak kazılarıyla ortaya cıkmıstır bircogu yurtdıslarına gitmistir neden devlet olarak kanunlarımız agır yınede vazgecen varmı yok savcılarımızın ve hakımlerimizin ınsıyatıfıne kalmıs durumlar yanı kanun ıcerı at dıyebilir fakat oyle olmuyor vıcdan mahkemeleri yanlıslıgı görup uyguluyor satarken sıt alanı kazarken yakalanırsan ıcerdesın onun dısında denk gelmedım fikrime cogunuzun karsı oldugunu biliyorum fakat buda olanları degistirmeyecektir