Ayrılık zamanı | Define işaretleri ve anlamları

Ayrılık zamanı

Kafkaslı

Vip Üye
Esselamualeykum sitenin değerli üyeleri
Çok uzun zaman oldu bu siteye üye olalı
Kimi zaman güldük, eglendik,üzüldüğü müz zamanlar oldu ama guzeldi ne çok arkadaş dost edindik bu sayede.
Hepinizden ALLAH CC razi olsun
İstemesekte kimisinin kalbini kırďık
Kimisini takdirini aldik her ne dediysek nefsimiz icin demedik her şey bir sonna doğru ilerliyor zaman kisa

Onun için iyilerle beraber olmağa çalışalım. Suçumuz günahımız vardır elbette. Dağlardan büyüktür, dağlar gibi günahımız vardır. Tevbe edelim, pişman olalım, bildiğimiz haklar varsa verelim sahiplerine, kimsenin hakkı üzerimizde kalmasın, elimizden geldiğince iyilik yapalım, tatlı dilli olalım, güleç yüzlü olalım, kalp kazanmağa çalışalım, gönül yapmağa çalışalım. Allah-u Teàlâ Hazretleri, rahmeti çoktur, inşâallah hepimizi affeder.

Sevgili kardeşlerim! Mü’minlerin hepsi sadece benim gibi sakallılar değil hepsi Allah’ın evliyâsıdır. (Vallahu veliyyü’l-mü’minîn) “Allah mü’minlerin velîsidir.” (Âl-i İmrân: 68) Mü’minler de Allah’ın velîsidir. Hepsi umûmî olarak, bütün mü’minlerin Allah’ın evliyâsı olmak sıfatı vardır. Umumî bir evliyâlığı vardır her müslümanın.

Onun için Allah yolundan ayrılmamağa gayret edelim. Buraya geldik, tevâzûyu öğrenelim. Bilelim ki dış ameller, dış hareketler çok önemli değildir. Asıl kalp önemlidir. Senin takvân, senin duygun, senin hulûs-u kalbin gidecek Allah’a. Allah onu makbul sayacak. Onun için kalbe dikkat edelim.

Burada kalbe dikkat edeceğiz. Sûi zan olmayacak, hüsn-ü zan olacak. Kötülük olmayacak, iyilik olacak. Fısk ı fücûr olmayacak, takvâ olacak. Kalleşlik olmayacak, sıdk u sadakàt olacak. Yâni Şu kalbin içindeki, şu kafamızın içindeki duyguların temiz olması önemli. Yoksa elbise önemli değil, sarık önemli değil, cübbe önemli değil, mertebe önemli değil, omuz kalabalıklığı önemli değil, insanın sarayı olması, arabası olması, Mercedes’i olması önemli değil muhterem kardeşlerim. Mühim olan kalbinin temiz olması. Fukaracık, simsiyah renkli, yoksulun birisi cennete
girebilir, Mercedes’li bir saray sahibi
cehennemin dibine gidebilir yâni. O dış şey öneli değil, kalp temizliği önemlidir. Kalbimizi
Yer temiz temiz tutmağa dikkat edelim.
Temiz tutmaya gayret edelim yazıyı uzun tuttum son yazim olmasinda bütün gayem bir kardeşimizin kurtulusuna vesile olmak

Hep sordular bir yere bağlımısin diye herkez farkında olmadan bir yere bağlıdır çünkü inandığına bağlıdır
Bazen inandiğın dogrular doğru olmaya bilir

Okuyun araştırın kuranin ilk ayeti oku deyilmidir kainati okuyun kendinizi okuyun
Tarih okuyun bizim tarihimiz yüz yıldan ibaret deyil ehli sünnet itikadindan ayrilmayın
Kuranı, sünneti ,hadisi, evliyaullahin ve alimlerin hayatlarinı okuyun okuyun okuyun
Bir kac gun daha girip çikacağım ondan sonra ALLAH emanet olun
Yazacak çok ama çok şey var
Hakkınızı helal edin bana dua edin

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Selamün aleyküm hocam sizler ile yeni sohbetimiz oluyordu bence kararınızı bir daha gözden geçirin ayrilmaniza hiç ama hiç gönlüm razı olmuyor lütfen bir daha düşünün bu kardeşlik ortamından ayrılmayın

tuarec

Kullanıcı
Selamün aleyküm hocam sizler ile yeni sohbetimiz oluyordu bence kararınızı bir daha gözden geçirin ayrilmaniza hiç ama hiç gönlüm razı olmuyor lütfen bir daha düşünün bu kardeşlik ortamından ayrılmayın
evet hayırdır Kafkaslı usta oklit usyama katılıyorum aklına her şeyi takma varsa hakkımız helal olsun ama gönlümüz hoş degil bu şekilde olmaz kararını tekrar gözden geçir

GÜLBAHÇELi

USTA
Super Moderatör
evet hayırdır Kafkaslı usta oklit usyama katılıyorum aklına her şeyi takma varsa hakkımız helal olsun ama gönlümüz hoş degil bu şekilde olmaz kararını tekrar gözden geçir
aynen gurban yazılanlara bende katılıyorum

Kafkaslı

Vip Üye
53 yaşina girdim ikizceli gibi dur demesini bilmek gerekir
Mübarek
Bu define isaretleri ve ilmine çok uzun zaman ayırdım ama boş bir heva be hevesten başka bir sey deyilmiş bu benim düşüncem
Mânâ ağır bir yüktür.
İnsanlara taşıyamayacakları mânâlar yüklemeyin.
Sonra mânâ da devrilir,
İnsan da…

GÜLBAHÇELi

USTA
Super Moderatör
Mübarek
Bu define isaretleri ve ilmine çok uzun zaman ayırdım ama boş bir heva be hevesten başka bir sey deyilmiş bu benim düşüncem
gurban yaşca ben senden daha büyüğüm fakat yaşlandık diye define işlerini bırakabilirsin en azından arada bir uğrayıp yazsan sohbet etsek olmazmı

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Mübarek
Siz 53 diyorsunuz ben ve bir cok arkadasim 60 a geldik nerdeyse tabii gecenimiz de var eger yaş ile ilgili ise bizler çoktan ayrilmamiz gerekir her ne kadar sanaldan olsa burdan ayrilmaniza razim yoktur

tuarec

Kullanıcı
Mübarek
neye yani burda herkese yaşınımı söyleteceksin süphanallah ugraştır vakit geçirmedir belki birilerine yardımcı olabilmedir istedigin zaman siteye gir çık çaylar beleş bundan iyisi şamda kaysı

Kafkaslı

Vip Üye
Siz 53 diyorsunuz ben ve bir cok arkadasim 60 a geldik nerdeyse tabii gecenimiz de var eger yaş ile ilgili ise bizler çoktan ayrilmamiz gerekir her ne kadar sanaldan olsa burdan ayrilmaniza razim yoktur

Yok ustalarim zaman çok değerli giriyorum saatlerce takili kaliyorum
Bir cok derslerimden geride kaliyorum o yüzden