Bağlama Deliği Ve Oymalar | Define işaretleri ve anlamları

Bağlama Deliği Ve Oymalar

ECE07

Kullanıcı
Değerli Yönetici ve Usta arkadaşlar; Şimdi birçoğunuz bu konu içindeki resimlerin daha önce bir başka üye tarafından paylaşıldığını hatırlayacaksınız. Tıpkı "Bu Resim Herkese Nasip Olmaz" konusu ile açmış olduğum konu gibi. Dünya hali işte, dost diye, arkadaş diye güvendiğiniz kişilerin arkamızdan neler yapabileceğinin en iyi örnekleridir. Ama kim nasıl nasıl davranırsa davransın nasip olmadıktan sonra hiç birşey elde edilemez ve hayırlara vesile olmaz. Bu ortamda herşeyden önce dürüst davranmak, doğru olanı yapmak, yanlış davranışlardan uzak durmak ve böyle yanlışlar içinde olanlar tespit edildiği taktirde de gerek gerçek hayatımızda gerekse sanal ortamda aramızdan ayıklanması gerektiği inancındayım. Bu resimler içeriğinde az çok bir hedef tespit edilse de, hem bu durumu göz önüne sererek ders çıkarmak hem de, burada bulunan bilgili ve tecrübeli ustaların değerlendirmelerinin daha çok önem arz edeceğini düşünerek bu konuyu açtım. Herkese Saygılar.

Gitti

Kullanıcı
Oyma dediklerin büyük gibi geldi bana ve onlar adak sunuları(çukurları).
Zaten baglama yeride bunu teyit etmekte.
Zengin mezarları var orada.
Kayalıklarda yoksa zeminaltı oda mezarlarıdır.

Konularına baktımda maşallahın var ciddi güzel yerlere sahipsin.

ECE07

Kullanıcı
HİTİTLİ ustam, yerlerimin ciddi ve güzel olduğunun farkındayım, düşüncelerin için teşekkür ederim. Profil resmimdeki Anıt'ta bunlardan birisi ama burası hepimizi aşacak bir nokta. Zamanı geldikçe elimdeki bütün noktaları burada paylaşmaya çalışacağım. Amacı sonuç almak isteyen konu sahiplerinin burada bulunan değerli ustaların kıymetini bilmesini tavsiye ederim.

ECE07

Kullanıcı
Son iki resmin net olmadığını fark ettim, daha net olanını yüklüyorum.

Kanalı yakından inceledim ve çok net

Gitti

Kullanıcı
Muhtemelen sen ege veya akdeniz bölgesindensin ve bu mevkiilerde oralardan.
Bu açıdan yerlerinin güzel olması kaçınılmaz.
Lakin diger taraftan güzel oldukları kadar zor ve çetrefil olmalarıda kacınılmaz.
Cünkü ege ve akdeniz bölgesinde medeniyetlerin eşiği yaşanmış.
Bizim gibi içanadolu yasayan bu iş ehli dostlar bilirki yerlerimiz genelde basittir ve çözümüde kolay ve elbette cıkacak olanlarda yine basittir.

İnşallah kazsız belasız sonuclandırabilirsin yerlerini.
Sırf gezip görmek bile insana ömür katar.

ECE07

Kullanıcı
Saygılar benden Ağam, uyarın dikkate alınacaktır.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
muhterem kardeşim,bölgenin geçmiş tarihinden yaşanmışlığın ,günümüze gelmişliğini parça parça sunuyorsun.
öncelikle emeğine sağlık. çoklarımız,böylesine detaylı paylaşımlar yapamıyoruz.
burdaki bulgular aslında ayrı ayrı ,ayni titizlikte işlense,her birinin daha detaylı ve anlaşılabilirliği daha fazla ve bir o kadarda aydınlanmasına katkı sağlar diye düşünüyorum.
at bağlama denilen tarzda kayayı boydan boya iki taraflı açılması ,üstten zemine olsa hemen olduğu yer.
bu türde olanlar ise bir taraftan bakıldığında ,karşılığı kot olarak görünmeyen bir alanda dahi olsa, gözün menziline giren mesafe içindedir. ve bakış istikametindedir.
bazıları yüzlerle ifade edilecek mesafeye gitmesine rağmen,buradaki kavisli ve ön kısımların alınışı yakın bir mesafeye hitap ediyor.

üzerinde dikkatli bakıldığı zaman,bu oymaların birine veya ana kayanın istikametine baktığını düşünüyorum.hangi yönde olduğunu resimlerden anlayamıyorum. bir hatırlatma yapmak isterim. bunun karşılığı her yönden ağırdır,birden fazla odaya hitapta edebilir.

ön alt meyilden,resimde görülen kısmın biraz daha altından. odası üste gelir.

buda hakeza öyle.
sağlıcakla ALLAH a emanet ol.

ECE07

Kullanıcı
ikizceli ustam; oymalar tamamdır fakat bağlama deliğinin karşısındaki yapı şekli ve buradaki mevcut kanal ile kayadaki kesik, benim bu noktaya yönelmeme neden olmuştu. Fakat sizin değerlendirmenize göre bağlama deliğinin açısı farklı bir yöne yani karşıdaki yapı şeklinin yaklaşık 50 mt. batısını gösteriyor. Eğer ki bağlama deliğinin açı istikametinin dışına çıkılmama durumu söz konusu ise farklı bir noktada araştırma yapmam gerekecektir.

Bildiğim kadarıyla bu şekilde yapılan kanallar kapalı bir odayı simgeler ve fazla uzağında olmamalı.

Kanalın 5-6 metre aşağısında kaya yüzeyinde bir Kesik, kesinlikle doğal görünmüyor?
Sizce bu kayalık alan araştırılmalı mı? yoksa bağlama deliğinin bakış açısının dışına çıkılmamalı mı?
Saygılar.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı

burda yakın verdiğini yazmıştım. oyma bir dediğini veriyor olamazmı.yerinde bakmak lazım.

her kanalda oda vermez. yakınında olabilir.

burda mezara razı olmazmısın.

sana izninle bir tavsiyede bulunmak istiyorum. boşluk tespitine bir yöneliver.başarabilirsen, azmin ve zekanla yarınlarını az çok tahmin edebilirim.

Üst Alt