Bağlama Deliği Ve Oymalar | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Bağlama Deliği Ve Oymalar

ECE07

Kullanıcı
İkizceli ustamş, saygıdeğer Abim, haklısın boşluk tespiti konusu en büyük eksikliğim. Öyleyse önce hangi tür bir çubuk kullanmam gerekecek ondan başlamamız gerekecek. Bende Pirinç L Çubuk var, ama hiç kullanmadım. Çubuk kullanımları ile ilgili konuları okudum ama bana çok zor gibi geldi, sanki işaret çözmek daha kolay. Bilen için elbette çok kolay olmalıdır. Metinlerden her ne kadar okusam da, kesinlikle bilen bir kişi ile uygulamalı öğrenmem gerekir. Yada çok iyi resimli veya videolu anlatım gerekiyor, Çünkü çok teferruatları var. Sizinle mutlaka iletişime geçmem gerekiyor.

ECE07

Kullanıcı
Değerli ustalarım, ben arşivi yokladıkça kayalarda beni yokluyor, tespitlerim hakkında ne düşünürsünüz, çok mu hayal kurmuşum acaba!

aşağıdaki resimlerde işaretlediğim kısım kesilip kapatılmış gibi. Ama kayanın üst kısmında olması kafamı karıştırıyor.

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
yer çok iyi ama derinlik 5 metreye iner buradaki olay eski bina yerleri var yılan gibi kaya var

A21MEDLi

Vip Üye
bu at bağlama oyukları kimilerine göre Ruh deliğidir,roma dönemiyle ilgili bir çok ciddi tespitlerim olmuştur.bu ruh deliğiyle ilgili araştırmam hiç olmadı ve açılmış örneğine rastlamadım.
ölünün Ruhu bu delikten geçince günahlardan arındırılacağına inanılır.
bu yorumdan bu manayı çıkarabiliriz dibinde mezar olması lazımki Ruh bu delikten geçsin.
veya bu deliğin bulunduğu alan mezarlıktır.ruhların her biri bu delikten geçecek..ruh deliğiyle ilgili söyleceğim bu kadar.
fakat son resmine bakınca altında mezar olması gerekiyor.cubuklarla bu boşluğu yakalayabilirisin.bu oymaya sırtını ver yaklaşık 1 veya 4 adım sonra kapıyı bulabilirsin,inşallah

Üst Alt