bakmak baktığını görebilmek baktığını değerlendirmek değerlendirebilmek | Define işaretleri ve anlamları

bakmak baktığını görebilmek baktığını değerlendirmek değerlendirebilmek

cantar

Vip Üye
bir taş falcısı olarak bir şeyi değerlendirebilmek için ya o işi iyi bileceksiniz yada o işle iç içe herdaim yaşayacaksınız............
eski zamanda insanlar televizyon video fotograf makinaları video kameralar vs. vs.gibi teknolojik aletlere sahip değildiler ama çoğu iyi birer taş işçisi iyi birer heykeltraştılar.
bir çok anıt mezarda bina kalıntılarında mabetlerde tapınaklarda bunların bir çok örneğini hep birlikte görüyor gözlemleyebiliyoruz.
bunların örneklerini hep birlikte elden geldiğince paylaşacağım..
ilk paylaşacağım erzincan ili sınırları içinde bir kayada yüz buna fotomontaj fotoshop diyecekler çıkabilir o onların kendi tasarrufları biz bilgimizi paylaşırız kabul eden eder etmeyen etmez
yaptığımız iş ilk çağlardan beri define hazine arama mezar hediyesi arama işleri yapılmakta
görselleri hep birlikte değerlendirelim ne oldukları neye benzedikleri ni hep birlikte irdeleyelim.
bir yapı bir işaret ne kadar işçilik olarak değerli ise bulunabilecek değerler de o kadar iyidir....
ama bir acelecilik esnasında kaçış esnasında aciliyet esnasında yapılan işaretler ilede bunu asla karıştırmamak gerekir..
saklayanın arkasında eşkiyası askeri belalısı varken alel acele yaptığı sadece kendi bildiği işaretleri yaptığı oluşturduğu yerler gibi....

TRUVA

Admin
Cevap: bakmak baktığını görebilmek baktığını değerlendirmek değerlendirebilmek

Kardeş; baktığın yere yapanın gözüyle bakabilmek önemli.kendini onun yerine koyabilmek ben olsaydım .. dyierek incelemek önemli. bazı gerçekleri daha iyi görme şansımız olur.Yüreğine sağlık güzel bir örnek olmuş.

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni

s.a

cantar ustam vermiş oldugunuz bilgi için tesekkur ederım,aydınlatıcı ve faydalı bir bilgi olmuş,bizim gibi gençlerin sizlerden öğreneceği daha çok şeyler var.saygılar.

naftabar

Kullanıcı

elinize sağlık ustam, sizlerden öğreneceğimiz çok şeyler var

Serhat

Kullanıcı

Güzel paylaşım yararlı bilgiler ustadım eline emeğine sağlık..

BatıBeyi

Yasaklı
Yasaklı

SLM CANTAR ustama katılmamak eldedeyil valla bakmak görmek anlamına gelemz doğru elimde bir işaret vardı lakin ben yanıma kaç kişi götürdüm o taşı bir türlü ne görüyor neden bula biliyorlardı

işaret de binek taşıydı taki ben aha taş burda demeyne kadar kimse görmezdi oderece göze çarpmaycak şekilde kayalr arasında yaprlar ki dikat çekmesin adam mal koyar kolay iz bırakırmı definecilik ise kardan yürü iz bırakma misali gibidir
saygılar cantar ustam

KOMAGENE

Vip Üye

resimdeki insan figürüne karşıdan baksan belki göremezsin yandan bakanlarında %50 sınden fazlası farketmez taki işten anlayan biri bakana kadar ayrıntıyı görmeyı güzel özetlemiş bir foto ile süslemişsin

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye

Güzel paylaşım:rolleyes:

beytanya

Kullanıcı

Sizlerden çok öğreneceğimiz bilgiler var değerli ustalarım, bilginizi biz garibanlardan esirgemediğiniz için çok teşekkür ederim:rolleyes: