Bazi Hocalar | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Bazi Hocalar

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
İlk kez duyuyorum bir hocanın malzeme aldığını
@Lacivert24 abi işin gücün rast gelsin
Hoca almış almış da
Kendine almış
Nefsinin esiri olmuş birine de hoca diyorum ya
Neyse
Ama adam işinin erbabıymış malı almış
Lacivert abimin boş adamla işi olmaz;)

Eskiden çok safiyane bir toplumumuz vardı bazı uyanıklarda bundan sonuna kadar nemalınıyordu şimdi insanlara bakıyorumda hepsi feleğin çarkından geçmiş uyanık kül yutmaz tipler görüyorum senin gibi.. malum biz hikayelerle masallarla büyüdük çevremize hep güvenle bakıyorduk toy zamanlarımızdı bir çok madik yedik yabancı da zaten kolay kolay aldatamaz insanı en yakınındakiler aldatır onbeş yıl imamlık yapmış sonra esnaflığa dönmüş bir arkadaşım vardı yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmezdi rahmetliyle kaçak kazıdan içeri düşmüştü bütün masraflarını ben karşıladım kefaletini avukat masraflarını her gün dükanımda yemek yapardım birlikte yerdik bir gün bir ören yerinde birlikte gezerken papazın oturduğu yerde bir mücevher kutusu ayağıma takıldıydı.. kapağını açmak istediğimde aman aman sakın açmayasın okunmuş üflenmiş bir şeydir açarsan uçup gider dedi bende dış yüzeyini elimle sildim baktım altın gibi parlıyor döndüm hoca arkadaşıma sen hoca değilmisin al sende kalsın okuyormusun üflüyormusun ne yaparsan yap yarın görüşürüz dedim on yıl sonra görebildim ancak bana selam bile vermedi...toprağı bol olsun belki gözü doyar ne diyelim...benzer yaralarım çok ta fazla uzatmıyalım sağlıcakla...

İRON

Kullanıcı
Eskiden çok safiyane bir toplumumuz vardı bazı uyanıklarda bundan sonuna kadar nemalınıyordu şimdi insanlara bakıyorumda hepsi feleğin çarkından geçmiş uyanık kül yutmaz tipler görüyorum senin gibi.. malum biz hikayelerle masallarla büyüdük çevremize hep güvenle bakıyorduk toy zamanlarımızdı bir çok madik yedik yabancı da zaten kolay kolay aldatamaz insanı en yakınındakiler aldatır onbeş yıl imamlık yapmış sonra esnaflığa dönmüş bir arkadaşım vardı yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmezdi rahmetliyle kaçak kazıdan içeri düşmüştü bütün masraflarını ben karşıladım kefaletini avukat masraflarını her gün dükanımda yemek yapardım birlikte yerdik bir gün bir ören yerinde birlikte gezerken papazın oturduğu yerde bir mücevher kutusu ayağıma takıldıydı.. kapağını açmak istediğimde aman aman sakın açmayasın okunmuş üflenmiş bir şeydir açarsan uçup gider dedi bende dış yüzeyini elimle sildim baktım altın gibi parlıyor döndüm hoca arkadaşıma sen hoca değilmisin al sende kalsın okuyormusun üflüyormusun ne yaparsan yap yarın görüşürüz dedim on yıl sonra görebildim ancak bana selam bile vermedi...toprağı bol olsun belki gözü doyar ne diyelim...benzer yaralarım çok ta fazla uzatmıyalım sağlıcakla...
okyanussun boşuna dememişim.
şimdi gitsin yesin bakalım yiyebiliyorsa.
işte iman ile imansızın arasındaki fark yada
kuvvetli iman ile zayıf iman arasındaki fark diyelim dahada mantıklı.
valla mubarek senin konunu okuyunca varya beynımden vurulmuşa döndüm bir an için.
ah be mubarek senin kide besle kargayı oysun gözünü misali.
ama bu oyunda karlı çıkan sen oldun.
tabi sabredip adama dua edebiliyorsan.
çünkü gerçii ALLAH c.c bilir ama buyuk ihtimalle azab içindedir şimdi.
ah ulan kahpe dunya bi dunyalık için insanı değiştirdin dunya için dunyalık oldun ona.
off be offffffffffffff ne desem şimdi bilmiyorum ki....
yarrabbim sen bizleri ehli iman dan olan kullarından eyle.
yarrabbim sen bizleri dunyalık karşılığında haşa dinini haşa peygamberini haşa kutsal kelamını haşa en önemliside haşa ve kainat zerresince haşşa seni ALLAH c.c görmeyen tanımayan bilemeyen unutan kullarından eyleme. yarabbel alemin...
yine uzzzzzzuuunca bir ah çekmek geldi içimden..be okyanus abeee.
ne diyelim sana rabbimden sabır vede kuvvetli iman diliyor.
cahil gunahkar kardeşimizede rabbimden rahmet diliyorum.
nede olsa öbur tarafı görmeden içimizdekini anlyamayız...
yarrabbim harşeyin hayırlısını,hayırlısınında hayırlısını diliyoruz senden ya erhamurrahimiyn..
ALLAH c.c yar ve yardımcımız olsun inş, islam ummeti olarak.

Son düzenleme:

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Sevgili iron ustam malumunuz hayatımızda tahammül sınırlarımızı çok zorlayan hadiseler yaşarız yüce mevlam sizleride bizleride hataya düşmekten muhafaza buyursun imtihanımız hep sebepler dairesinde cereyan etmekte Allah'u teala en korktuklarımızla bizleri imtihana tabi tutabilir mukavemetimizi teslimiyetimizi deneyebilir işte tam bu noktada yapana değil yaptırana bakmamız lazımdır yoksa hem telafisi mümkün olmayan neticelere götürebilecek eylemlere girişmiş hemde imtihanı kaybetmiş oluruz üstad hazretlerinin dediği gibi (yaşasın zalimler için cehennem ) kıymetli dualarınıza binlerle amin sağlık ve esenlik dileklerimle...

denizliden20

Kullanıcı
Oncelikle merhaba abilerim ve arkadaşlar.benim merak ettigim bir konu var.bazi hocalar araziden alinan bir parça topraga bakip define var veya yok diye biliyolarmiş.bana nekadar mantiksiz gelsede siz degerlu ustalarimin dusuncelerini merak ediyorum.şimdiden Teşekkürler. ..
selamün aleyküm ustam.böyle şeyleri bende inanmazdım.ama size anlatmıştım hatırlarsan.olabiliyor.bir de para almıyor diyordun.çubuklarıda iyi kullanıyorsun bence dene,lakin senden islamiyetin dışına çıkacak bişey isterse amman dik!orda kalsın onun olsun.tabiki benim fikrim .saygılar

mustafa.cankaya.39

Kullanıcı
selamün aleyküm ustam.böyle şeyleri bende inanmazdım.ama size anlatmıştım hatırlarsan.olabiliyor.bir de para almıyor diyordun.çubuklarıda iyi kullanıyorsun bence dene,lakin senden islamiyetin dışına çıkacak bişey isterse amman dik!orda kalsın onun olsun.tabiki benim fikrim .saygılar
mezilli1 ustam hatırlıyorum.tılsım sahiplenmeyi biliyorum yaşadımda ama toprağa bakarak bana kalırsa zor zaten bu şekil biliyosa zaten ben o hocaya gitmem.

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Arazide bir yerdeyiz, küçük bir yığma üzerinde, arkadaş "tanıdık bi hoca var burata bi baktıracam " dedi. Tamam dedik. Aslen ben bu tip şeylere fazla ehemmiyet vermem.
Aradı telin hoparlör ünüde açtı, adam bulunduğunuz tümseğin önünde deyince herkesin gözü açıldı. Sanki görüyor gibi bölgeyi tsrif etmeye başladı. Yalnız öncesinde bulunduğumuz il ilçe köy gibi bilgileri sordu. Bununda göndereceği elemanlar için adres olarak istediğini söyledi.
Devamında üstünde durduğumuz yığmanın altında 23 mt. Lik bir tünel olduğunu külliyatlı bir definesi nin bulunduğunu ve yine o mıntıkada bir kavim cin taifesinin yaşadığını onlarla görüşüp malı vermeleri konusunda anlastığını söyledi. o_O
Hatta tünelin tuzaklı olduğunuda belirtti. Çalışma ya karar verirsek etrafta güvenlik çemberi oluştururum dedi. Yani herhangi bir tehlike durumunda 5 harfliler v.b. koruma yapan cinler onları bir şekilde ordan uzak tutarlarmış.
Bunların çok yalan söylediklerinide ilave etti.
Beni en çok etkileyen çevreyi tarif etmesiydi, ağaçların sayısını bile bildi.
Yer halâ duruyor.
Ne diyelim belki bir gün...

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
bence hoca ile define bulmak imkansıza yakın bir durum. şahsen ben kendim,, hocayla bulunacağına da inanmıyorum.
sadece başınıza çok anormal manevi durumlar gelirse hocalara başvurulmalı. o başvurduğunuz hocanın ise ehliyetli bir kişi olması gerekli. ehliyetli olup olmadığını anlamak için de daha önce çok kişiye şifa verebildiği ve çok zor hastalıkların tedavisinde vasıta olabildiğini araştırıp duyun. ve buna emin olduktan sonra kendinizi o şifacıya emanet edin. Yine de şifa hacıdan hocadan değil, şifa Allah tandır.

GLaDioMaN

Kullanıcı
Oncelikle merhaba abilerim ve arkadaşlar.benim merak ettigim bir konu var.bazi hocalar araziden alinan bir parça topraga bakip define var veya yok diye biliyolarmiş.bana nekadar mantiksiz gelsede siz degerlu ustalarimin dusuncelerini merak ediyorum.şimdiden Teşekkürler. ..
O hocalardan kalmis mi ?