Bilgi Amaçlıdır (sıvalı Kaya Mezar Tespiti Ve Niş )

candemir

Kullanıcı
sanırsam ama şöyle bir durumda var soygun yapan neden geri kapatmak istesin örnek bir sohguncu girdiği deliği kapatmaz :d

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
candemir kardeş emeğine sağlık. resim almışsan paylaşabilirmisin.
ses değişikliği olan kayalar parçalı. ayrıca bir kaya mezar odasının kapısı ,belli bir kalınlıkta olacağından,o tarz vurmalarla içerdeki boşluk alınmaz. bana göre,sen oranın bir güzel resmini paylaş,sonra da ben sana nasıl anlayabileceğini yazayım. sağlıcakla.

candemir

Kullanıcı
bakın bağzı ustalarımız bilir kazma veya sert ağır çisimle bile zemin altındaki boşluğu tesbit edbiliriz yeterki çıkan yerden çıkan sesin dilinden anlamak yaklaşım balyozun sapından tutarak yere vurarak 4 adet mezar açtın ve içlerinden cesetler çıktı ellemedim ama her cesedin kafasının altından küp parçaları önceden soyulmuş sanırım ama küplerin içindende hayvan kemikleri çıktı ama hangi hayvan olduğunu çözemedim karanlıkta balyozlada boşluk tesbit edebilirsin ama ilmini bilmek gerek

candemir

Kullanıcı
Yanlış tesbit kardeşim
köprü kardeş doğrudan konuya yanlış olarak girmemek gerekiyor bilgin varsa anlatman gerekiyor nesi yanlışsa yanlışı doğruyu açıklayıcı şekilde anlatırsan hem bilmeyenler hemde forumdaki bilmeyen arkadaşlara bir faydan olur benim düşüncem böyle direk yanlış tesbit demek olmuyor değilmi köprü kardeş açıklarsan seviniriz bildiğini anlat doğrusunu yanlışını ustalarımızda cevaplar

sondurak

Kullanıcı

(fikir)(beğendim)(dikkat):):eek:,,Emege Saygı.. Paylaşım için Çoook Teşekkürler.. Ayrıca Deneyde Size Yardımcı OLan Torunumun'da Gözlerin'den Öperim.. Lütfen Paylaşım'lar Devam Etsin.. Saygılarımla..

ersan

Admin
sanırsam ama şöyle bir durumda var soygun yapan neden geri kapatmak istesin örnek bir sohguncu girdiği deliği kapatmaz :d
ustam, ozamanlarda sindiki gibi deyilmis sindiki insanlar actimi mezari kafa basina bir tekme vuruk neye bir sey koymadiniz deye vuranlar cok ama o zamanlarda uyle deyilmis mezarlara sayilari varmis icerdeki cesedi alik zemine gumuk kendi insanin cesedini iceri koyarmislar ve horasanlan kapatilirmis .
bu senin yerde ayni hem bunu unutma dayma deyerli mazar odasi olsun mezari oldun 4 mt den az olmaz
-----------benim bilem 5 li roma dunemine ayit basamak mezari actim var 1,80 derinden birde ne gursem actimi dunem soygunu yemis 3 tane top dume mermisi cikti ama hic bir belirti yoktu ki zaman soygunu yedini okadar ustaca kapatilmisti yine

köprü

Kullanıcı
Candemir usta gücenme ama ben senin taşla vurmalarına ve aldığın ses yansımaları na göre vede kare oymanın hemen altında mezarı olamayacağını bildiğim için yanlış tesbit dedim haaaa illaki doğru iddian varsa sonucunu burada yayınlamanı beklerim o takdirde seni ustalığından dolayı tebrik edip özürümü dilerim.Balyoz türü ağırlık sistemleri ile zeminde mezar olup olmadığı tespiti derinliklere göre değişir bu uygulama doğru tek bir tekme ile zeminde 2 katlı mezarın açılmışına şahitim ama onunda tabiki teknik şekilleri var kalın sağlıcakla