Bilgi ve Paylaşım,Çubuk Testlerim | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Bilgi ve Paylaşım,Çubuk Testlerim

Kader25

Admin
Eyvallah Değerli Ustam. işlerin yoğunluğundan fazla yazamıyorum ve fazla yazıp kimseyide bezdirmek istemiyorum.
ilk fırsatta sonunu getireceğim inşaallah.
selam ve hürmetle.
Biz emekliyiz, hergün 100-200 sayfa okuyoruz elhamdülillah. Bize okuyacak mevzu her zaman lazım :)

El-Ensari

Kullanıcı
Özellikle 3ncü yerdeki herşeyi teferruatli yaz kardaşim. Bizim 4x4 bile bunun içindeymiş :)
Olur ki seni yanıltan yanlışların içinde belki doğrunun kuyruğunu yakalayıp nasipse de olan varsa birşeyler yazar çizeriz inşallah. :)
he vallahi, 4x4 te içindeydi Ustam.
Kısmet olursa inşaallah.
Değerli Ustam, konuyu daha önce özetle paylaşmıştım, resimleri de duruyor.
hatta siz eylülde buhara ya gelmeyi düşündüğünüzü, kısmet olursa bakarız demiştiniz. hatırladınız mı ? bende baktım içinden çıkamıyorum, 4x4 u de içinde bırakıp çıktım , öylece duruyor 🙂🙂

El-Ensari

Kullanıcı
Saygı değer Ustalarım !
Öncelikle, hazinelerden daha değerli insanların bulunduğu bu sitede olmaktan gerçekten çok mutluyum.
ve insanlara bir fayda sağlamak adına gayret gösteren, bildiyim bilmediğim bütün ustalarıma yürekten Teşekkür ediyorum.
neyi nereye yazacagimi bilmiyorum, yanlış yere yazdıysam, ve sürç-ü lisan edersem, peşinen af dilerim.
Müsaadeniz ile biraz kendimden ve yaşadığım bölge hakkında bilgi vermek istiyorum. Tarihe,
Eski medeniyetlere ve arkeolojiye öteden beri merakım var.
Çubuklar ile hobim de sanırım böyle başladı.
yaşadığım yer (Adıyamaman,Samsat) Kommagene Krallığının başkenti olan bu bölge, Frigler,Urartular,kummuhular, Hititler,Asurlar,Persler,Doğu Roma imparatorluğu, Emeviler,Abbasiler...bir-çok medeniyete ev sahipliği yapmış, M.Ö. 7000 paleolitik dönemine kadar bir geçmişi var.
Kommagene Krallığının başkenti olan eski Samsat, bakire bir hazine olarak Atatürk barajı altında kaldı.
Bölgenin etrafı zaman zaman tacizlere uğrasada, çoğunlukla bakire olarak kalmakta 🙂.
Köyde dağ,tepe dere... geniş ve müsait bir arazimiz var. ve defalarca Çubuk ustaları bizim müsaademizle buralarda denemeler yaptılar, Lakin bir kişi hariç, çırak bile olamadıklarını, çubuk bile tutamadıklarını, sizleri tanıyınca anladim🙂 şimdi kimseyi bırakmıyoruz, herkesin azmi kırıldı, hevesi kaçtı...Kader beni sizlerle karşılaştırınca, değerli ustalarımın yazılarını okudum, Dürüstlük ve fedakarliklarina şahit oldum, çubuk ve boşluk konularını defaatle okudum, ve bir çırak olarak, kendimi siz değerli Ustalarımın arasında buldum.
Değerli Ustalarım.
5 yıldır çubuklarla hobi olarak uğraşıyorum,
Şimdi sadece pirinç ve alüminyum çubuk kullanıyorum. @BulursamKader25 Ustamın tavsiyesi üzerine 7 ay önce bir test sahası da hazırladım, fırsat buldukça ar ge yapıp kendimi geliştirmeye çalışıyorum. başta @BulursamKader25 Ustam olmak üzere, değerli Ustalarımızdan Çok şeyler öğrendim, daha doğrusu hiçbirşey bilmediğimi de öğrendim, Allah Onlardan ve Cümlemizden razı olsun.
Çubuk konusu malumunuz Derya...

kendimi test etmek için
şimdiye kadar arazide sadece üç yerde deneme yaptım
1. sin de yan yana mezarlar buldum, birini ölçtüm, 1m.genislik, 2m.derinlik.
2m. "Yasak Kelime" , yârim metrede her iki uzun kenar duvarları çıktı, pirket gibi düz, yeşilimsi yumuşak taşlar, ama kapak taşı yok, kısa kenar duvarları yok, içi dolgu toprak gibi, ve 2.metre de gresyaği, macun gibi parça parça toprak çıktı, başka birşey yok.diğerlerine ARTIK işlem yapmadım.
2. sin de Israrla bir yerde sinyal aldım, boşluk yok, ama 30 m. cubuklar ısrarla çekiyor,
derinlik yine 2m., ama değerli tesbiti yapamıyorum. Çubuklar bilmediğim dilden konuşuyor..
neyse vurduk kazmayı yarım m. sonra kül ve küp parcalari, 1m. den sonra elden geçmiş büyük küçük taşlar (taşlar 1m kadar üstüste konulmuş)
taşların hemen altın da küp ve kemik parçaları ve altında da ana kaya çıktı. toprak altı yığma mezar türü, kapatıp bıraktık.
( toprak altındaki bu yığma taşlar kuzeyden güneye 4,5m. devam ediyor, ben tam kuzey ucundan 1m. genişliğinde açtım, gerisi duruyor. )
3. deneme: En çok beni mahcup eden denemem oldu.
işi daha da büyüttüm, Oda buldum, hemde tüneli, hemi de iki girişli, hemide içinde lahit veya sandık ve Onun içinde de Altın tesbiti yaptım. yer 2. yer ile aynı, ana kayaya vardığımız yerden doğuya doğru 1.5m genişliğin de, 4m uzunluğunda,3,5m derinliğinde rampadan düzlüğe çıkan bir tünel...tünelden odaya giriş kapısı 50cm.güneyinde ikinci girişi 60 cm genişliğin de,
4x 5 genişliğin de, 3m derinliğinde, duvarları 40cm olan bir oda.
doğu, kuzey ve batı duvarlarında birer mezar ve genişlikleri...
ve odanın yaklaşık ortasın da 60cmx1m ebatında bir sandık ve Onun da için de Altın... dedim abovvv, benden ala usta yok..bu sefer tamam. 😂😂
açmadım, Sabırla tam bir yıl bekledim. fırsat buldukça bakir,pirinç Aliminyum, demir,krom çubuklar ile gidip defalarca testler yaptım. bakır çubuklar hariç, hepsinde hemen hemen aynı şeyler, bakır cubuklar ölçüleri çok büyütüyordu. tabi bu bir yıl zarfın da ne camiler, medreseler,yollar yaptırdım, Filistinli kardeşlerimize bile füzeler göndererek ,islami CİHAD cephesini donatım,
yalan yok, hanıma, çocuklara, komşulara da birşeyler aldım, ve Allah Şahidimdir sitedeki siz degerli Gardaşlarima,değerli Ustalarıma bile çok şeyler düşündüm, hatta Bayram Ustamın 4x4 ünü bile hazırlamıştım , ve daha neler...
Değerli Ustalarım, fazla uzattığını farkettim, eğer müsaadeniz olur ise sonra devam ederim inşaallah, şimdilik Allah'a emanet Olunuz.
yeniden selamun aleyküm
kaldığımız yerden devam edecek olursak,
Değerli Ustalarım, dediğim gibi tam bir yıl bekledim, bu arada testler yaptım, hayaller kurdum ve geçen yıl, bismillah deyip 4m.uzunlukta ki tünelin ucundan odanın girişine doğru "Yasak Kelime", ama nasıl "Yasak Kelime", sanki mermeri deşiyoruz gibi sert bir toprak. odanın tam giriş kapısı hizasında yarım metrede 50cmx50cm dikdörtgen her tarafı işlenmiş, beyaz mermer gibi bir taş çıktı, 4 kişi yerinden zor oynatiyorduk. taşın kendisini müzeye götürmeyi tartıştık, biri merakını yenemeyip balyozla vurmaya başladı.
zor bela kırdık, boş..
nice zorlukla tüneli uzunlamasina yarım m.daha indirdik, tünel boyunca ana kayanın kuzey kenarı görülmeye başlandı, kısmen işlenmiş, kısmen doğal gibi duruyordu, kenar duvar derine doğru devam ediyor.
yorulduk bıraktık. aradan epey zaman geçti,
bu arada , mineral elemede kendimi geliştirmeye, çubukların dilini öğrenmeye, hangi metale hangi işareti verdiğini vs, arifelere devam ettim,
sonra
Değerli Ustalarımızdan cd ve mıknatıs... aparatını öğrendim.
malzemeyi temin ettikten sonra odanın yanına gidip test ettim.
Hayretler içerisinde kaldım, ortada ne oda vardı nede tünel...giriş, Sandık, doğu, kuzey, ve batı duvarlarında ki sinyalleri yine alıyorum, ama boşluk yok, oda yok.... herşeyi toplayıp perişan bir vaziyette döndüm, tabi yüzündeki ifadeyi ve yaşadığım şaşkınlığı tahmin edersiniz.
günlerce düşündüm, azmin kırıldı, arkadaşların yüzüne bakamaz oldum, hepsinin hayallerini bir cd ve mıknatısla yerle bir etmiştim. tabi Bayram Ustama uyacağım sürpriz gitti, halbuki insanlara faydalı olmak için nasıl gayret ettiğini görünce ve 4x4 hayalini anlayınca Ona güzel bir sürpriz yapmayı kararlaştirmiştim...
(bu arada gümüş çubuk alamadım neodyum mıknatısları pirinç çubuklara, sağdakine taktim
yerdeki mıknatıslar da araç hoparlörü arkasındaki, ortasında demir olan halka şeklindeki siyah mıknatıslardı. ne yapalım, yoklugun gözü çıksın. )
Sonra bu aparatlara da küstüm, bir tarafa attım.
gel zaman , git zaman, 7 ay önce bir test sahası hazırladım.
Altın,gümüş, mineral, bakır,kurşun, pirinç, alüminyum, kemik.
ve deneylere yeniden devam ettim. çalıştığım metalleri ve işaretlerini iyice kavradım, tek başlarına olduklarında rahatlıkla buluyorum, başka metal veya mineral ile temas ettiklerinde zorlanıyorum ve genelde en değerlisin veriyor.
mesafe yide çalıştım, 50m. rahatlıkla sinyal alıyorum, alüminyum hariç, onu 20m. den ancak alıyorum,
BOŞLUK ta ise
bildiğim boşluklarda, alüminyum ile 70m. kadar, pirinç ile 50m. de sinyal alıyorum.
henüz odaya gitmeye cesaret edemiyorum.
daha önce başka ustaların değerli tesbiti yaptıkları birkaç yerde minerali eledim.
Sonra biraz toparlanıp odaya bakmaya karar verdim.
Geldik yine Odaya .

tünel de hala kararsizim, kuzey duvarı var, güney duvarı yok ve cubuklar boslukta kararsız.
Odaya gelince,
duvarlar stabil değil, Cubuklar dışardan odayı gösteriyor, içeri girdiğimde duvara geliyorum tamam, duvar bitince boşluk veriyor, 1m,2m içeri girince boşluğu bozup sandukaya dönüyor...
duvarlardaki mezarların ise küp ve parçaları olduğunu tesbit ettim,
birinde küple beraber değerli veriyor, netleştiremiyorum.
diğerlerinde küp veya küp parçaları, bana mezar gibi boşluk çizdirmiş, odanın yüzeyi ve tepeye cikan davami seki gibi, muhtemelen dolgu toprak, ve o dolgu toprak ta boşluk veriyor, tünelden odaya giriş kapısı, 50cm dediğim çıkardığımız o taştı. o ölçü tam tutmuştu.
2. girişte mineral ve küp parçaları var, boşluk gibi gösteriyor.
Sandukaya gelince derinlik aynı 3m.
bir Sandık kadar boşluk cizdiriyor, farklı metalleri elime alıp test ettim hepsinde Altın işareti veriyor.
ama yinede şüphedeyim, inşaallah ilk fırsatta O noktada toprağı havalandırma, demir kazık, ve mıknatıs gömme usullerini de deneyeceğim .
yer eski bir yaşam yeri , oda dedigimiz bu yerin etrafında 3m derinlikte yığma mezarlar var. yakın çevrede mezar odaları da var.
ve en son şu kanaate vardım.
1. ya bu oda dolgu toprak, küp parçaları ve mineral , oda cizdiriyor.
2. yada altta gerçekten bir oda var ve değerli metaller, küp parçalarıyla ve minarel ile temas edip , frekans karışımıyla çubukların dengesini bozuyor.
eğer ikincisi ise, bu beni aşar, iş Ustalara düşer.
Rabbim herşeyin hayırlısını versin, Zamanınızı aldım Hakkınızı helal ediniz. Allaha Emanet olunuz .

oymak beyi

Kullanıcı
yeniden selamun aleyküm
Değerli Ustalarım, dediğim gibi tam bir yıl bekledim, bu arada testler yaptım, hayaller kurdum ve geçen yıl, bismillah deyip 4m.uzunlukta ki tünelin ucundan odanın girişine doğru "Yasak Kelime", ama nasıl "Yasak Kelime", sanki mermeri deşiyoruz gibi sert bir toprak. odanın tam giriş kapısı hizasında yarım metrede 50cmx50cm dikdörtgen her tarafı işlenmiş, beyaz mermer gibi bir taş çıktı, 4 kişi yerinden zor oynatiyorduk. taşın kendisini müzeye götürmeyi tartıştık, biri merakını yenemeyip balyozla vurmaya başladı.
zor bela kırdık, boş..
nice zorlukla tüneli uzunlamasina yarım m.daha indirdik, tünel boyunca ana kayanın kuzey kenarı görülmeye başlandı, kısmen işlenmiş, kısmen doğal gibi duruyordu, kenar duvar derine doğru devam ediyor.
bu arada , mineral elemede kendimi geliştirmeye, çubukların dilini öğrenmeye, hangi metale hangi işareti verdiğini vs, arifelere devam ettim,
sonra
Hayretler içerisinde kaldım, ortada ne oda vardı nede tünel...giriş, Sandık, doğu, kuzey, ve batı duvarlarında ki sinyalleri yine alıyorum, ama boşluk yok, oda yok.... herşeyi toplayıp perişan bir vaziyette döndüm, tabi yüzündeki ifadeyi ve yaşadığım şaşkınlığı tahmin edersiniz.
günlerce düşündüm, azmin kırıldı, arkadaşların yüzüne bakamaz oldum, hepsinin hayallerini bir cd ve mıknatısla yerle bir etmiştim. tabi Bayram Ustama uyacağım sürpriz gitti, halbuki insanlara faydalı olmak için nasıl gayret ettiğini görünce ve 4x4 hayalini anlayınca Ona güzel bir sürpriz yapmayı kararlaştirmiştim...
(bu arada gümüş çubuk alamadım neodyum mıknatısları pirinç çubuklara, sağdakine taktim
yerdeki mıknatıslar da araç hoparlörü arkasındaki, ortasında demir olan halka şeklindeki siyah mıknatıslardı. ne yapalım, yoklugun gözü çıksın. )
ve deneylere yeniden devam ettim. çalıştığım metalleri ve işaretlerini iyice kavradım, tek başlarına olduklarında rahatlıkla buluyorum, başka metal veya mineral ile temas ettiklerinde zorlanıyorum ve genelde en değerlisin veriyor.
mesafe yide çalıştım, 50m. rahatlıkla sinyal alıyorum, alüminyum hariç, onu 20m. den ancak alıyorum,
BOŞLUK ta ise
bildiğim boşluklarda, alüminyum ile 70m. kadar, pirinç ile 50m. de sinyal alıyorum.
daha önce başka ustaların değerli tesbiti yaptıkları birkaç yerde minerali eledim.
Geldik yine Odaya .

tünel de hala kararsizim, kuzey duvarı var, güney duvarı yok ve cubuklar boslukta kararsız.
Odaya gelince,
duvarlar stabil değil, Cubuklar dışardan odayı gösteriyor, içeri girdiğimde duvara geliyorum tamam, duvar bitince boşluk veriyor, 1m,2m içeri girince boşluğu bozup sandukaya dönüyor...
diğerlerinde küp veya küp parçaları, bana mezar gibi boşluk çizdirmiş, odanın yüzeyi ve tepeye cikan davami seki gibi, muhtemelen dolgu toprak, ve o dolgu toprak ta boşluk veriyor, tünelden odaya giriş kapısı, 50cm dediğim çıkardığımız o taştı. o ölçü tam tutmuştu.
bir Sandık kadar boşluk cizdiriyor, farklı metalleri elime alıp test ettim hepsinde Altın işareti veriyor.
ama yinede şüphedeyim, inşaallah ilk fırsatta O noktada toprağı havalandırma, demir kazık, ve mıknatıs gömme usullerini de deneyeceğim .
yer eski bir yaşam yeri , oda dedigimiz bu yerin etrafında 3m derinlikte yığma mezarlar var. yakın çevrede mezar odaları da var.
2. yada altta gerçekten bir oda var ve değerli metaller, küp parçalarıyla ve minarel ile temas edip , frekans karışımıyla çubukların dengesini bozuyor.
Rabbim herşeyin hayırlısını versin, Zamanınızı aldım Hakkınızı helal ediniz. Allaha Emanet olunuz .
yerin altinda ki de üstünde ki de senin olsun ustam. bana şu CD ve mıknatıs olayını açsana zahmet vermezsek eğer..

El-Ensari

Kullanıcı
yerin altinda ki de üstünde ki de senin olsun ustam. bana şu CD ve mıknatıs olayını açsana zahmet vermezsek eğer..
Geçmiş konularda var, Ustalarimiz paylaşmıştı.
yinede hatırladıklarımı söyliyeyim.
bilgisayarların harddiskiinde ki cd yi çıkarıyorsun, birde 4 tane neodyum mıknatıs , ikisini gümüş, sağ çubuğa takıyorsun, birbirlerini çekecekler ama birbirlerine değmeyecekler, araya kürdan çöpü vs, bişiy koy. diğer iki mıknatısla aynı şekilde hazırlayıp yere koydugun cd nin bir karış yanına, bir tahta üzerine bırakıyorsun ve çubukları çekip etrafında dönüyorsun, yanlışlarım, eksiklerim olabilir , bu kadarını hatırlıyorum. zannedersem burada veya başka bir sitede teferruatiyla var.
Kolay gelsin .

oymak beyi

Kullanıcı
bilgisayarların harddiskiinde ki cd yi çıkarıyorsun, birde 4 tane neodyum mıknatıs , ikisini gümüş, sağ çubuğa takıyorsun, birbirlerini çekecekler ama birbirlerine değmeyecekler, araya kürdan çöpü vs, bişiy koy. diğer iki mıknatısla aynı şekilde hazırlayıp yere koydugun cd nin bir karış yanına, bir tahta üzerine bırakıyorsun ve çubukları çekip etrafında dönüyorsun, yanlışlarım, eksiklerim olabilir , bu kadarını hatırlıyorum. zannedersem burada veya başka bir sitede teferruatiyla var.
Kolay gelsin .
burada ki amaç ne, ne oluyor böyle olunca?

Kader25

Admin
Kolay gelsin .
Bu sistemide revize ettik.
Bundan sonra 3 aşama daha kaydettik.
Amma hala %100 e ulaşamadık, henüz nasip olmadı. Son ahvali 1-2 husus saklı kalmak üzere sizlere bu konu hakkında bilgi vereceğim inşallah.
@El-Ensari
@oymak beyi

Kader25

Admin
yeniden selamun aleyküm
zor bela kırdık, boş..
sonra
BOŞLUK ta ise
Geldik yine Odaya .

Odaya gelince,
Maşallah kendi başına epey yol almışın
Tebrik ederim.
Bundan sonraki aşama; işi bilenle arazide dolaşmak.
Senin yürüyüşüne bakacak
Çubuk tutuşuna bakacak
Boşluk tespitini kontrol edecek
Metali nasıl buluyorsun buna bakacak.
Derinlikler nasıl alınıyor gösterecek.
Minerali sana tanıtacak.
Kil, küp, mineral nasıl anlaşılacak anlatacak.
Vs.vs.vs.
Şimdiden söyleyeyim:
ÇUBUĞUN "ALTIN" İŞARETİ VERDİĞİ YERDE 100 METRE İŞLEM YAPSAN ORADA ALTIN YOKTUR.
Bu dediğimi anlamadan çözmeden kimse kendini çubukta yeterli görmesin. Daha ilk merdivende olduğunun idrakinde olsun.
Yerin altında "toprakla temas halinde olan altın" 10 seneden fazladır oradaysa; tam üzerine geldiğinizde çubuk işaret vermez, üzerinden yürür geçersin, çubuk hareketsizdir.
Vs.vs.vs.