Binek Taşımı Eğer Mi? | Define işaretleri ve anlamları

Binek Taşımı Eğer Mi?

yoksul

Kullanıcı
Bu taşı kimileri binek taşı diyor doğrumudur ustalardan yardım istiyorum

flash3606

Kullanıcı
Hocam eyere benzettim ben ama eyer olabilmesi için de belli kriterler var.ilgilenecektir ustalar.iyi bayramlar

ankara

Güvenlik
Kullanıcı
Arkadaşım binek taşı denen taş at gibi yüksek hayvanlara binmek için büyük yapıların önüne konurmus hanlara falan senin bu resimdeki eğer taşı yanlız arazinin tamamını parça parça resimler sen daha iyi olur resimde görünen sagtarafa doğru resimleri yenilersen o tarafta bir şeylerin olma ihtimali yüksek.

yoksul

Kullanıcı
bu taşın yönü doğuya bakıyor resimde de görülüyor arkasında boydan boya duvar var ve duvarın tarafında eski eski ipek yolu olduğu söylenen yol var ,baktığı yönde 30 adım önünde bayır başlıyor güney doğu istikametinde herhalde 500m vardır tarlada bir göze su var biliyorum ,bu taşın baktığı yönde 1 km yoktur dere var ,ayrıca bu taşın güney batı yönünde yani üzerine çıkınca sağ kol yönünde 150-200m uzağında bir bina kalıntısı var bir de öntarafta hafif solunda 30m mesafede bina kalıntısı mevcutçAkıma gelmişken bu taşın üzerine çıkınca sol yanı üçgenimsi ayak şeklinde toprağa giriyor.bu taşın olduğu alan düzlük sağ tarafta odalar mevcut diye söylüyorlar ,birde bu taşın tam arkasında tepenin üzerinde bir delik giriş olduğu içi de deniz kumuyla çakılla doldurulmuş olduğu söyleniyor

ankara

Güvenlik
Kullanıcı
Anlaşılan bir ören yerindesin bu belli oldu şimdi burasi yol üstü hanı olabilir bunlar çevre siyle büyük bir yapı sistemidir burada önemli olan çok tahrip edilmemiş olmasıdır köylüler bu yapiların taşlarını kullanmak amacıyla binaları yıkıp goturmuslerdir şimdi dere kenarına yogunlasip derenin çatal olduğu yere ulaş ve burada olağanüstü bir şeyleri gozlemle oyma lar şunu nişlerini büyük oyulmus haclari ara çok yaşlı ağaçları incele bazı şeylere kesin rastlarsin burasi yaşam yeri.

yoksul

Kullanıcı
derede çatala raslamadım ama dere kenarında enaz iki metre boyunda ğenişce bir kanal var kanalın karşısında mağara var.Taşın doğru istikameti dere kenarı ulu çınarlar var ama oralar zor yerler sanırım bunun daha kolay az olan parası varmıdır.Unutuyordum dere kenarında bir delikli taşın alındığını söylediler bu taşın olduğu çayırın kıyısında delikli bir taş var ve karşısında yine bir mağara varmış

wolf_52

Kullanıcı
gerkenleri ankaralı ustam ve ersan ustam söylemişler, benim de ufak bir katkım olsun, bizim burda da buna benzer binek taşı vardı, oturduğun zaman yüzün derye bakıyordu , ve eğerin sol yanından 1 metre toprakdan bir tüfek ve 1 küp altın alınmışdı, buraya uyarmı bilemem sen genede yokla derim....

SONEFSANE

Kullanıcı
Öncelikle tüm forum sakinlerinin ve özellikle deustalarımızın kurban bayramını kutlar,vatanımıza,milletimize ve deislam alemine hayırlara vesile olmasi dileğiyle.
Bende Ertug arkadaşın fikirleriyle aynı düşüncedeyim.bana göre de yatan domuz figurudur.tabiiki en iyisini ustalarımız bilir.saygılarımla.