Bir baksar mısınız size zahmet | Define işaretleri ve anlamları

Bir baksar mısınız size zahmet

reddeck

Kullanıcı
Herkese merhabalar ustalar bir yer gördüm aklıma takıldı olumlu veya olumsuz bir yorum yapabilir misiniz ?
Şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum
Adsız.png1.png

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Buna nasıl bir yorum bekliyorsunuz. Kafanıza takılan nedir. Yada ne gördünüz de kafanzı karıştı. Görsel sunumunuz çok zayıf. Çevre görseli ve işaret sayabildiğiniz yerlerin yakın görseli lazım. İşaret varsa ölçüleri yok ise çevre görseli ekleyin

reddeck

Kullanıcı
büyük resimde sanki kurbağa'ya benzeyen bir yapı gibi birşey gördüm

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Öncelikle bunu onaylamak için o hayvanın doğasına inmek gerek. Belgeselini kafanızda kurgulayarak fikri empati kurarak yola çıkın. Hayat yapısı su ile başlayıp su ile biten bir hayvanın kuru ve alakasız bir ortam da ne gibi işi olabilir. Bu mantığa terstir. Diğer açıdan bakalım bir de. Dereye mesafeniz nedir 60-70-100 metre? Veya dere nerede? Buda yok ise o kurbağa değildir.

reddeck

Kullanıcı
Karşısında maksimum 20m ileride kurumuş bir dere yatağı mevcut

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Karşısında maksimum 20m ileride kurumuş bir dere yatağı mevcut
Bu halde kurbağa için iki hamle doğruluğu gösterir. Mal ya altındadır yada bahsettiğiniz derenin kenarında veyahutta ortasında su oranından yüksekte kalacak boyuttaki kayanın olduğu noktadadır. İlk görseliniz bana daha önemli gibi geldi. Çalı arasındaki kayaların olduğu yer es geçilmemeli.

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Selamün aleyküm
Öncelikle mekana hoş geldiniz
Arkadaşım madem kurbağa ya benzetiniz dere kısmına inin dere kenarında veya dere içinde düz say kaya varmi o bölgeyi geniş açılı fotolama yapsaniz sizin görmediniz ayrıntıları burdaki ustalarımız dürbün gözle görür size yardımcı olacaktır konunuzu takip edin bilgilerinize teşekkür ediyorum