Bir Öneri

wtrk

Kullanıcı
Yasaklı
Arkadaşlar merhaba..
Bir önerim olacak.
Başta @ikizceli ustam @BoZKurT ustam, @Meltun ustam @komana ustam, @wolf_52 kardeşim gibi şuan aklıma gelmeyen ustalardan ve tecrübeleri dostlarıma vakti zamanı olanlardan bir ricam var.

Online bir eğitim sistemi kurabiliriz, görüntülü olarak. ( Yani canlı olarak web cam ile ustalarımız bize sınıf ortamında gibi bir işaret çözümü yada çözümlemesi anlatabilir. )
Sistemi oluşturduktan sonra haftada bir gün, bir işaret belirlenir..
İşarette, kayada yada mekanda her neresi olursa nerelere nasıl bakılır, nelere dikkat etmeliyiz gibi bilgiler anlatılır görsel olarak.
Çubuk yarışmasındaki gibi yine bir ilk olur, müsaitlik durumuna göre her hafta bir ustamızda yapabilir bir sunum..
Bir anket ekledim sizlerden gelecek geri bildirimlere , anket sonucuna göre de düşünülebilir. Olumlu birşey çıkarsa ben online konferans olayını nasıl yapabiliriz destek olurum.
Düşüncelerinizden dolayı şimdiden hepinize teşekkürler.

Not : Bu konuyu açmamdaki neden @ikizceli ustamın bugünkü yaptığı detaylı anlatımdır.

Son düzenleme:

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
kardeşim güzel düşünmüşsün,
lakin online olarak bu güç olur,
lakin seninde dediğin gibi video çekerek işaret üzerinde anlatım yapılabilir,
buda zamnı olan ustalar ve kırsal bölgeye yakın olan ustaların anlatımı ıle olacak işler,
fikir güzel benım hosuma gitti, lakin bahsettıgım unsurlara yakın olan ustalar ancak bunu yapabilir.
ben videoda görünmek istemıyorum bu benı rahatsız edıyor dıyecek ustalar an an kare kare resimleyerekde bunu yapabilir kanaatindeyim.
tabi işi yapacak kişi neder buda önemli ;)

wtrk

Kullanıcı
Yasaklı
kardeşim güzel düşünmüşsün,
lakin online olarak bu güç olur,
lakin seninde dediğin gibi video çekerek işaret üzerinde anlatım yapılabilir,
buda zamnı olan ustalar ve kırsal bölgeye yakın olan ustaların anlatımı ıle olacak işler,
fikir güzel benım hosuma gitti, lakin bahsettıgım unsurlara yakın olan ustalar ancak bunu yapabilir.
ben videoda görünmek istemıyorum bu benı rahatsız edıyor dıyecek ustalar an an kare kare resimleyerekde bunu yapabilir kanaatindeyim.
tabi işi yapacak kişi neder buda önemli ;)

Usta ben gerekli online sistemini sağlayacağımı düşünüyorum, gerekirse araştırırm hemen..
Kamerada görünmek istemeyen ustaların görüntülerini flu yaparız,
Online olmasının şöyle bir avantajı olacaktır;
Sizi mesela yada başka arkadaşları yüzyüze olmasada web üzerinde görüp tanışma fırsatı verecektir.
Van'daki bir arkadaşımız mesela bir organizasyona gelemeyeceği için yada zor olacağı için teknolojinin nimetlerinden yararlanarak, herkese ulaşabiliriz.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
muhterem kardeşim ankete genel olarak karşıyım ama burada ,profesyonel bir anlatımın işaretler üzeride sunulması amacını taşıdığı için olumlu buluyorum.
açıkça ifade etmek isterimki, sanırım yılbaşına yakın bir zaman olmalı, arazi üzerinde buyurduğunuz gibi,işaretin anlamı ve derinlikten odaların tespitine kadar ,üyelerimize sunmak için konu açtım. yorumlardan çok daha kat be kat b,ilgi edinilecek bir paylaşım olacaktı.
ne hazindirki bir tane benim yerimde yapabi,liriz diyen çıkmadı. kişi kendine özel gelinsin istiyor. biz yer bilmiyoruz da tanımadığımız bir bölgeye gitmemiz bekleniyor. bu son cümlemi samimi ve durumun şartından dolayı isteyenleri tenzih ediyor hariç tutuyorum. ölümlü dünyada kimseyi incitmek istemem.
ben gençliğimde,bir ustanın arkasından 7 yıl koştum. kazanımlarımın çoğu da yine kendi gayretimle oluştu. arzum,başkalarının ,bilhassa ,iş bilen ama başkalarına hizmet eden kişilerin gözüne bakmadan,bir işaret görüldüğünde nelere dikkat edilmeli ve tespiti hiç eksiksiz nasıl yapılmalı sorusunun cevabını detaylı olarak üyelerimize bire bir alan içinde anlatabilmek.
onlaine sistemin işleyişini bilmem. bu olaya kimler el atar yer gösterir,çekim yapabilir onuda bilemem.
bildiğim ,yeterki işaret olsun,diğer ayrıntılara katkı yapacak arkadaşlarımız olursa ,benim yerim belli.
konudaki anlatımın çok üstünde, kişi kendi elleriyle yapmış gibi ,görerek mantığın kabul edeceği ve anlayacağı bir mahiyyette yardımcı olmaya hazırım.
imkan olursa cihazına güvenen arkadaşlarımızda her hangi biri de ,katılabilir ve bizim tespitimize açıklık getirebilir. eğer yeterli algılayan cihazı varsa. bunuda not olarak ,kimsenin zihnine bir istifam gelmemesi için özellikle yazıyor ve ömrümün sonuna kadar da söylediklerimin arkasında duracağımı beyan ediyorum. sağlıcakla.

Warning

Kullanıcı
Arkadaşlar merhaba..
Bir önerim olacak.
Başta @ikizceli ustam @BoZKurT ustam, @Meltun ustam @komana ustam, @wolf_52 kardeşim gibi şuan aklıma gelmeyen ustalardan ve tecrübeleri dostlarıma vakti zamanı olanlardan bir ricam var.

Online bir eğitim sistemi kurabiliriz, görüntülü olarak. ( Yani canlı olarak web cam ile ustalarımız bize sınıf ortamında gibi bir işaret çözümü yada çözümlemesi anlatabilir. )
Sistemi oluşturduktan sonra haftada bir gün, bir işaret belirlenir..
İşarette, kayada yada mekanda her neresi olursa nerelere nasıl bakılır, nelere dikkat etmeliyiz gibi bilgiler anlatılır görsel olarak.
Çubuk yarışmasındaki gibi yine bir ilk olur, müsaitlik durumuna göre her hafta bir ustamızda yapabilir bir sunum..
Bir anket ekledim sizlerden gelecek geri bildirimlere , anket sonucuna göre de düşünülebilir. Olumlu birşey çıkarsa ben online konferans olayını nasıl yapabiliriz destek olurum.
Düşüncelerinizden dolayı şimdiden hepinize teşekkürler.

Not : Bu konuyu açmamdaki neden @ikizceli ustamın bugünkü yaptığı detaylı anlatımdır.

Mükemmel bir sistemi açıklığa kavuşturmuşsun tebrik diyorum (beğendim)(beğendim)(beğendim)(beğendim)
Tam aklımdaki kurguladımğım olayı çıkardın ustam eline yüreğine sağlık Hakkımızda hayırlısı

zebun

Web Master-Coder
Kullanıcı
iyide online olarak nası çözecek bende onu merak ediyorum zaten burada forumda bir kişi yerine onlarca ustadan çözüm alınmakta bu iş takip gözlem ve tecrübe ile öğrenilecek işler zaten herşeyinde net bir çözümü yok buraya yazacaklarını videoda söylesin diyorsanız o ayrı ama teknik bilgilerde video hazırlayıp koyulursa o gerçekten faydalı olur