Bir Zamanlar Değirmendi. | Define işaretleri ve anlamları

Bir Zamanlar Değirmendi.

MAVRAN

Vip Üye

Arkadaşlar resimlerde görüldüğü üzere eski bir değirmen tahminlere göre kuruluşu Osmanlı'nın kuruluş yıllarına denk geliyor. Tarım arazisi içinde kurulmuş ve çevresinde halen tarım arazileri kısmende olsa durmakta. Bizden önce kaç sefer gözlenmiş ellenmiş bir şeyler var mı ümidiyle giden oldu bilinmez ancak bir iki kare alma imkanım oldu. Yanımda bir köylü yaklaşınca bek fazla resim alamadım. Üst kısmı ormanlık değirmenin alt kısmı işlenmiş tarım arazisi ve köylü kardeşin anlattığına göre önceden kepçe ile Asıl değirmenin olduğu yer A dan Z elden geçirilmiş Değirmenin ana binasından eser yok temeller bile sökülmüş. Sadece duran bu su kanalı. Birde sizlerin görmesini istedim.

blutx

Kullanıcı
Zamanında elden gecirmiş defineciler mavran usta, fakat kısmet bu onların bulamadıklarını sen bulabilirsin belkide sana kısmet bilemeyiz .Güzel bir makina iş görür orda kısmetinde varsa birşeyler bulunabilir. Resimdeki para gibi birkaçtane bulsan oda yeter
nrYpjB.jpg

MAVRAN

Vip Üye
Yapma be Usta sabah sabah belki biraz kahvaltı yapardım oda kaçtı şimdi bu sarıyı görünce... kalmış mıdır sizce.
İlginize teşekkür ederim bilinmez belkide kıyıda köşede saklanmıştır bir iki adet ALLAH Bilir. Harcayacağım yeri MEVLAM biliyor belki o zamandan bu zamana.

blutx

Kullanıcı
Mavran usta kısmet bu definecilerin kazmış olduğu cukurdan birkaç tane para bulmuş adamım .Yoklamada fayda var senin değirmeni kısmetinde varsa birşeyler yersin sağlam bir cihazla kontrol şart.

blutx

Kullanıcı
Kıyısında köşeşsinde birkaçtane mangır bulsan oda yeter mavran usta kısmet işi

MAVRAN

Vip Üye
bu paralar bildiğime göre bazıları 20 milyar kadar yapıyo rasgele arkadaş bulmuştu
esrarengiz2828 kardeş teşekkür bu para değil de Madalyon mu oluyor. 20 iyi para vallahi. Ama bana çok lazım yaşadığım yerde bulunan CAMİ insanları almıyor yıkıp yerine yenisinin yapılması söz konusu malum insanlarda parada yok bu yüzden biraz bu aralar işleri sıkılaştırmaya karar verdim. ALLAH yardım eder inşAllah.

Üst Alt