Bir Zamanlar Değirmendi. | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Bir Zamanlar Değirmendi.

esrarengiz2828

Kullanıcı
Aynen osmanlininda para eden paralari var hatta bazilari karsimi az deye pirinc zannediyolar

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

esrarengiz2828

Kullanıcı
değirmenin neresine baktın ev yeri yokmu hiç eski oraları konturol et bide osmanlı bile eski ermeni değirmenlerini kullanmış belkide eskiden ermeniler işletiyodu bu değirmeni ne dersin ustam taştan olukları yokmu bunun her tarfını araştır bence

MAVRAN

Vip Üye
Resimde ne görüyorsanız o başka birşey yok ev değirmen hepsi tarihin derin sayfalarında yerini aldı. Sadece şu biriken yer onuda baylaşım zaden.

Cevatsakir

Kullanıcı
Birde suyun başı var ilk suyun değirmen kanalına alındığı yer sizce bir önem taşır mı bilemem.
S.a. Sayın ustam bu değirmene su giden arkın içinde suyun atladığı bir set vardır sizinde dediğiniz gibi önem taşır.
2- bu değirmene gidilen patika yol ve bu yoldan ise katırların değirmene gidemediği yerde ayak basacak bir taş.
3- bu değirmenin 3 leme yaptığı ağaç varmıdır.
4-köprü
5-biz cassaballee ile bir değirmene gittiydik ve bu değirmenin içinde bulunan 1 oda odanın ise hemen girişinde duvarda açılmış kasa yeri gördük.( cihaz Lazım)
değirmenin domuzluğu,vs.vs.bakılması gereken yerlerdir.
Saygılarımla.
Not; İnşallah Caminize en kısa zaman içerisinde yardımım dokunur.;)

MAVRAN

Vip Üye
0
S.a. Sayın ustam bu değirmene su giden arkın içinde suyun atladığı bir set vardır sizinde dediğiniz gibi önem taşır.
2- bu değirmene gidilen patika yol ve bu yoldan ise katırların değirmene gidemediği yerde ayak basacak bir taş.
3- bu değirmenin 3 leme yaptığı ağaç varmıdır.
4-köprü
5-biz cassaballee ile bir değirmene gittiydik ve bu değirmenin içinde bulunan 1 oda odanın ise hemen girişinde duvarda açılmış kasa yeri gördük.( cihaz Lazım)
değirmenin domuzluğu,vs.vs.bakılması gereken yerlerdir.
Saygılarımla.
Not; İnşallah Caminize en kısa zaman içerisinde yardımım dokunur.;)

Amin Abim. Ne değirmen ne yol nede domuzluğu kaldı . Bir değirmen taşını döndüren suyun birikdiği bu su kanalı ve suyun buraya akışını sağlayan kanal ve kanalın başı suyun dere yatağından ayrıldığı yer. Eğer bu suyun dere yatağından ayrıldığı yer sizce önem arz edermi.

MAVRAN

Vip Üye
(ağla) Sağlık Olsun Sayın Ustam Üzülmeyiniz Lütfen (ağla) Allah Büyük İnşallah Başka yerden Nasiplendirir. sayın ustam köprü ve mağara yokmu bu değirmene yakın Saygılarımla.
Abi Köprü yok en azından ben bilmiyorum ancak mağara olduğu söyleniyor bir video çektim ancak yükleyemedim.

Üst Alt