Birbiriyle Bağlantılı Olduğunu Düşündüğüm Iki Işaret | Define işaretleri ve anlamları

Birbiriyle Bağlantılı Olduğunu Düşündüğüm Iki Işaret

ahmet51

Kullanıcı
m4LpR8.jpg

ErJN2z.jpg

1. işaretimiz bu arkadaşlar. bu dikeyde diğer bir deyişle duvarda olan bir işaret. genişliği 3-4cm ve derinliği 12 cm civarı. bu işaretin tam karşısında 50-100 metre uzaklıkta yerde şöyle bir işaret bulunuyor:
r69pvP.jpg

77vdZl.jpg

aralarında aşağı yukarı 50 metre gibi bir uzaklık var ama o dikeydeki delik tam olarak bu işarete bakıyor. ikisi bağlantılı mı yoksa farklı işaretler mi? ne gibi bir yol izlemeliyiz? şimdiden teşekkürler.

çevre fotoğrafları veya başka fotoğraflar yok maalesef bu kadar....

sawyer

Kullanıcı
Duvaedaki oyma kasa yeri gibi. Hediyesi alınmış. Yuvarlak oyma ve mezarı o kadar uzakta olmaz. Daha tecrübeli ustalar daha net şeyler söyllyecklrdr

wolf_52

Kullanıcı
mezar işaretleri gibi duryor yanlarında yakınında yön verici işaretleri göremiyoruz, geniş açılı resimleriniz yok, ve en önemlisi değerli bir mezar burgusu da göremedim, alan olarak sıtatü olarak belli eder kendini, misal şelale lerde olan mezarlar derenin çatalında olanlar hakim tepeler yaşlı ağaçlar vs gibi bazı özel ananlarda kıymetli definler olur.. burda böyle bir burgu göremedim. diyer ustlarımzda bakıp değerlendirsinler....

ahmet51

Kullanıcı
mezar işaretleri gibi duryor yanlarında yakınında yön verici işaretleri göremiyoruz, geniş açılı resimleriniz yok, ve en önemlisi değerli bir mezar burgusu da göremedim, alan olarak sıtatü olarak belli eder kendini, misal şelale lerde olan mezarlar derenin çatalında olanlar hakim tepeler yaşlı ağaçlar vs gibi bazı özel ananlarda kıymetli definler olur.. burda böyle bir burgu göremedim. diyer ustlarımzda bakıp değerlendirsinler....
ikinci işaretteki oka benzer olan uzun kısım yön belirtiyor olabilir mi?

ahmet51

Kullanıcı
r69DgM.jpg

yerdeki işaretin yakından çekilmiş hali

sawyer

Kullanıcı
kasa ölüyü gömdükten sonra ona küçük hediyelerin konduğu kapalı taş oyuklardır.
örnekleri çok var definemekanı forum konularında.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
Ahmet kardeşim öncelikle aramıza hoş geldin.
bir daha paylaşımlarda bulunacağın zaman işaretler yosunlu ise temizleyerek ve bir kaç yönden ve geniş açılı fotolamaya çalışırsan,net anlaşılmasını sağlayabilirsin.
biz yinede gördüğümüzü yazalım değerlendirmesini ve tespitini arazi üzerinde yapmaya çalışırsın.
m4lpr8.jpg

ok yönünde olması kuvvetli ihtimal. soldaki çizdiğimde oyma ise,ilk mezardan sola ara ölçüsü metre ölçümüyle bulunabilir.
77vdzl-3dd23.jpg

burada ise,oymanın soluna biraz belirsizde olsa bir canlı figür konulmuş görünüyor. oymanın çapı biraz büyükse, ok yöünde mezar odası olmalı diyorum. bunları boşluk sistemiyle belirleyebilirsin.selametle.

ahmet51

Kullanıcı
Ahmet kardeşim öncelikle aramıza hoş geldin.
bir daha paylaşımlarda bulunacağın zaman işaretler yosunlu ise temizleyerek ve bir kaç yönden ve geniş açılı fotolamaya çalışırsan,net anlaşılmasını sağlayabilirsin.
biz yinede gördüğümüzü yazalım değerlendirmesini ve tespitini arazi üzerinde yapmaya çalışırsın.
m4lpr8.jpg

ok yönünde olması kuvvetli ihtimal. soldaki çizdiğimde oyma ise,ilk mezardan sola ara ölçüsü metre ölçümüyle bulunabilir.
77vdzl-3dd23.jpg

burada ise,oymanın soluna biraz belirsizde olsa bir canlı figür konulmuş görünüyor. oymanın çapı biraz büyükse, ok yöünde mezar odası olmalı diyorum. bunları boşluk sistemiyle belirleyebilirsin.selametle.
öncelikle teşekkür ederim. ancak ilk resimde solda kırmızı daire içine aldığınız yerde büyük ihtimalle oyma yok. kameradaki bir lekeden kaynaklanıyor

ahmet51

Kullanıcı
burası hakim bir tepe

Üst Alt