birkaç resim (doğa manzarası) | Sayfa 5 | Define işaretleri ve anlamları

birkaç resim (doğa manzarası)

gıral

Vip Üye
@gıral kardasim,
Allahu Alem, burasi senin dusundugunden 100 kat daha zengin bir alan.
Burada bilinen manada isaretler olmaz.
Yazarak cizerek de anlatmam cok zor.

Lakin o isaretledigim alani geriden gorebilen yuksek bir noktadan alanin genelini gosteren birkac fotograf olursa sana 2-3 yer isaretleyebilirim, dusundugum yer ise. Yuksek bir yerden fotograf almak mumkun degilse, bu kayalarin onunden sirtini kayaya vererek 70 metreye kadar fotograflamak da yeterli olacaktir.

Bu kayaligin arkasi, dere istikameti en az 10 metre yuksekliginde bir ucurum mu?
Cevabin evet ise;
Cok iyi fotogralama isteyecegim.
Burasi emek harcanacak yerdir diyecegim.

Burada mezarlar var.
Burada sari dahil her tur metal var.
Gomuler var. Var oglu var.
kader ustam beniayar etme zaten burdanbaşka biyere ayrılamıyorum
diyorsunki git çadırı kur tepeye çök🤣🤣

Kader25

Admin
eyvallah ustam
ağzına sağlık Allahgönlüne göre versin
99gr bulsam öpüpbaşıma koyacam abi☺️
Haydi sana biraz gaz vereyim.
Buradaki kurbanlik tosun 999 kilodan az ise
Seni sirtuma alip koyune kadar tasirim :)))

Simdi niye boyle soyledim?
Fotograflara tekrar bakarken gormek istegim yeri gordum.

Senin burada yapacagin tek sey var:
Kayaliga giderken harman yeri gibi olan bir yer var. O duzlukte bir mahzen var. Mahzeni bulursan o sana 100 sene yeter.
Cuubukla cihazla burayi bulabilirsin.

Asil mesele olan yer icin benim emekli olup boşa cikmam lazim. Ve oraya gelmem lazim. Birgun emekli oldugumu duyarsan bana hatirlat, semaverde cay icmeye davet et insallah.

gıral

Vip Üye
Haydi sana biraz gaz vereyim.
Buradaki kurbanlik tosun 999 kilodan az ise
Seni sirtuma alip koyune kadar tasirim :)))

Simdi niye boyle soyledim?
Fotograflara tekrar bakarken gormek istegim yeri gordum.

Senin burada yapacagin tek sey var:
Kayaliga giderken harman yeri gibi olan bir yer var. O duzlukte bir mahzen var. Mahzeni bulursan o sana 100 sene yeter.
Cuubukla cihazla burayi bulabilirsin.

Asil mesele olan yer icin benim emekli olup boşa cikmam lazim. Ve oraya gelmem lazim. Birgun emekli oldugumu duyarsan bana hatirlat, semaverde cay icmeye davet et insallah.
ustam buyurgel nezaman dersen seniburdan emekli edeyim
yaniordan emekliolmayı bekleme diyorum

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Kusura bakma @gıral ustam. Hakkını helal edesin kaçtır resimlerini incelicem diyorum hep unutuyorum. Ben topraktanda var olan bitkilerden de anlayacağımı anladım gördüm. Lakin merak ettiğim tek birşey var. İşaretlediğim fotodaki nokta zaten kaba traşlı yani bizim tabirimizce böyle kırık olması gerekiyor. Ama burası sonradan tekrar kırılmış. İlk hali var mı yok mu? Yada burayı siz mi kırdınız yoksa fark ettiğinizde böylemiydi? BulursamKader ustamızın dediği gibi çok meşaketli bir yer ama gerçekten de sağlam bir yer. Nereden cihaz vurursan vur çubuk tutarsan tut kuzeybatı ve batı tarafı kafanı karıştırmak için sahte yöndür o tara hiç yönelme, doğu yönünde dereyle yüzleştiğin açı tam açıdır. Bu kayadaki çeneyi kırmışlar çene 2x3 cm ebatında bir kare emareyi göstermeli ki buda adım mesafeleri kadar yakınındadır. Sağ ve sol kısımlarda muhakkak bunu bul çünkü o olmadan tuzağın tek veya çift taraflı olduğunu anlayamayız. Zira benim fikrim birisi burayı kayada gömü var diyerek kırmıştır. Verdiğim görsele istinaden bilgi verirseniz soru işaretlerini silicem. Selametle. ✋

Ekli dosyalar

• 694AC9A0-ACB5-47ED-A9BA-519BF3FF6FB3.jpeg
    694AC9A0-ACB5-47ED-A9BA-519BF3FF6FB3.jpeg
    561.3 KB · Görüntüleme: 17

Kader25

Admin
ustam buyurgel nezaman dersen seniburdan emekli
2011 de resmi olarak emekli oldum zaten.
Neredeyse tekrar emeklilige dogru gidiyorum :)

Calistigiim yere sozum var. Islerim bitmeden gunluk izin bile kullanmam zorda kalmazsam. Bu nedenle beklemek zorundayim.

Sana unutmazsam bir kroki cizecegim.
Bu krokide mahzenin yerini belirtecegim.
Sen o mahzeni ben gelene kadar bul.
Derinlik 2.5-3 metre arasi. En rahat alinacak malzeme burada. Digerleri agir iscilikli.

Unutursam bayram sonu hatirlat insallah. Nasip olursa yarin memlekete dogru yola cikacagim.

gıral

Vip Üye
Kusura bakma @gıral ustam. Hakkını helal edesin kaçtır resimlerini incelicem diyorum hep unutuyorum. Ben topraktanda var olan bitkilerden de anlayacağımı anladım gördüm. Lakin merak ettiğim tek birşey var. İşaretlediğim fotodaki nokta zaten kaba traşlı yani bizim tabirimizce böyle kırık olması gerekiyor. Ama burası sonradan tekrar kırılmış. İlk hali var mı yok mu? Yada burayı siz mi kırdınız yoksa fark ettiğinizde böylemiydi? BulursamKader ustamızın dediği gibi çok meşaketli bir yer ama gerçekten de sağlam bir yer. Nereden cihaz vurursan vur çubuk tutarsan tut kuzeybatı ve batı tarafı kafanı karıştırmak için sahte yöndür o tara hiç yönelme, doğu yönünde dereyle yüzleştiğin açı tam açıdır. Bu kayadaki çeneyi kırmışlar çene 2x3 cm ebatında bir kare emareyi göstermeli ki buda adım mesafeleri kadar yakınındadır. Sağ ve sol kısımlarda muhakkak bunu bul çünkü o olmadan tuzağın tek veya çift taraflı olduğunu anlayamayız. Zira benim fikrim birisi burayı kayada gömü var diyerek kırmıştır. Verdiğim görsele istinaden bilgi verirseniz soru işaretlerini silicem. Selametle. ✋
roni ustam öncelikle şunu belirtmekte faydavar
yer ile alakadar olan defineciler var herkesbiyerlerden duyduğunu gördüğünü burada tatbik ediyor☺️
ancak hiçbiri benimkadar azimli değil işinbirazespisirisi tbi
bengördüğümde buralar böyle idi usta herhangi bişey yapmadım şöylediyeyim 12 13yıldır burayı biliyorum aynı duruyor

bilinçsizce bişey yapmamak adına ufaktefek yoklamalarım yüzeysel olmuştur horasanmıfelan gibisinden
ama çok çalışma yapılmış burada zemine kayanın dibine doğru ancak açılan biyer oda vs
yoktur
merdivenin önünü ve dibini çok çalışmışlar

kare oyma görmedim usta kayalar kırılganolduğundan olanbazı şekillerede güven duyamıyorum
murçla yapılmış biiz arıyorum izpekyok diyebilirim
nehakkımız varki ustam helalolsun varsada
siz helal edin vakit ayırıp kafayorduğunuz için

gıral

Vip Üye
2011 de resmi olarak emekli oldum zaten.
Neredeyse tekrar emeklilige dogru gidiyorum :)

Calistigiim yere sozum var. Islerim bitmeden gunluk izin bile kullanmam zorda kalmazsam. Bu nedenle beklemek zorundayim.

Sana unutmazsam bir kroki cizecegim.
Bu krokide mahzenin yerini belirtecegim.
Sen o mahzeni ben gelene kadar bul.
Derinlik 2.5-3 metre arasi. En rahat alinacak malzeme burada. Digerleri agir iscilikli.

Unutursam bayram sonu hatirlat insallah. Nasip olursa yarin memlekete dogru yola cikacagim.
eyvallah kader ustam Allahrazıolsun

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Bende kader ustam gibiyim,emekliyim ama çalışıyoruz halen. Kader ustadan farkım o 100 istiyor bana 2 kilo yeter :) emeklilik için . Neyse bu teklifinden dolayı seni banlamıyorum ama kader ustamın durum karanlık :) şimdi yoldadır bir şey yazamaz :) bayramdan sonraki duruma göre değerlendirecez :)