Bizans Doramuslu Mezar | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Bizans Doramuslu Mezar

Yanlızefe

Çırak
Kullanıcı
Bencede çatı çatı amacından farklı büyük yapılmış.ustam içerinin yüksekliği sarı ile çizdiğin yerden yükseğe çıkıyor mu dikkatli bakinca anlaşılması lazım.

zebun

Web Master-Coder
Kullanıcı
benim aklıma takılan burası dönem soygunu yemiş belli ama ozamanki adamlar bu işi bizlerden kat kat iyi yapıyorlardı üst tarafı farketmemeleri mümkün değil . oldukça merak ettim en iyisi ben murcu çekici alıp geleyim merakımızı gidereyim :D

ASİAVCI

Kullanıcı
benim aklıma takılan burası dönem soygunu yemiş belli ama ozamanki adamlar bu işi bizlerden kat kat iyi yapıyorlardı üst tarafı farketmemeleri mümkün değil . oldukça merak ettim en iyisi ben murcu çekici alıp geleyim merakımızı gidereyim :D
Zebun üstad inanki ben bir görsel gördum 3x3 lük bir kaya mezarının 3 acmışlar birini öylece bırakmışlar resmi bulup atarsan inanın içinizden salak bu adamlar demeden edemeyeceksiniz :D

zebun

Web Master-Coder
Kullanıcı
Zebun üstad inanki ben bir görsel gördum 3x3 lük bir kaya mezarının 3 acmışlar birini öylece bırakmışlar resmi bulup atarsan inanın içinizden salak bu adamlar demeden edemeyeceksiniz :D
aklıma bir kaç fikir geliyor abi ya alttaki buldukları memnun etti yeter dediler üste uğraşmadılar ya üstte değerli bişey tespitinde bulunmadılar yada ozamanlar mezar soygunculuğunun cezası ölümdü bildiğiniz gibi korku ile okadarını açıp aldıklarını alıp kaçtılar

kılıçbalığı

Kullanıcı
Selamlar
Dediğimiz gibi burası çatı asi ustanın attığı fotoya bakarsak önceden değimiz gibi vatandaş çatıyada çıkmış, çatı örümü dairesel yarım D şeklinde yapılmış asi ustanın attığı fotoyada dikkat kesilirsek,aşağıda bir oluşum daha var,

Bilmiyorum ASİ ustam buraya gidip inceledimi ,fikrimi sorarsanız ,O deldikleri yer çatıya çıkmak için kullandıkları yerdir sanırım

Son düzenleme:

ASİAVCI

Kullanıcı
Selamlar
Dediğimiz gibi burası çatı asi ustanın attığı fotoya bakarsak önceden değimiz gibi vatandaş çatıyada çıkmış, çatı örümü dairesel yarım D şeklinde yapılmış asi ustanın attığı fotoyada dikkat kesilirsek,aşağıda bir oluşum daha var,

Bilmiyorum ASİ ustam buraya gidip inceledimi ,fikrimi sorarsanız ,O deldikleri yer çatıya çıkmak için kullandıkları yerdir sanırım

ASİAVCI

Kullanıcı
son atılan resim tabanda olduğuna göre catıda olma olasılığı olamazmı diye atılmıştır ilk görselde burası iki katlı bir yer ve bence bu catıdada asil mezarın olduğudur

kılıçbalığı

Kullanıcı
Asi ustam bilmiyorum belki dikkatinizden kaşmış olabilir Fakat çalışmanın yapıldığı yerin zeinine inilmiş gibi durmuyor, kırmızı ile çizdiğim yerin altında zaten bir duvar oluşum var,dikkat ederseniz burasına alt zemein derseniz yanılırsınız sanırım çünkü ,buradak idairesel simetri üstüne çatı konduramazsınız

Üst Alt