Bizım Köyün Aslanı | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Bizım Köyün Aslanı

fatih7979

Kullanıcı
arkadaslar buranın fotolarını yakında atarım 2 km ılerde kalemız var burasıda orayı cok net goruyor agababamızı buraya defnetmısler gecenlerde bır tumulus ıcın resmı kazı ıznı vermısler burası ıcın bır gorusme yapacam verırlerse gerekenı yaparım obur turlusu işçilik cok fazla beko lazım buraya komana ustam bu aslanı yayladakı bahceme getırmeyı dusunuyorum ısın aslı ben muzeden ıyı bakarım buna bıde heykeltras arkaqdasım var kalanını ona yaptırabılırım

fatih7979

Kullanıcı
yazık olmuş caanım, kültür mirasına,2 tane olsa giriş bekliyordur diyecem. yada inpartorluk yolu diyecem ama 2 side değil ikizceli ustamın dediği gibi kıral mezarı bekçisi. giriş altına gibi gözküyor sağlam bir cihaz la tespit etmelisin, riskli bir yere benziyor..
oldugu yerde arka tarafı dolgu muhtemelen tumulustu zamanla bızım koyluler kırpa kırpa kucultmusler 2. sı olabılır toprak altında falan dıye dusunuyorum bakacam

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
arkadaslar buranın fotolarını yakında atarım 2 km ılerde kalemız var burasıda orayı cok net goruyor agababamızı buraya defnetmısler gecenlerde bır tumulus ıcın resmı kazı ıznı vermısler burası ıcın bır gorusme yapacam verırlerse gerekenı yaparım obur turlusu işçilik cok fazla beko lazım buraya komana ustam bu aslanı yayladakı bahceme getırmeyı dusunuyorum ısın aslı ben muzeden ıyı bakarım buna bıde heykeltras arkaqdasım var kalanını ona yaptırabılırım
Ustam tumulusler için birinci derece sit alanı olduğu için resmi kazı izni veri l mesi mümkün değil, 2863 sayılı kanunda bu husus açıkça belirtilmistir.
Aslan heykelide bu kanun maddesi kapsamında kültür mirası kabul edildiğinden, herhangi bir şahsın ,özel mülkü olarak sahiplenmesi mümkün değildir. Bu konuyu tekrar gözden geçirin, bu eseri evinizde veya bahçenizde bulundurmaniz durumunda, tarihi eser kaçakcılığından hakkınızda dava açılır. Eski eser kolleksiyoner belgesi olması lazım.
Bunu sizin ve ailenizin huzuru için dikkate almanızı öneririm.
Gerisi size kalmış

NOVANDA

Kullanıcı
Kolay gelsin aslanın baktığı yönde dere varmı bu dereden sonraki tepe nin yerden yüksekliği 18 kuş uçuşu 18 metremi tepenin üstü dümdüz olup üzerinde yığmalar mevcutmu yığma sayısı 5 yada 7 mi .merak ettim

KARE(KUKIR)

Kullanıcı
ustaların yorumlarına ilaveten arka sol ayağın yanında boşluk tespiti yaptınızmı. ayrıca baktığı düzlükte çakıllı bi yer varmıdır.

Üst Alt