Bova Isareti Ve Mara Girisi | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Bova Isareti Ve Mara Girisi

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı

bazılarını çizdiğim bir çok bulgu mevcut.geçmişini bilemeyiz ama alanın çok iyi analizi gerekir. çok teferruatlı bir yer.
emeğine sağlık canım kardeşim.

ersan

Vip Üye
ersan ustam resmın sag tarafına alt tarafına çalının olduğu yere dıkkat edersen kapak var gıbı gorunuyor ıncelemende fayda var ustam :cool: senın gıbı ustanın gözunden nasıl olmusda kaçmış resım eskıdıye ıncelemedın galıba
ustam benim guzumden kacmadi o yer ben orasini usten baktrim cubuklarlan bosluk alamadim
o yer aldatmaca yapilmis tam orjinal gibi yamislar bos o yer.

• Beğen
Tepkiler: osi

murathan

Kullanıcı

Ersan ustam, resimde bir haç mı görüyorum bana mı öyle geldi?
resim.defineforumu.com

Resmin orjinalinden bir baksan belki fikir olarak bir faydası olur.

Son düzenleme:

dersimli dedeler

Kullanıcı
bence bu işaretin dışında yakınlarda ikinci bir işaret aramak gerekir yoksa iki şeye dikkat etmek gerekir boynuz uzunluğu kaç santim ve nereye bakıyor ayrıca hayvanın altındaki organları bir bayan resmini andırır gibi duruyor burada soylu bir aileye ait gömü olabilir

dersimli dedeler

Kullanıcı
boğanın otlanma yeri kesinlikle kayalık yer değil düz mera yerleridir yakınlarda düz yerler varmı ayrıca dikkatimi çeken başka olay daha var ikinci bir hayvan figürü varmı yakınlarda

murathan

Kullanıcı
@dersimli dedeler ustam, resmin sağ tarafında üste bir kaya var. Kayanın üzerinde kazıma bir haç görüyorum. Solunda başka figürler var gibime geldi fakat resmin çözünürlüğü iyi olmadığından emin olamıyorum. İkinci bir işaret dediğin muhtemelen bu olabilir.
+ ya da haç işareti neleri sembolize eder hemen hemen herkes biliyor. Bunlardan biri yanıltmaca da olabilir sanki. Diğer ustalarımın da dediği gibi araziyi güzel analiz etmek gerekiyor. Eğer alınmadıysa, burada bir şeyler olma ihtimalinin çok yüksek olduğunu düşünüyorum.

@ersan ustam bence burayla ciddi anlamda ilgilen sen.

Üst Alt