Bu bir isaretmidir? İsaretse ne işaretidir? | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Bu bir isaretmidir? İsaretse ne işaretidir?

HASMİR

Kullanıcı
Duman oradan çıkıyorsa alan çok büyüdü işlerde değişti şimdi.

Bu zamana kadar gördüğüm en uzun tünel 184 metre. Yüksek bir tepeden dereye kadar uzaniyordu. Tünelin sağında solunda birçok odalar mevcuttu ve hepsi de mezardi. Çökme yapan yerler mevcuttu. Hala duruyor. Alan sit alanı. Karşıda kale mevcut. Kalenin yanında da karakol 😀

Bence bu alanda metal sinyaline yoğunlaşmak lazım.
Sinyal bulunacak, nokta tespit edilecek. Cihaz vs ile de teyit edilecek. Yoksa böyle alanlar insanın ömrünü bitirir.
Ustam daha başlamadan ömrümü bitirdi bile 🤣 ne pagan ayınıni cozebildik nede burayı.ne yapacagimizida bilemedik.burasi Allah'tan sit alani değil.dag başında ayilarin bol oldugu bir yer.kus uçmaz kervan geçmez bir yer.rahat çalışılıyor.mangal yak kimsenin ruhu duymaz..🤣🤲zaten kim 40 dk %70 eğimli dağ tirmanipta yukarı çıkar bizim gibi delilerden başka.🤣

HASMİR

Kullanıcı
6’cı resin kayanın yere bakan yüzü tam orda kısımdan hafif sola doğru cihaz veya çubuk tutun. Ve yine bu kayanın sol ve sol çapraz aşağı yukarı kısımlarında kayanın birinde tek yumruk girecek şekilde iki biçimsiz oyma olacak. Dışında keltik olan malın yerini keltiksiz olan ise mezarı gösterir. Siz bu kayaya odaklanın. Hangi kayaya bakarsanız bakın geleceğiniz nokta burası. Sadece son işlem 6’ıncı kayanın karşı veya sırtına düşecek. Bunada dediğim işaret yön verir. Selametle
Ustam kelkitten kastın neydi?resimde isaretleyebilirmisin.cok teşekkür ediyorum değerli yorumun için.

dardanos

Vip Üye
Ustam selamlar.kusura bakmayın yolculuktaydim şimdi gorebildim yorumunuzu.oturak taşını sormussun.oturak tasi yuvarlak içine aldığın yerde.ucgenin sağ üst tarafında(kuzeydoğusunda) kalıyor.yuvarlak icine aldığın yer oturak taşı cihazla tuttum ama birşey vermedi.derinlik sorunumuz var galiba.cubuk tutunca sarı gösteriyor.onuna baktık.bosluk bulduk yılan kamera soktuk içi bildiğin mağara.sonra üçgen dediğin yerin 2 metre alt tarafında aynı boslugu gördük biraz eseledik (40cm kadar) 1 tane insan kaburgasi çıktı.sonuclandiramadik.yani nokta tespiti yapamıyorum acemilikten.
Şimdi Sevgili kardeşim sana bazı yönler vereceğim ve o yönde neler arayacağını söyleyeceğim önce o Kuzeydoğu yönünde kalıyor dediğin koltuğun oralar önemli asıl büyük hedef başka yöne amma koltuğun Kendisinin de olduğu kaya ve çevresi önemli söylediğin omurga çıktı dediğin yer zannedersem üçgene dikildiğinde güneyde kalan kalan yönde O dediğin yerde yani kaburga çıktı dediğiniz yerlerde daha Araştırmaya devam ediniz orada daha bir şeyler olacak ondan sonra yönünüzü bu üçgenden tam batıya döndürün ve biraz mesafeli araştırma yapın asıl büyük işleriniz o tarafta ve batıya gider . Ve bu üçgenin güneyinden dere geçmeli siz var ise dereye doğru yani bu üçgenden Dereye Güneydoğu yönüne doğru yürümeye devam ediniz orada bir masa gibi Kaya olacak bakınız var mı

HASMİR

Kullanıcı
Şimdi Sevgili kardeşim sana bazı yönler vereceğim ve o yönde neler arayacağını söyleyeceğim önce o Kuzeydoğu yönünde kalıyor dediğin koltuğun oralar önemli asıl büyük hedef başka yöne amma koltuğun Kendisinin de olduğu kaya ve çevresi önemli söylediğin omurga çıktı dediğin yer zannedersem üçgene dikildiğinde güneyde kalan kalan yönde O dediğin yerde yani kaburga çıktı dediğiniz yerlerde daha Araştırmaya devam ediniz orada daha bir şeyler olacak ondan sonra yönünüzü bu üçgenden tam batıya döndürün ve biraz mesafeli araştırma yapın asıl büyük işleriniz o tarafta ve batıya gider . Ve bu üçgenin güneyinden dere geçmeli siz var ise dereye doğru yani bu üçgenden Dereye Güneydoğu yönüne doğru yürümeye devam ediniz orada bir masa gibi Kaya olacak bakınız var mı
Ustam dediğin bütün yönler doğru.masa olan taş tam batısında.yaklasik 30-40 metre var arada.resmini ekliyorum.guneyinde dere değil ama su kanalı geçiyor.rivayete göre Ermeni bir adam sevdiği kızı alabilmek için başka bir köyden bu köye bu kanalı yaparak su getirmiş.suyun kaynağı ucgenin batısindan başlıyor guneyinden doğusuna gidiyor.

Ekli dosyalar

• IMG_20240621_143305_067.jpg
    IMG_20240621_143305_067.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 5

dardanos

Vip Üye
Ustam dediğin bütün yönler doğru.masa olan taş tam batısında.yaklasik 30-40 metre var arada.resmini ekliyorum.guneyinde dere değil ama su kanalı geçiyor.rivayete göre Ermeni bir adam sevdiği kızı alabilmek için başka bir köyden bu köye bu kanalı yaparak su getirmiş.suyun kaynağı ucgenin batısindan başlıyor guneyinden doğusuna gidiyor.
Böyle aranılan şeylerin oralarda olması bu bölgedeki sistemli işlerin doğru olduğunu gösterir. Dediklerime bakınız

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Ustam kelkitten kastın neydi?resimde isaretleyebilirmisin.cok teşekkür ediyorum değerli yorumun için.
Oyma içinde veya kenarında noktasal bir tık oyma daha olur buna keltik denir. İşaretleme çizim yapabilsem zaten tüm konulara yapıcam ama yapamıyorum tel sorunlu. O konuda muzdaribim. Bazen yiğenler geliyor onların telefonundan yapıp kendime WhatsApp dan geri yollayıp benden de siteye aktarıyorum maalesef.

dardanos

Vip Üye
Sen o su kaynağına doğru yürümeye devam et su kanalını takip ederek yani Batıya doğru hepsi sağ tarafına bak kanal boyunca yürürken hepsi sağ tarafına bak illaki oralarda bir şey göreceksin ta suyun kaynağına kadar ilerle suyun kaynağının çevresinde iyi araştırır özellikle oraya dikildiği zaman suyun başına Batıya doğru döndüğünde sağ tarafları araştır Yani bu üçgenden batıdaki su kaynağına kadar kanal boyunca ilerleyerek Tabii ki mümkünatı var ise sağ taraftaki büyük kayalıklara yığmaları Yığma Tepelere çok dikkatli bakınız