Bu bir Nış mi ,AŞİYAN mı | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Bu bir Nış mi ,AŞİYAN mı

balkaya34

Kullanıcı
Ustam ben insan boyu yüksekliğinde diyorum,sen taşın alt diyon...
Neyse,insallah aradığını bulursun..
Usdadın orda bu isareti önune alinca sagda büyük ve yuvarlak kaya vardı bunun bir yüzeyinde traktör oturagı gibi bir sekil vardı bunu hilti ile parcalamislar ve yola dolgu yapmışlar oralarda sizin bahsettiginiz gibi v şeklinde bir kaya yok.
Kapaklanmiş tasin altı iki dagin saga sola ayrıldığı yerdir. Orda baska kayada yok .Daha esgilerde varsada orman yolunun altina dolgu yapmis.olsbilirler. Orda İki öküz varmış açıkça bu top şeklindeki kayanın yakinindaimiş onuda yolun altına atmıslar yani şimdi yolun neresibe koydular buda belirsiz. Bu öküzler ÝÖRÜK YAYLASINDAKI öküzler .Yani bir çok olay var.

A21MEDLi

Vip Üye
Usdadın orda bu isareti önune alinca sagda büyük ve yuvarlak kaya vardı bunun bir yüzeyinde traktör oturagı gibi bir sekil vardı bunu hilti ile parcalamislar ve yola dolgu yapmışlar oralarda sizin bahsettiginiz gibi v şeklinde bir kaya yok.
Kapaklanmiş tasin altı iki dagin saga sola ayrıldığı yerdir. Orda baska kayada yok .Daha esgilerde varsada orman yolunun altina dolgu yapmis.olsbilirler. Orda İki öküz varmış açıkça bu top şeklindeki kayanın yakinindaimiş onuda yolun altına atmıslar yani şimdi yolun neresibe koydular buda belirsiz. Bu öküzler ÝÖRÜK YAYLASINDAKI öküzler .Yani bir çok olay var.

ustam Bahsettiğim alan bu şekildedir,
uzunca kayalık bir yerden sonra V gibi çıkmaz sokak gibi oluyor..önünde dere var...

20211211_112144-min.jpg

A21MEDLi

Vip Üye
bu bahsettiğim kayalık insan boyu yüksekliğinde veya göbek hizası kadar olabilir
bu resim senin konunda olsaydı,yerini işaretleyebilirdim... anlatmaya çalıştığıma en uygun resim bunu buldum..
tam senin yerine uygundur.....

balkaya34

Kullanıcı
ustam Bahsettiğim alan bu şekildedir,
uzunca kayalık bir yerden sonra V gibi çıkmaz sokak gibi oluyor..önünde dere var...

Ekli dosyayı görüntüle 9495
Bu resimde dere gibi isaretledigin yer patika yol.
Sari ile isaretledigin ve kaya dedigin yerde bu sekilde girintili yer bunun disinda bu alanda baska kaya yok.
Taaki asagiya dogru bakarsaniz orda hamile kadin var o kayalik dös hizasinda bir kayalik yani orda baska kayalik yok. Eger tepenin arkasinda varise onu bilemem

balkaya34

Kullanıcı

Ekli dosyalar

• 20200716_142604 (1).jpg
    20200716_142604 (1).jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 7
Üst Alt