Bu Bir Veda Yazısı… | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Bu Bir Veda Yazısı…

Abdullah313

Kullanıcı
Yaşanmış bir hikaye ; (Nefahatü'l-Üns min hadarati-kuds, Allah doatlarının kudsi nefeslerinden) Bağdat'ta bir gün sarhoş biri sokağın başında belirmiş ve düşe kalka ilerlemeye çalışırken, yanından geçen her kadın-erkek "Allah belanı versin... utanmıyor musun edepsiz ayyaş" şeklinde kınıyorlarken sokağın başında Bağdat'ın o zamanın alim velilerinden bir zat belirir ve sokkataki müslümanlara seslenir ; "Durun ey müslümanlar! Bu kardeşimizin günahı aşikâr olmuştur ama bizim günahlarımızın farkı ise, henüz ortaya dökülmemiş şekliyle duruyor. Hepimiz kendimiz için af dileyelim."
Hacımız, hocamız, müftümüz, hangimiz masumuz ki...
Allah hepimize ve sevdiklerimize merhamet etsin.

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kafkaslı

Vip Üye
Diyeceğim o ki, “adam” olmanın yolu hatasızlık değil. “Adam”ın ilki “Adem” de hata ile başlamış dünya kariyerine… Onu “Adam” eden, hatasızlığı değil; hatasını hata bilmesi. Hatasıyla insandır insan. İnsanın ihtişamı hatasında saklıdır

MAVRAN

Vip Üye
Benim bir yere gidecek halimmi var sevgili dostum...
biz öyle küstüm oynamıyorum diyecek zamanlarımızı çoktan geride bıraktık...
kaldıki sitemizde birbirinden kıymetli dostlardan ayrı düşmenin hayali bile kötü...
kafamı bile kırsalar bir yere gideceğim yok biz pamuk ipliğiyle değil gönül bağıyla bağlıyız...
Sevgili Dostum bende aynen Ustalarım gibi korktum. Yine mi ayrılık vakti yine hüzün var diyordum şükür böyle birşey degil.
Allah razı olsun güzeldi zevkle okudum.

Üst Alt