Bu cihaz ‘altın’ bulacak!

TEVFiK

Vip Üye
Re: Cevap: Bu cihaz ‘altın’ bulacak!

getti bizimmmmmm emanetler bize nal toplamak kalacak herhalde.......
bizim metinin taşcı nın akbaba nın alan tarama çubukları plastik halinede girdi modernleşti..
artık kıyıda köşede emanet kalmaz bu adam toplar gider havada uçan uçağın içindeki boşluğu bile yakalıyormuş ben inanmadım kusura bakmayın atılırda bu kadar atılmaz...........
devlet bu adamı elinden kaçırmasın devlet hazinesini zengin eder .:))
koptum koptum koptum koptum koptum koptum

walkman

Kullanıcı
Cevap: Bu cihaz ‘altın’ bulacak!

getti bizimmmmmm emanetler bize nal toplamak kalacak herhalde.......
bizim metinin taşcı nın akbaba nın alan tarama çubukları plastik halinede girdi modernleşti..
artık kıyıda köşede emanet kalmaz bu adam toplar gider havada uçan uçağın içindeki boşluğu bile yakalıyormuş ben inanmadım kusura bakmayın atılırda bu kadar atılmaz...........
devlet bu adamı elinden kaçırmasın devlet hazinesini zengin eder .:))

ustam bizim mühendis zaten orada görevli imiş.Konu böyle başlamış. hiiiiç endişe etme devlet memuru imiş(alkış).

Bu icattan sonra O bölgedeki arkadaşlara artık birşey kalmaz:(:(:(:(:(:(

Son düzenleme:

Süper Usta

Yasaklı
Yasaklı

zaten kişi yaptıgı bir şeyi begenmese çatlar ölür iyi aramalra diyelim:D:D:D:D:D:D

değirmenci

Yasaklı
Yasaklı

ben merak ediyorum ve cahilliğime verin diyerek soruma cevap arıyorum, bu frekanslar horosan kapaklı kaya içindeki gömülerden dışarıya çıkarmı, zira definecinin en acemisi topraktaki mezar ve kaçak paralarını arar, işi öğrenmişler kayadaki profösyönel gömülere, uzmanlaşmış defineciler ise su altındaki gömü sistemleriyle ilgilenirler, acaba bu yeni plastik icat son iki sisteme yardımcı olurmu ?

hamzadan

Kullanıcı

HAK şerleri hayreyler,zannetme ki gayreyler,arif ânı seyreyler,görelim Mevlam neyler,neylerse güzel eyler. İcraatı görelim beyler.

şahin

Kullanıcı

içine ne koyarsan en cok ve yogun nerede varsa oraya götürür. amaaaaaa iş toprak altına gelince keser döner sap döner. gün olur hesap döner misli. abd den gelenı kullnadım. dısarda bulur toprak altında iş görmez. bakalım bizim mühendiski yararlımı??

bengelldim

Kullanıcı

Paylaşım için tşkler.

şahin

Kullanıcı

ben merak ediyorum ve cahilliğime verin diyerek soruma cevap arıyorum, bu frekanslar horosan kapaklı kaya içindeki gömülerden dışarıya çıkarmı, zira definecinin en acemisi topraktaki mezar ve kaçak paralarını arar, işi öğrenmişler kayadaki profösyönel gömülere, uzmanlaşmış defineciler ise su altındaki gömü sistemleriyle ilgilenirler, acaba bu yeni plastik icat son iki sisteme yardımcı olurmu ?

HER METALİN YAYDIGI BİR FREKANS VARDIR.

topraga gömülen bir altın metali anlatımlara göre defin edildikden 17 ile 20 yıl sonra gömülü oldugu yerden dısarıya dogru yayılım yapar.
bazı cihazlar bu yayılımı yakalarken bazılarıda torak altın sinayal başarak sinyalin çaptıgı metalin cinsi ve şekline kadar ayrım yapıp lcd ekranlarda bilgi sunar. veya pc desdegi ile analiz yapılır.
çubuklarda boy aranan metale göre önemli bir faktördür. çogu kesim farklı metotlar kullanır. kimi tutugu eline aradıgı metali tutar kimi içine koyar. önemli olan bun uygulamalarda neyin ne yaptıgını neyın ne sinyal yada manyetik alan verdigini iyi analiz edip ona göre kullanmakdır.

taş içi gömülerde genelde manyetometre kullanan abiler başarılı olmuşdu.
3+5cm kalınlıgındakı horasan kapalı kasalarda.

zemin altı küp gömülerde iyi cihazı olan 45 ile 70 cm arası basarı saglamışlardır.

basit cihazlarda yada tek tek cihazlarında 15 ile 25 en baba 37 cm kadar tek para toplayanlarda mevcuttur.

cubukla boşluk bulma ve su bulmada oldukca ileri düzeyde basarılı olan sistemler var.

ama metal olayında başarı kazanan varmı duymadım bilimiyorum. son resmi kazılarda oldugu gibi başarı saglanamadı.

bunun belirli sebepleri var.
örnegin ülkemizde olmayan maden yok ve cogu bölgede taş içlerinde mevcut olan bu madenler cihaz ve çubukları yanıltır.

o nedenle mutlaka önce işaret sonra mazeme yada mezar araşdırması yapılmalıdır.