Bu Da Benim Tosbammmm :) | Define işaretleri ve anlamları

Bu Da Benim Tosbammmm :)

metin77

Kullanıcı
Arkadaşlar merhabaa . hafta sonu turlarken karşıma bakın ne çıktı. tosbaa, deveye benzettiğim bir kaya, murç izleri, oymalar hepsi bir arada. resimlerden bana yardımcı olabilirseniz sevinirim. şimdiden teşekkürler herkese....

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
LACİVERT HOCAMIZIN İFADE ETTİĞİ GİBİ mezarlık bölgesi.
esasen,bu kadar ciddi bulguların olduğu bir alanda ,bu kadar yüzeysel mezar olmaları dikkat çekici.
normal mezarlara böylesi işaret olmamalı.görülmüş değil. sadece ,iki noktaya dikkatini çekmek istiyorum.

neden buraya işaret ettim. buradaki işaretlerin bir kısmı mezar odası veriyor. sabit nokta , istikametleri belli ve görünüyor olduğu için,bunları tercih ettim.
bu iki yer ,tespitlerinizde oda veriyorsa ki vermeli, diğer yerlerde de benzeri çıkar. bu da mezar oda çevrelerine normal mezarlar konulduğunu gösterir.en büyük ihtimal bu olmalı. ama mezar aten çok. önemli olan hocamızın işaret ettiği gibi güzel bir tespit yapabilmektir.

metin77

Kullanıcı
dün bu resimleri yükleyemeden işim çıktı çıkmak zorunda kaldım. resimlerdeki çizimleri ve açıklamaları yapmam gerektiği için bunları en son ekleyecektim. ve aralarında ki bağlantıdan emin değildim. 50 yıl önce 2 ermeni istanbuldan haritayla gelmişler. babam görmüş ve sormuş ne yapıosunuz diye. amca burada bir incir ağacı varmıydı diye sormuş. karşısında büyük bir oymalı kaya değirmen taşına benzeyen 3 tonluk bir kaya olacak birde sol tarafta da o kayanın gömülüsü olacak demişler. babamda yok öyle bir sey demiş ve göndermiş. incir ağacını DSİ sökmüş kanal geçmiş ve filizleri hala var. resimdeki oymayı da Amerikalılar tarlanın kenarına taşımışlar boru hattı geçmiş. gömülü oymayıda babam zamanında üzerini taşlarla kapatmış. ermeniler gittikten sonra oymalı kayayı traktörle söküp parçalamış tosbamın baktığı yerde. şimdi arkadaşlar bu para hangi kayanın altında. söktüğü kayanın mağaza ağzında olduğunu söylüyor. bana şimdi yardımcı olursanız sevinirim. bugünkü paylaştıklarım la dünkü paylaştığım işaretlerine bağ olup olmadığını bilmiyorum.

metin77

Kullanıcı
Metin ustam zaten çiçeklerde mezarlık alanı olduğunu teyit ediyor değerli olan varmıdır kısmetine çubuklarla yerlerini ve değer taşıyıp taşımadıklarını araştırabilirsin kolay gelsin...
lacivert 24 ustam çubuklarla gittim bu noktalarda çarpı durumuna geliyor lakin minarellere mi donuyor bilemem. bitki köküne dönen çubukların videosunu izleyince kafam karıştı. boşluğa mı yoksa bitkiye mi tepki veriyor kestiremedim. çok fazla zamanım yok sadece pazar günü tatilim. nasıl ne zaman işlem yapabilirim bilmiyırum ustam.

metin77

Kullanıcı
LACİVERT HOCAMIZIN İFADE ETTİĞİ GİBİ mezarlık bölgesi.
esasen,bu kadar ciddi bulguların olduğu bir alanda ,bu kadar yüzeysel mezar olmaları dikkat çekici.
normal mezarlara böylesi işaret olmamalı.görülmüş değil. sadece ,iki noktaya dikkatini çekmek istiyorum.

neden buraya işaret ettim. buradaki işaretlerin bir kısmı mezar odası veriyor. sabit nokta , istikametleri belli ve görünüyor olduğu için,bunları tercih ettim.
bu iki yer ,tespitlerinizde oda veriyorsa ki vermeli, diğer yerlerde de benzeri çıkar. bu da mezar oda çevrelerine normal mezarlar konulduğunu gösterir.en büyük ihtimal bu olmalı. ama mezar aten çok. önemli olan hocamızın işaret ettiği gibi güzel bir tespit yapabilmektir.

ustam her 2 yerde de boşluk veriyor. kayaların üzerine dikkat etmedim kablumbaga etrafına odaklandım. hafta sonu yine gidecem bakarım yakın fotolarını da eklerim.

kayzer1915

Kullanıcı
Void finder2 ile denedinizmi boşluk olayini orda

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
lacivert 24 ustam çubuklarla gittim bu noktalarda çarpı durumuna geliyor lakin minarellere mi donuyor bilemem. bitki köküne dönen çubukların videosunu izleyince kafam karıştı. boşluğa mı yoksa bitkiye mi tepki veriyor kestiremedim. çok fazla zamanım yok sadece pazar günü tatilim. nasıl ne zaman işlem yapabilirim bilmiyırum ustam.

Kıymetli kardeşim ikizceli hocamın işaret ettiği nokta önemli o noktadan boşluk alman lazım...
bir diğer konu gelen kimselerin aradıkları önemli daha ziyade bu konu üzerinde yoğunlaşmanı tavsiye ederim büyük oyma ile incir ağacı arasında önünde arkasında çubuklarla aldığın her sinyali değerlendirmekte fayda var aceleye gerek yok zamana yaymalısın dostlarımızın çubuklarla olan deneyimlerini dikkatle takip etmelisin kafandaki bazı soru işaretlerinide elemiş olursun kolay gelsin...

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
ustam her 2 yerde de boşluk veriyor. kayaların üzerine dikkat etmedim kablumbaga etrafına odaklandım. hafta sonu yine gidecem bakarım yakın fotolarını da eklerim.
güzel kardeşim senin kablumbağa olarak adlandırdığın hayvan görünümlü kayanın iki yerde karşılığı var. biri başın baktığı istikametteki yer. son resimdeki oyma da zaten oradaymış muhtemelen o oyma kayaların tarafına bakar vaziyette imiştir..gömülü oyma incire doğru bakatr vaziyette ise o araya dikkat edilmeli.
bir diğer çizdiğim yerde ise ikinci olayı. bunlar oda tipi olmalı diyorum. çubuk kullanmada ne kadar tecrüben var bilemeyiz. şimdi kayanın etrafında bilhassa kıç ve sağ kısmında yüzeysel normal mezarlar var. onları geçiyorum. bu iki noktada bu odaların girişinden,çapına kadar tam tespit edilmeli. sonrada maden tespiti gerekir. boşluğu 10-12 m.kare çapında kare veya dikdörtgen tipi simetrik alıyorsan,mineral olamaz.çünkü işaret zaten söylediğim noktaları veriyor. ayrıca maden tepkisi de alıyorsan oda içinde mineralli nokta olmaz.
yüzeyde mezar bir çok yerde,yine diğer tür yerler çıkacaktır. incir ağacı malzemeye çok yakın olmalı.bir kayanın etrafında dolaşmaktansa ,alan içinde maden tespiti yaparak ,varsa o malzeme kolayca yakalanır. ama sizde o beceri olurmu onu bilemeyiz.

Üst Alt