Bu Da Benim Tosbammmm :) | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Bu Da Benim Tosbammmm :)

metin77

Kullanıcı
güzel kardeşim senin kablumbağa olarak adlandırdığın hayvan görünümlü kayanın iki yerde karşılığı var. biri başın baktığı istikametteki yer. son resimdeki oyma da zaten oradaymış muhtemelen o oyma kayaların tarafına bakar vaziyette imiştir..gömülü oyma incire doğru bakatr vaziyette ise o araya dikkat edilmeli.
bir diğer çizdiğim yerde ise ikinci olayı. bunlar oda tipi olmalı diyorum. çubuk kullanmada ne kadar tecrüben var bilemeyiz. şimdi kayanın etrafında bilhassa kıç ve sağ kısmında yüzeysel normal mezarlar var. onları geçiyorum. bu iki noktada bu odaların girişinden,çapına kadar tam tespit edilmeli. sonrada maden tespiti gerekir. boşluğu 10-12 m.kare çapında kare veya dikdörtgen tipi simetrik alıyorsan,mineral olamaz.çünkü işaret zaten söylediğim noktaları veriyor. ayrıca maden tepkisi de alıyorsan oda içinde mineralli nokta olmaz.
yüzeyde mezar bir çok yerde,yine diğer tür yerler çıkacaktır. incir ağacı malzemeye çok yakın olmalı.bir kayanın etrafında dolaşmaktansa ,alan içinde maden tespiti yaparak ,varsa o malzeme kolayca yakalanır. ama sizde o beceri olurmu onu bilemeyiz.
Ikizceli ustam degerli yorumlarin icin tsk ederim. Incirin 200 metre ilerisinde resimdeki kaya var. Uzerindeki oyma isaretinin yonu tosbanin baktigi yere bakiyor. Tosbanin baktigi yer, oymali kaya ve incir agaci ucgen seklinde gibi. Duruyor. Tosbanin baktigi yerdeki oymali kaya yere gomulu kocaman degirmen tasi gibi. Oyma sunak gibi gokyuzune bakiyor. L cubuklarda cok fazla tecrubem olmamakla birlikte devamli video ve yorumlari okuyorum. Zamanla daha da tecrube sahibi olacam elbette. Bizim buralarda 30 yil evvel 6 kisi oldurulmus altin yuzunden. Fazla goze batmamak ta istiyorum

metin77

Kullanıcı
Ustalarim hafta sonu yeni aldigim alan tarama ile aylar once paylastigim bu konunun bulundugu mevkiye gittim. Konudaki paylastigim en son resim 5 e 6 metre bir bosluk tespit ettim. Kuzeyinden 1 metre genisliginde 2 metre tuneli var.
Aradan gecen zamanda cubuklarla kendimi de gelistirmisim meger. Resimlerde buyuk bir oyma var kanali yarik gibi olan. Iste o oymanin bulundugu kayada oturak tasi var dikkat edilirse. Oturunca kayaya oyma bacaginizin arasinda kaliyor. 1 metre onunde mezar siniri basliyor. Icinde de yok yok ustalarim.

TEVFiK

Vip Üye
Ustalarim hafta sonu yeni aldigim alan tarama ile aylar once paylastigim bu konunun bulundugu mevkiye gittim. Konudaki paylastigim en son resim 5 e 6 metre bir bosluk tespit ettim. Kuzeyinden 1 metre genisliginde 2 metre tuneli var.
Aradan gecen zamanda cubuklarla kendimi de gelistirmisim meger. Resimlerde buyuk bir oyma var kanali yarik gibi olan. Iste o oymanin bulundugu kayada oturak tasi var dikkat edilirse. Oturunca kayaya oyma bacaginizin arasinda kaliyor. 1 metre onunde mezar siniri basliyor. Icinde de yok yok ustalarim.
S.a. (maşallah) Hadi hayırlısı olsun sayın metin77 ustam çırak lazım olursa ben varım.:eek::D Saygılar

metin77

Kullanıcı
S.a. (maşallah) Hadi hayırlısı olsun sayın metin77 ustam çırak lazım olursa ben varım.:eek::D Saygılar
As ustam. Cirak ne demek ustam estafurullah [emoji4] [emoji4]
Ustam bana eglence asamasinda eslik edersen sevinirim. Yorumlarinda neseli ve espirili biri oldugunuzu anliyorum. Daha iyi olmaz mi ustam [emoji4] [emoji4] [emoji4] [emoji4]

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

TEVFiK

Vip Üye
As ustam. Cirak ne demek ustam estafurullah [emoji4] [emoji4]
Ustam bana eglence asamasinda eslik edersen sevinirim. Yorumlarinda neseli ve espirili biri oldugunuzu anliyorum. Daha iyi olmaz mi ustam [emoji4] [emoji4] [emoji4] [emoji4]

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(beğendim) mersiiii..çok teşekkür ederim.(beğendim) Anlayışınız'dan dolayıda çok teşekkür ederim.Saygılarımla.

Üst Alt