Bu Işaret Mi Arkadaşlar | Define işaretleri ve anlamları

Bu Işaret Mi Arkadaşlar

kurt osman

Kullanıcı

kurt osman

Kullanıcı
vay benim kara taşım taşın kendisi zaten bir define işaretidir orada kuyu olmalı birde arka arazideki çukurluğa baktım muhtemelen oralarda tümülüs var toprak alınmış ordan civarda ilgi çeken yer varmı sadece bukadar mı resim
usta bu tas ne anlama geliyor sunak taşı mı

cesycex

Kullanıcı
sunak tası olduğunu düşünüyorum. birkac tümülüs cevresinde buna benzerini görmüştüm.
taşın alt ve cevresine boşluk tesbiti uygulamasıda yapın bence.

gölge

Kullanıcı
Eğer taş yerinden oynamamış sa Veya başka yerden tasinmamissa çevresinde büyük mezar var. Daha fazla fotoyla sitede ustalar daha güzel yorum yapabilir

fatih7979

Kullanıcı
kullanım amaçlı yapılmış defıne ısaretı degıldır karsı kayalıklarda acılmıs yerler gorunuyor foto yanılması degılse oraların resımlerını cekınız

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
acizane fikrim,
biraz eski dönemlere ait, kaya özel tasarlanmış ve yerleştirilmiş. fatih kardeşimizin işaret ettiği gibi,kayalıklı bölgede mezar odaları çıkmalı. sol yüksek kısım incelenmeli ve kayanın olduğu kısımda, geniş açılı görünmese bile ,olduğu alanda zemin altı işçilik olmalı.

çarpı koyduğum yerlere göre bu kısım hayli yüksek . bu tür yerler ya bir taraftan toprak alınarak yığma şeklinde yada,bir kısımlar alınıp başka bir alana taşınarak istenilen seviyeye getirilir.
alan geniş nasıl olabilir düşüncesi oluşabilir. bilhassa hitit dönemleri ,bu tür yerler yapılmış, eteklerinden başlayarak üste doğru sıralı bir çok odalar peş peşe ve bir kaç ayrı noktadan kullanım amaçlı yapılmıştır. ne verire gelirsek, pek bir şey çıkacağını sanmıyorum. emin olmak için boşluk ve maden tespiti gerekir.

içlerine ve kanallara dikkat edilirse söylediklerim daha iyi anlaşılır. giriş yönünü bile veriyor.
çizmediğim kare ve içerdekilerin odasında bir şeyler olma ihtimalide var. yeterli tespit yapmak şart. sağlıcakla.

özbey

Kullanıcı
Arkadaki dağ dikkate alınmalı detaylı incelenmeli yanılmıyorsam taş gördüğüm kadarıyla başka bir yerden taşınmış bu noktaya getirilmiş gibi taşın konulduğu toprağa bakarsak öyle gibi
Yaniltmacada olabilir eger taş taşınmışsa ki öyle gibi
Direk yönü dağa bakan ön tarafı × × × × × × ×× ××
Fe na olmaz diye düşünüyorum
nacizhane kendi fikrim ...selamlar tüm arkadaslara

Yorumlarınızda kazmak,
kırmak gibi kelimeleri kullanmak kurallara aykırıdır. Lütfen forum kurallarını okuyalım.
Komana

Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Alt