Bu Işaret Mi Arkadaşlar | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Bu Işaret Mi Arkadaşlar

gandalf

BozkurT
Kullanıcı
ustaların yorumlarına saygı duyarım ama bukadar uzak mesafede
olacağını sanmam mezarların
taşın çevresinde boşluk tesbiti yapmalısınız.

kurt osman

Kullanıcı
vay benim kara taşım taşın kendisi zaten bir define işaretidir orada kuyu olmalı birde arka arazideki çukurluğa baktım muhtemelen oralarda tümülüs var toprak alınmış ordan civarda ilgi çeken yer varmı sadece bukadar mı resim
bu tasın altında eskiden bir bayana ait mezar çıkmış tabak falan ama mezarın altında beyaz renkte sert bir toprak çıkmış devam edilmemiş sizce devam etmeli mi?

kurt osman

Kullanıcı
acizane fikrim,
biraz eski dönemlere ait, kaya özel tasarlanmış ve yerleştirilmiş. fatih kardeşimizin işaret ettiği gibi,kayalıklı bölgede mezar odaları çıkmalı. sol yüksek kısım incelenmeli ve kayanın olduğu kısımda, geniş açılı görünmese bile ,olduğu alanda zemin altı işçilik olmalı.

çarpı koyduğum yerlere göre bu kısım hayli yüksek . bu tür yerler ya bir taraftan toprak alınarak yığma şeklinde yada,bir kısımlar alınıp başka bir alana taşınarak istenilen seviyeye getirilir.
alan geniş nasıl olabilir düşüncesi oluşabilir. bilhassa hitit dönemleri ,bu tür yerler yapılmış, eteklerinden başlayarak üste doğru sıralı bir çok odalar peş peşe ve bir kaç ayrı noktadan kullanım amaçlı yapılmıştır. ne verire gelirsek, pek bir şey çıkacağını sanmıyorum. emin olmak için boşluk ve maden tespiti gerekir.

içlerine ve kanallara dikkat edilirse söylediklerim daha iyi anlaşılır. giriş yönünü bile veriyor.
çizmediğim kare ve içerdekilerin odasında bir şeyler olma ihtimalide var. yeterli tespit yapmak şart. sağlıcakla.
bu tasın altında eskiden bir bayana ait mezar çıkmış tabak falan ama mezarın altında beyaz renkte sert bir toprak çıkmış devam edilmemiş sizce devam etmeli mi?

Üst Alt