BU İŞARET NE ANLAMA GELİYOR

TRUVA

Admin
nasıl bir yerden çıktı. ayrıca ebatı nasıl bu taşın diğer yüzü nasıl altı üstü her yüzünün resmini çekip atsaydın. çıktığı yer önemli duruş şeklide. Bir tarafı semer gibi mi

talhatalha

Kullanıcı
bir arkadaş taşın çıktığı yere alan taraması getirdi aşağıdaki 2 mt 2 mt gibi bir boşluk gördüğünü söyledi ama ben inanmadım beklide dogrudur bilemedim

gıral

Vip Üye
bu taşın bi işaret olacağını sanmıyorum
başka bi amaçla kullanılmış olduğunu düşünüyorum
siz dere içinde araştırma yaptınızmı yerleşimyeri vs neler var buderede

KOMAGENE

Vip Üye
taşı hem video olarak hemde resim olarak çekememişsiniz deliklere bakıp mı yorum yapacağız? taşın kendisi muhtemelen horasan işlem görmüş 1 metreden değil 80 cm den çıkmıştır altında boşluk bulmuşsanız 1 metreye 1 metre boşluktur bıkmadan usanmadan kazıp boşluğa ulaşın sizi zorlayacaktır ama istediğinize ulaşacaksınız

talhatalha

Kullanıcı
bu taşın bulunduğu yerde çok eski bir değirmen varmış, zamanla yıkılmış kaybolmuş. Bizde buna istinaden detektörle baktırdık taşın olduğu yerde hem boşluk buldu hemde sürekli öttü , bizde buna istinaden 1 metre kadar açtırdık , sonra tekrar detektörler baktırdık ama ötmedi , taş da oradaki kazıda çıktı. Yeraltı görüntüleme cihazı kiralasam veya satın alsam bakmaya değermi sizce benim bu konulayla ilgili hiçbir tecrübem yok yönlendirmelerle birşey yapmaya çalışıyorum bu taş işaretli yoksa normal bir taşmı onu bile tam olarak anlamadım. Yani sizinyorumlarınız benim için önemli.