Bu işaretler ne anlama geliyor acaba? | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

reddanger

Kullanıcı
fotoğrafı düzenledim, tekrar yükledim ustam. fotoğraf boyutu çok yüksekti. sanırım profesyonel fotoğraf makinası veya pahalı bir telefon kamerası işine benziyor. :)
ustam profesyonel makinam ile teknik resim çekmeye çalıştım detaylar belli olsun diye yüklerken çok sıkıntı oluyor fakat çok net oluyor

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Bu işaretler ne anlama geliyor acaba?
Dik derenin yamaca olan sağ sırtında güneşin son görüldüğü yerde kayalık bir alan ve bu alanın etrafında dolanmanı belirttiği mezarı bulmanı söylüyor. Bu yerin coğrafi görüntüsünü anlatan bir haritadır. Suyun geldiği yöne yol alman gerekir. Bu suyun diğer sulardan farkı kuruyan türden bir su değil daha doğrusu çok zor şartlarda kuruyan bir su. Zannımca şuan dahi akıyor olmalı. Ya kaynak yada kar suyu. Selametle.

Heda

Kullanıcı
Bence işaretin olduğu bölgeye harita programı ile bak ve geniş açılı bir resmini yükle. Bunun gibi mesela… Fakat Kaya seyyar ise uğraşma derim

Ekli dosyalar

• 010EDA51-1B7C-4AAC-9358-D342E00493AE.jpeg
    010EDA51-1B7C-4AAC-9358-D342E00493AE.jpeg
    464.7 KB · Görüntüleme: 10

reddanger

Kullanıcı
Adsız.jpg

buyrun ustalar işaret tam burada bölgeyi de geriden alabildigim kadarıyla aldım. işaret ok yonunde bize dönük halde.

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 7657

buyrun ustalar işaret tam burada bölgeyi de geriden alabildigim kadarıyla aldım. işaret ok yonunde bize dönük halde.
Sırtını yerleşim alanına başlangıç noktana vererek sağ istikamet üzere noktana ilerle. Veya noktandan sol istikamet üzere yerleşimdeki başlangıç noktana ilerle. Yosunsuz veya az yosunlu kayalara odaklan çünkü güneşi isabet alan bir açıda

reddanger

Kullanıcı
Sırtını yerleşim alanına başlangıç noktana vererek sağ istikamet üzere noktana ilerle. Veya noktandan sol istikamet üzere yerleşimdeki başlangıç noktana ilerle. Yosunsuz veya az yosunlu kayalara odaklan çünkü güneşi isabet alan bir açıda
Başlangıç noktasından kastınız nedir hocam işaretli kayayı mi baz almamız gerekiyor ?

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Başlangıç noktasından kastınız nedir hocam işaretli kayayı mi baz almamız gerekiyor ?
Evet işaretli kayanızdan aırtınızı vererek yerleşim yerine ilerleyin. Sol tepeleri ve sağ dipleri inceleyin size dipteki işaret tepeyi gösterecek. Bu ok ve murçta olabilir ol ve V de olabilir. Ana işaretin ne olduğunu ve mesafe istikamet halini görmek gerek. Bu yerin en zirvesini incelediniz mi daha önce?

reddanger

Kullanıcı
Evet işaretli kayanızdan aırtınızı vererek yerleşim yerine ilerleyin. Sol tepeleri ve sağ dipleri inceleyin size dipteki işaret tepeyi gösterecek. Bu ok ve murçta olabilir ol ve V de olabilir. Ana işaretin ne olduğunu ve mesafe istikamet halini görmek gerek. Bu yerin en zirvesini incelediniz mi daha önce?
Yok ustam hiç incelemedik en zirvede kilise kalıntıları var sadece onu biliyoruz

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Yok ustam hiç incelemedik en zirvede kilise kalıntıları var sadece onu biliyoruz
Herşeyi bırakın kilise alanına yönelin. Kiliseyi şu şekilde değerlendirin. Bir kapıda bir tarla çizin. Tam ortasına kiliseyi nokta halinde koyun. Her yöne toplam 500 metrekare bakın 500 metre demiyorum 500 Metrekare alanı didik didik inceleyin. Bu sizi tatmin edecek noktaya götürmeye kafidir. Şayet şaibeli veya bariz bir kazı olayı yapılmamışsa orada bu dediğimi yapın.

reddanger

Kullanıcı
Herşeyi bırakın kilise alanına yönelin. Kiliseyi şu şekilde değerlendirin. Bir kapıda bir tarla çizin. Tam ortasına kiliseyi nokta halinde koyun. Her yöne toplam 500 metrekare bakın 500 metre demiyorum 500 Metrekare alanı didik didik inceleyin. Bu sizi tatmin edecek noktaya götürmeye kafidir. Şayet şaibeli veya bariz bir kazı olayı yapılmamışsa orada bu dediğimi yapın.
Kilisenin tepesi baya bir yüksek ama hocam işaretli taşa yaklaşık 1.3 km yine de dusunceniz geçerli mi ? Aramamiz gereken şey mezar mi sizce usta ?